Lycamobile Македонија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Apple, 10 мај 2016.

 1. nokinoki

  nokinoki

  Член од:
  20 август 2016
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  12
  Lyca maxi bese ubav paket za 520den, 8 gb int i neograniceni razgovori i ppraki, a sega so napravija - go namalija na 3 gb ziti se. Pa uste pisuva i zeska ponuda, ma ajde samo sto pocnaa da privlekuvaat musterii go zgolemija paketot (prvicno bese 380) den, a eve sega pak eksperomentiraat pa go namalija internetot. Ama, mi izgleda brzinski pak ke im izbegaat ljugevo po drugi operatori. Ima li nekoj slusnato dali ke dadat nova ponuda za paketive naskoro.
   
 2. warmaster

  warmaster

  Член од:
  30 јули 2008
  Мислења:
  4.192
  Допаѓања:
  2.657
  Мене ме изгубија. Ај кога покачија на 520 пак некако беше ок ама кога смалија на 3ГБ чао. СО префрлањето на ВИП ми дадоја попуст и сега за 600 денара имам 10гига
   
 3. psychostasia

  psychostasia Гостин

  Јас користам само интернет пакет од нив и Data S од 100 ден - 2GB од месецов беше намален на 1GB, па уште и си пречкртале 500МB. Исто последниов период со брзината ептен турбуленции има, многу често ми префрла на 2g и максимум 15/2 Mbps download/upload што сум измерил и тоа ептен навечер кога нема оптеретување. Денски по 5-6 Mbps и тие не се стабилни. Не ми изгледа дека ќе се прошират многу кај нас нити па дека ќе дотраат.
   
 4. micho73

  micho73

  Член од:
  15 јануари 2015
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  164
  Како се деактивира авто.секретарка на Lyca?
   
 5. snowkit

  snowkit

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  30
 6. micho73

  micho73

  Член од:
  15 јануари 2015
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  164
  (y)
   
 7. finalfantasy

  finalfantasy

  Член од:
  3 мај 2017
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  8
  Како е екипо, тие што сме на Лајка?
  Се држиме ли?
   
 8. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.533
  Допаѓања:
  2.990
  Vo familijata imame 2 kartički od Lyca...no gi koristime samo kako dopolna za internet.
  Dosega beše super.....za 99 den se dobivaa 2 gb i za 129 den se dobivaa 3 gb....no sega toa ne važi. Za 129 se dobivaat 2 gb....što ne e ni lošo
   
 9. DrMTR

  DrMTR

  Член од:
  18 септември 2014
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  384
  Јас користам Maxi пакетот веќе 3 месеци за 520 денари. Дополнувам преку картица онлјан и добивам 10% на внесената сума како бонус. Знам дека не е многу, ама за некој месец, ке добијам еден месец гага муабети само од бонусите. Ја усраа понудата, ама тоа е. Наместо да се врзувам со договори во телеком и вип, вака ми е полесно.
   
  На Mr.Deni и vuzeromk им се допаѓа ова.
 10. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.334
  Допаѓања:
  502
  ekipata se rasturi ....... sega samo rezervni po nekoj igrac ima ,,, a za brzo i tie kese prefrlat od Vtora vo Prva liga .....
   
 11. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.157
  Tocno toa e najgolemiot problem. Treba zakonski da se zabrani vrzuvanje ako pritoa ne se zeme telefon ili drig ured. Cist kriminal.
   
 12. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  14.625
  Допаѓања:
  10.191
  Постои тоа и се вика припејд.
   
  На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.629
  Допаѓања:
  14.173
  Го користев како алтернатива за интернет. Се додека не почна да кочи минатиот месец.
  И сега ве читам дека го направиле 125 денари за 2 ГБ. Па гига е 150 денари на вип постпејд. Барем таму никогаш не ми паднал интернетот.
   
 14. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.946
  Допаѓања:
  7.483
  па истиот нет е на двата, ја го имам тој на лајка и никогаш не ми паднал или кочел
   
  На miki80 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.629
  Допаѓања:
  14.173
  Имам дуал сим, на првата е вип постпејд, на втора е лајка припејд. Немаше струја за wi-fi да користам, и морав на моб. интернет. На лајка мобајл немав интернет, префрлив на вип и интернетот леташе.
   

Сподели преку: