Lycamobile Македонија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Оние што продолжиле договор на вип со таа нова понуда од 10GB 4G интернет читам се жалат дека после една недела интернетот им се потрошил.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Имаат во план да отвораат салони?
Лајка не работи на принципот да има салони, туку преку мрежа на локални продавници, бензиски или пак штандови.

Оние што продолжиле договор на вип со таа нова понуда од 10GB 4G интернет читам се жалат дека после една недела интернетот им се потрошил.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Чиста глупост. Јас сум на пакет со 10 гига и никогаш не ми се случило такво нешто. Они кога чепкаат во сетинзи да се надградуваат апликации или пак гледаат видеа во фул хд или нешто такво, а и кога сите можни апликации им работат во позадина, не ме чуди.
И брат ми има 10 гига на 4Г, еве веќе неколку месеци, никако не успева да ги дотроши сите... Јас со 3 гига кога бев исто не успевав да ги истрошам цел месец, а wi-fi ниту јас ниту брат ми не пуштаме.
Или е хајка против Вип или луѓево стварно прават нешто, па после криви им се другите.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лајка не работи на принципот да има салони, туку преку мрежа на локални продавници, бензиски или пак штандови.


Чиста глупост. Јас сум на пакет со 10 гига и никогаш не ми се случило такво нешто. Они кога чепкаат во сетинзи да се надградуваат апликации или пак гледаат видеа во фул хд или нешто такво, а и кога сите можни апликации им работат во позадина, не ме чуди.
И брат ми има 10 гига на 4Г, еве веќе неколку месеци, никако не успева да ги дотроши сите... Јас со 3 гига кога бев исто не успевав да ги истрошам цел месец, а wi-fi ниту јас ниту брат ми не пуштаме.
Или е хајка против Вип или луѓево стварно прават нешто, па после криви им се другите.
Дали само кај нас така работат или и во другите држави?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Лајка не работи на принципот да има салони, туку преку мрежа на локални продавници, бензиски или пак штандови.


Чиста глупост. Јас сум на пакет со 10 гига и никогаш не ми се случило такво нешто. Они кога чепкаат во сетинзи да се надградуваат апликации или пак гледаат видеа во фул хд или нешто такво, а и кога сите можни апликации им работат во позадина, не ме чуди.
И брат ми има 10 гига на 4Г, еве веќе неколку месеци, никако не успева да ги дотроши сите... Јас со 3 гига кога бев исто не успевав да ги истрошам цел месец, а wi-fi ниту јас ниту брат ми не пуштаме.
Или е хајка против Вип или луѓево стварно прават нешто, па после криви им се другите.
И да гледаш видеа нема шанси толку да потрошиш за една недела. Јас гледам фудбал, се апдејтираат апликации, па месечно трошам просек 5GB


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
И да гледаш видеа нема шанси толку да потрошиш за една недела. Јас гледам фудбал, се апдејтираат апликации, па месечно трошам просек 5GB


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Имено. Ти верувам, јас едвај стигнував до 3 гига... Овие луѓе што се жалат, најискрено не знам што прават, ама со добра доза на резерва ги прифаќам зошто стварно не е можно. Имам 4 телефони дома, а и сите роднини и пријатели досеа не истрошиле толку многу интернет...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
И да гледаш видеа нема шанси толку да потрошиш за една недела. Јас гледам фудбал, се апдејтираат апликации, па месечно трошам просек 5GB


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Можеш. Јас трошам просечно 15 гб месечно (5гб на 4г, 10гб на вифи, јутуб еве месецов 50 мб на 4г ), а на работа сум 10 саати просечно и немам време за телефон. Види сеа ти оние што седат по цел ден на кафиња како трошат 10 гб неделно.

Помина времето со 3гб нет, или избриши Инста и Фб, и немаш гајле.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
Ни го начукаа фино и поштено браќа. Кога секој втор е лопов а народ прост, тоа е.
Не сме се ослободиле ние од турците, тие виделе што раса сме и киднале...
Рекле дај да бегаме додека и нас не не фатил тој одвратен вирус.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можеш. Јас трошам просечно 15 гб месечно (5гб на 4г, 10гб на вифи, јутуб еве месецов 50 мб на 4г ), а на работа сум 10 саати просечно и немам време за телефон. Види сеа ти оние што седат по цел ден на кафиња како трошат 10 гб неделно.

Помина времето со 3гб нет, или избриши Инста и Фб, и немаш гајле.
Скоро и невозможно е повеќе од 10GB ако не чепкаш и на работа. Јас на работа од 8 саати 1 саат сум на мобилен, на пауза и ете колку трошам.

Инсталирајте си апликација и еве за месец дена или ај недела ќе видите колку мб ви земаат социјалните мрежи.
Направите си лимит ид 10GB и ќе видите дали во исто време ќе добиете известување од апликацијата или од мобилниот оператор.

Абе тие што цел ден дремат на кафиња со мобилен во рака прво келнерот го прашуваат кој е пасвордот, па после нарачуваат.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.159
Поени од реакции
3.549
Имено. Ти верувам, јас едвај стигнував до 3 гига... Овие луѓе што се жалат, најискрено не знам што прават, ама со добра доза на резерва ги прифаќам зошто стварно не е можно. Имам 4 телефони дома, а и сите роднини и пријатели досеа не истрошиле толку многу интернет...
abre koj gi krade /koj bakraci, po 15/16h na telefon lezat postojano site app On so data enable i posle placat pred 2god,koga smeniv tarifa od 1gb data na 7 i jas ostaviv tlefonot 2g/3g/4g auto telefonot 90% od vremeto bese na 4g i za 2 nedeli potrosiv 3gb a prethodno za mesec 1gb trosev go vrativ tel, na 2g/3g nema problem na4g mn,pobrzo begaat mb, pa koj gi krade 9god, imam 2br, od vip neme ukradile ni ednas, a poslednive 4 god imam i poveke data soobrajkaj , gi trosam spored potrebite,nikogas nesum potrosil limit. ,...ali se od narodot e babini devetini
tuku dajte sega da barame rodnini vo Kamerun Lyca pocnuva so rabota...da im se javime :)
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
До мене е само или и кај вас нема мрежа тие што сте на Lyca?
Веќе два часа ми пишува No Service[DOUBLEPOST=1513258237][/DOUBLEPOST]Алооооооо
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
До мене е само или и кај вас нема мрежа тие што сте на Lyca?
Веќе два часа ми пишува No Service[DOUBLEPOST=1513258237][/DOUBLEPOST]Алооооооо
До vip беше. Не е до до Лајка директно проблемот.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
Сеуште немам мрежа... ќе се среди набрзо ова или?
Ти имаш мрежа?[DOUBLEPOST=1513261136][/DOUBLEPOST]Сеуште немам мрежа... ќе се среди набрзо ова или?
Ти имаш мрежа?
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Сеуште немам мрежа... ќе се среди набрзо ова или?
Ти имаш мрежа?[DOUBLEPOST=1513261136][/DOUBLEPOST]Сеуште немам мрежа... ќе се среди набрзо ова или?
Ти имаш мрежа?
Исто и јас сеуште немам мрежа на Лајка
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.159
Поени од реакции
3.549
Сеуште немам мрежа... ќе се среди набрзо ова или?
Ти имаш мрежа?[DOUBLEPOST=1513261136][/DOUBLEPOST]Сеуште немам мрежа... ќе се среди набрзо ова или?
Ти имаш мрежа?
na vip se vratija uslugite na lyca uste nema nisto **[DOUBLEPOST=1513263875][/DOUBLEPOST]
na vip se vratija uslugite na lyca uste nema nisto **
eve sega i na lyca znaci oficijalno od 12.20 do 16h bravo za vip samo napred
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom