Lycamobile Македонија

Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Интересно би било со Телекабел вакво нешто да направат бидејќи сепак доста се проширени низ МК.
verojatno ce pravat sorabotka so lokalni provajderi vo cela mk. super e ovaa vest
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
So e fintata mene lyca ne mi raboti vo roaming. Moze da primam sms i povici a ne mozam jas da se javuvam ili da prakam sms. Vo MK se si raboti odlicno. Imam pari na smetkata preku 500 den ne veruvam da e nesto do toa. Ima li nekoj ideja so e rabotata?[DOUBLEPOST=1496985298][/DOUBLEPOST]
Има и овој месец бесплатен сега само што ставив и на акаунтот гледам дека имам 1гб
A kako moze da izberes dali da ti go trosi toj internet ili toj so ti e uklucen vo paket? Avtomatsko li prvo toj go trosi ili kako?
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
So e fintata mene lyca ne mi raboti vo roaming. Moze da primam sms i povici a ne mozam jas da se javuvam ili da prakam sms. Vo MK se si raboti odlicno. Imam pari na smetkata preku 500 den ne veruvam da e nesto do toa. Ima li nekoj ideja so e rabotata?[DOUBLEPOST=1496985298][/DOUBLEPOST]
A kako moze da izberes dali da ti go trosi toj internet ili toj so ti e uklucen vo paket? Avtomatsko li prvo toj go trosi ili kako?
koga bev nadvor od mk, mozev da primam sms i povici i da prakam sms, ama nemozev da ostvaram povik- imav kredit
 
B

bngj45

Гостин
So e fintata mene lyca ne mi raboti vo roaming. Moze da primam sms i povici a ne mozam jas da se javuvam ili da prakam sms. Vo MK se si raboti odlicno. Imam pari na smetkata preku 500 den ne veruvam da e nesto do toa. Ima li nekoj ideja so e rabotata?[DOUBLEPOST=1496985298][/DOUBLEPOST]
A kako moze da izberes dali da ti go trosi toj internet ili toj so ti e uklucen vo paket? Avtomatsko li prvo toj go trosi ili kako?
Прво го троши бесплатниот па потоа тој што си го активирал
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
So e fintata mene lyca ne mi raboti vo roaming. Moze da primam sms i povici a ne mozam jas da se javuvam ili da prakam sms. Vo MK se si raboti odlicno. Imam pari na smetkata preku 500 den ne veruvam da e nesto do toa. Ima li nekoj ideja so e rabotata?[DOUBLEPOST=1496985298][/DOUBLEPOST]
A kako moze da izberes dali da ti go trosi toj internet ili toj so ti e uklucen vo paket? Avtomatsko li prvo toj go trosi ili kako?
koja drzava / drzavi bevte ....?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.131
Поени од реакции
549
прашање бесплатните минути од лика на лика колку важат...30 дена или не е лимитирано? Муабетот ми е дали со ставање пример 100 ден кредит ке има бесплатни минути 30 дена или цела година? Знам дека премногу барам ама ме интересира па ако некој знае нека пише btw ставениот кредит не се губи следниот месец ова ми го кажаа од лица на маил
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
прашање бесплатните минути од лика на лика колку важат...30 дена или не е лимитирано? Муабетот ми е дали со ставање пример 100 ден кредит ке има бесплатни минути 30 дена или цела година? Знам дека премногу барам ама ме интересира па ако некој знае нека пише btw ставениот кредит не се губи следниот месец ова ми го кажаа од лица на маил
прашање бесплатните минути од лика на лика колку важат...30 дена или не е лимитирано? Муабетот ми е дали со ставање пример 100 ден кредит ке има бесплатни минути 30 дена или цела година? Знам дека премногу барам ама ме интересира па ако некој знае нека пише btw ставениот кредит не се губи следниот месец ова ми го кажаа од лица на маил
eve mene mi izmina lycamaxi pred2 dena i seuste kon lyca mozam i da zvonam i sms da isprajkam kreditot sto go imam si stoi ....[DOUBLEPOST=1497037628][/DOUBLEPOST]
koga bev nadvor od mk, mozev da primam sms i povici i da prakam sms, ama nemozev da ostvaram povik- imav kredit
vo koi drzavi toa..se slucuvalo i koj period.. ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Kako mozam da prefrlam broj od vip na lajka posto vo ohrid nemaat ovlasteni objekti za takva rabota... Naracav kartica ama ne e stasana pa vcera kupiv nova ja registrirav im pisav na fb ama ne vrakaat

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Kako mozam da prefrlam broj od vip na lajka posto vo ohrid nemaat ovlasteni objekti za takva rabota... Naracav kartica ama ne e stasana pa vcera kupiv nova ja registrirav im pisav na fb ama ne vrakaat

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Potpolnigo formularot (sto keti go pratam)i ispratigo na email na cs@lycamobile.mk vo rok od 3~5 rabotni denovi keti se portira br,ako si pripejd treba da imas 236den na smetkata koi sto lyca keti gi vrati i ke dobies +100den gratis(so nadopolnuvajn od100den) ako si post,treba da ti e pominat dogovorot,so vip,(mnogu e bitno podatocite od brojot sto kese portira da bidat isti so tie vo barajneto, ime,prezime,maticen ulica,br,grad)
isto taka ima del sto treba da se potpolni so podatoci od lyca sim sto si ja kupil i aktiviral...toa e BR 079 XXX XXX , ICCID brojot i puk brojot koj sto gi imas na golemiot del od sim kartickata....
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom