Lycamobile Македонија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Apple, 10 мај 2016.

 1. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.091
  Допаѓања:
  1.147
  Podesiv ama neke da se aktivira da se javam u kontakt centaro???

  500 den plativ ama neam niso denar skrsen
   
 2. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.522
  Допаѓања:
  910
  Сим картичката активирана е?Го напрсво првиот повик со кој се регистрира бројот?Ако да тогаш јави се пак во контакт центарот да видат што е проблемот незнам зашто така ти прави кај мене е се ок. Али без апн профилот и без овозможено национален роаминг во подесување на мрежа има шанси да прави проблем
   
 3. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.091
  Допаѓања:
  1.147
  lele nejke da se javi ni na 1212 ...
  cccc


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.522
  Допаѓања:
  910
  Тоа ѕначи дека имаш проблем со телефонот очигледно не е до картичката. Кодиран ти е телефонот? Пробај јави се од друг мобилен на 0791212 и види дали може нешто да направат.
   
 5. Bastian

  Bastian

  Член од:
  28 април 2011
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  55
  Сакам да си го префрлам бројот од тимобајл во лајкамобајл е сега дали знаете каде во тетово имат претставниште и каква им е мрежата и дали вреди.
   
 6. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.871
  Допаѓања:
  2.441
  Data Roaming mora da e vklučeno
   
 7. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.446
  Допаѓања:
  745
  10 години.
   
 8. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.522
  Допаѓања:
  910
  Може ли некој да ми каже дали можам пораките што ги добивам од нив оние пример кога ќе активирам пакет и слично да бидат на Македонски јазик? Сите известувања ми се на англиски....
   
 9. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.128
  Допаѓања:
  388
  i jas s obiduvav za ova ...ama ne uspeav vo
  probav jas na 1222 da smenam probav go ostaviv na makedonski ,potoa go smeniv na angliski, no site izvestuvajna i vo 2te,opcii pak se na angliski-dali deka operatorot e od anglija pa ne im e uste vnesen mkd, bidejki web-stranata za site e ista samo se menuva drzavata kon koja pristapuvas i brojcinata za aktivacii/deaktivacii se razlicni bidejki vo sekoja drzava razlicen Mno,sekoristi, a vo globala stranite se 99% isti-probano e na germanska lyca sim vo germanija izvestuvajnata se na angliski isto, ne znam dali taka bese postavena....ova pred1god,
   
 10. bngj45

  bngj45 Гостин

  Има ли на лајка да се види кој ти звони од скриен број знам дека на вип имаше
   
 11. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.128
  Допаѓања:
  388
  za sega ne .....
  --- Споено дупло мислење, 23 мај 2017 ---
  se raboti za online nadopolnuvajnevo izgleda za brzo ke bide.....
   

  Прикачени податотеки:

  Последно уредено: 23 мај 2017
 12. bngj45

  bngj45 Гостин

  Дали и овој месец има бесплатен интернет дека на страната не пишува ништо?
   
 13. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.128
  Допаѓања:
  388
  nema, toa bese za april i maj
   
 14. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.522
  Допаѓања:
  910
  Дали некој успеалда поврзе Лајка број со Gmail и facebook? Кога внесувам вика invalid phone number
   
 15. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  724
  Допаѓања:
  346
  Ne saka, jas bas pravev pred nekoj den nov sluzben Gmail, mora da se vnese broj po novite pravila, i se obidov da go povrzam so mojot broj na Vip, mi vika ovoj broj e iskoristen premnogu pati, i si vikam dobro aj so Lyca i ne saka, toa mi se pojavuva i na mene.
   

Сподели преку: