Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Мене ме занима што бидна со оној вториот најавен виртуелен оператор? АЕК го најави и одеднаш штама. Дали е Боб дали е некој друг господ знае. Проверив во регистар никаде не се споменува Боб туку сосема некоја трета бош фирма... Незнам каде може тоа да се провери.
bob.mk vo marnet e odamna registriran od vip,31.10.2014-mozebi togas pred spojuvajneto ako bile primorani od aek.....inaku do sega ke go pustea,kako ida e toa ke bide nivni proizvod,menadziran od istite menadzeri...... jas kolku sto gledam vo aek prefiksot 073- celata serija so 2xx xxx seuste stoi na albafone celiot spektar na 073 3xx xxx go zakupil telekom .(100000 broevi)... sto e cudno moze da odi virtuelniot preku niv
a del od 4 serija ima povtorno zakupeno serii- one.vip- 073 4xx xxx
kako da im se malce na telekom 070/071/072, kizn kolku od niv nese vo funkcija
a one.vip pak >lider 075/076/077/078
pa kupuvaat uste...........>>>>
 

Attachments

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
bob.mk vo marnet e odamna registriran od vip,31.10.2014-mozebi togas pred spojuvajneto ako bile primorani od aek.....inaku do sega ke go pustea,kako ida e toa ke bide nivni proizvod,menadziran od istite menadzeri...... jas kolku sto gledam vo aek prefiksot 073- celata serija so 2xx xxx seuste stoi na albafone celiot spektar na 073 3xx xxx go zakupil telekom .(100000 broevi)... sto e cudno moze da odi virtuelniot preku niv
a del od 4 serija ima povtorno zakupeno serii- one.vip- 073 4xx xxx
kako da im se malce na telekom 070/071/072, kizn kolku od niv nese vo funkcija
a one.vip pak >lider 075/076/077/078
pa kupuvaat uste...........>>>>
Не верувам дека закупените броеви од Телеком ќе одат на оператор друг. Кој и да дојде ако дојде може сам да си закупи серија
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Не верувам дека закупените броеви од Телеком ќе одат на оператор друг. Кој и да дојде ако дојде може сам да си закупи серија
Ok- neka ne im dava telekom na drugi, ama kako ke zakupat prefiksot 073 e toj- i e podelen del na telekom del one.vip i 2 serija uste stoi na albafon, ama bidejki koristea mreza na one a one e sega vip i toj na vip ke ostane....
ostanuva 074- za drug, operator ili aek treba da pravi izmeni so drugi prefiksi ..- 068.....069.....
kako i da e ostanuva da vidime.....
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Земав и јас за проба :) Најмногу ме занимаше интернетот, иако секако ќе ја тестирам и телефонската мрежа, во периодов дури ја користам како втора сим картичка. Еве резултати од нетот: 18553702_120332000797638514_477523274_o.png

Од вип.оне на 4г ми даде дупло повеќе 2-3 минути претходно. Ама и со оваа брзина немав никаков проблем да користам фб, јутуб, гугл хром, инстаграм...so far so good.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
Здраво пријатели, имам прашање во врска со LycaMobile.
Јас сум на VIP оператор веќе 2 години на при-пејд, сега сакам да се префрлам на LycaMobile, но ме интересира дали можеби ВИП ќе ме зае*е.
Знам дека доколку сум на кредит не е возможно да се плаќаат пенали доколку се префрлам на друг мобилен оператор.
Но сакам да знам како можам да го сторам тоа (трансферот на бројот) бидејќи LycaMobile немаат свои салони па тоа нагласува дека не се сериозни.

Однапред ви благодарам!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Здраво пријатели, имам прашање во врска со LycaMobile.
Јас сум на VIP оператор веќе 2 години на при-пејд, сега сакам да се префрлам на LycaMobile, но ме интересира дали можеби ВИП ќе ме зае*е.
Знам дека доколку сум на кредит не е возможно да се плаќаат пенали доколку се префрлам на друг мобилен оператор.
Но сакам да знам како можам да го сторам тоа (трансферот на бројот) бидејќи LycaMobile немаат свои салони па тоа нагласува дека не се сериозни.

Однапред ви благодарам!
Kako prvo vip ne moz da te za..e.... nikako se sto treba e da imas 236den,kredit koi sto posle portirajneto Lyca ket i gi vrati na smetkata i ke ti dade gratis +100den,so prvoto nadopolnuvajne,Ako si od SK-pomini vo Nikofon potpolni formular i za 2/3 denovi kete prefrlat.ako si od drug grad potpolnigo ovoj formular http://www.lycamobile.mk/mk/transferyournumber i ispratigo na e mail cs@lycamobile.mk- nemas sto da zagubis-samo ke dobies
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
IMG_7199.PNG Овие VIP се ненормални... Ми е*аа сон во 02.00

Инаку @ts01, ти благодарам многу братко!
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
Ништо, утре купувам картичка Lycamobile, па веднаш потоа одам до Nikofon да го трансферирам бројот од VIP.
Wish me luck!
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Вака, зедов број 550 денари со 10 гб.

Гигите се активрани или треба ка да активирам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Јави се на *137# и ќе видиш дали имаш некој пакет активирано
Немм вика све е експориред.

и кога звонам н некој број не звони и не ми дава да видам кој број имам што е ова срање ццц
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Немм вика све е експориред.

и кога звонам н некој број не звони и не ми дава да видам кој број имам што е ова срање ццц
Каков телефон имаш? Подесен ти е APN профилот и мрежата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom