Lycamobile Македонија

Член од
7 декември 2021
Мислења
46
Поени од реакции
16
За портирање на број од Телекабел на Лајка. Прво се ја јавив на контакт-центарот на Лајка секретарката рече дека има проблеми кога се префрлуваат броеви од Телекабел на Лајка дали при префрлување или услуга незнам - тоа се случувало на сите броеви. После проблемите тие пријавувале во Телекабел се чекало 2 недели да добијат одговор - и не гарантира дали ке се средат проблемите - незнам колку е точно ова. А секретарка од Телекабел ми рече дека од нивна страна немало проблеми - тие само го прифаќале барањето за портирање испратено од Лајка и другото Лајка си сносува. Секретарката ме уверуваше дека не би требало да има никакви проблеми ако тоа се случувало треба да се пријави во АЕК. Сега дали вреди да се ризикува или прво портирај на А1 после на Лајка - и тоа не може одма бидејќи мора 1 месец да поминеш кај А1 па да портираш на друг оператор.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
117
Поени од реакции
33
За портирање на број од Телекабел на Лајка. Прво се ја јавив на контакт-центарот на Лајка секретарката рече дека има проблеми кога се префрлуваат броеви од Телекабел на Лајка дали при префрлување или услуга незнам - тоа се случувало на сите броеви. После проблемите тие пријавувале во Телекабел се чекало 2 недели да добијат одговор - и не гарантира дали ке се средат проблемите - незнам колку е точно ова. А секретарка од Телекабел ми рече дека од нивна страна немало проблеми - тие само го прифаќале барањето за портирање испратено од Лајка и другото Лајка си сносува. Секретарката ме уверуваше дека не би требало да има никакви проблеми ако тоа се случувало треба да се пријави во АЕК. Сега дали вреди да се ризикува или прво портирај на А1 после на Лајка - и тоа не може одма бидејќи мора 1 месец да поминеш кај А1 па да портираш на друг оператор.
Da da imam portirano 3 broevi od Telekabel na Lajka i site tri posle portiranjeto gi identifikuvase kako nepostoecki pijaviv vo lajka no nemozea da go sredat problemot.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.543
Поени од реакции
2.435
За портирање на број од Телекабел на Лајка. Прво се ја јавив на контакт-центарот на Лајка секретарката рече дека има проблеми кога се префрлуваат броеви од Телекабел на Лајка дали при префрлување или услуга незнам - тоа се случувало на сите броеви. После проблемите тие пријавувале во Телекабел се чекало 2 недели да добијат одговор - и не гарантира дали ке се средат проблемите - незнам колку е точно ова. А секретарка од Телекабел ми рече дека од нивна страна немало проблеми - тие само го прифаќале барањето за портирање испратено од Лајка и другото Лајка си сносува. Секретарката ме уверуваше дека не би требало да има никакви проблеми ако тоа се случувало треба да се пријави во АЕК. Сега дали вреди да се ризикува или прво портирај на А1 после на Лајка - и тоа не може одма бидејќи мора 1 месец да поминеш кај А1 па да портираш на друг оператор.
Ne portiraj od TK, ke imas 99%problemi...
Najdobro 1m,na a1, a posle mozes na Lyca...
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.162
Уште имаат проблем со надополнување кредит, не може ни преку страница ни преку апликација :facepalm:
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
117
Поени од реакции
33
Od vrabotenite vo kont. centarot na Lajka dobiv informacija deka problemot so portiranje broevi od Telekabel vo Lajkamobajl oficijalno e nadminat. Ako ima nekoj sto e portiral ili ke portira neka pise za sigurno.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.162
A kakov odgovor dobi deka ne može da se stava kredit online ? Odi do najbliskata prodavnica ili ?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.162
Конечно кај мене се среди проблемот, кога бев во Грција и Бугарија ако некој ми звонеше од Македонија, го покажуваше како германски број, сега е во ред и го покажува македонскиот број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom