Lycamobile Македонија

Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Дечки, дали Lyca има подршка за е-сим во Македонија?
Исто така, која е највтината опција само да одржувам бројче? Значи не ми требаат повици, смс и интернет. Едноставно сакам да го чувам бројчето и на него да ми стасуваат ОТП пораки од нашиве банки, Google, Amazon и сл.
Исто имав слушнато дека имало проблеми со овие ОТП пораки, дека не стасувале на Lyca. Дали сега тоа е решено?
Nema podrska za e-sim. Prethodno imase ama sega ne bi trebalo da ima problemi so OTP poraki, jas koga bev na niv pred mesec dena se bese vo red so OTP porakite.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Дечки, дали Lyca има подршка за е-сим во Македонија?
Исто така, која е највтината опција само да одржувам бројче? Значи не ми требаат повици, смс и интернет. Едноставно сакам да го чувам бројчето и на него да ми стасуваат ОТП пораки од нашиве банки, Google, Amazon и сл.
Исто имав слушнато дека имало проблеми со овие ОТП пораки, дека не стасувале на Lyca. Дали сега тоа е решено?
I so 0mkd kredit ke raboti sim kartickata edinstven uslov e na sekoi 90dena da ima vlez od povik/sms kon brojceto ,mozes i 100ka da stavis kolku da ima i so toj kredit x god,ke raboti
E sim nema podrska
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
I so 0mkd kredit ke raboti sim kartickata edinstven uslov e na sekoi 90dena da ima vlez od povik/sms kon brojceto ,mozes i 100ka da stavis kolku da ima i so toj kredit x god,ke raboti
E sim nema podrska
Otp imase problem samo so sparkase(mislam go sredija) dr,banki rabotat....
Stb,kb,halk,uni...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.937
Дечки, дали Lyca има подршка за е-сим во Македонија?
Исто така, која е највтината опција само да одржувам бројче? Значи не ми требаат повици, смс и интернет. Едноставно сакам да го чувам бројчето и на него да ми стасуваат ОТП пораки од нашиве банки, Google, Amazon и сл.
Исто имав слушнато дека имало проблеми со овие ОТП пораки, дека не стасувале на Lyca. Дали сега тоа е решено?
Со стандарден сим, како втора картица, кај мене го оправивме, и стигаат отп лозинките од нлб. Кредит засега имам 300мкд, не сум прашал на колку време треба да дополнува, и јас ја чувам картицата само поради македонската банкарска сметка.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Со стандарден сим, како втора картица, кај мене го оправивме, и стигаат отп лозинките од нлб. Кредит засега имам 300мкд, не сум прашал на колку време треба да дополнува, и јас ја чувам картицата само поради македонската банкарска сметка.
I so 0 kredit ke raboti kartickata dojdovni sms se free....
Na sekoi 90dena treba da ima vlez na brojot povik/sms i sam.prodolzuva za 90....jas imam sim od najprvite 5god e so 0 kredit vo tablet...i raboti...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Lyca 100mbps koj ti dava 5gb za 200mkd.?+voice&sms.?
Ovaj duopolot pod 500mkd nema pretplata,teraat so derejne 800~900mkd=15€ pretplata kako vo germanija a tamu 2500€ plata....
nasata cudesna zemja...
 

Attachments

Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Зошто минатиот месец пакетот престана да ми работи 3-4 дена порано ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Зошто минатиот месец пакетот престана да ми работи 3-4 дена порано ?
Paketor se reaktivira ako imas auto obnova na sekoi 30 dena, Greska si.!
Januari mise obnovil na 16.01 i trael do 15.02.
Otvori vo app kade sto e delot prethodni naracki po meseci imas koj den ti se obnovuval...
Kako odat mesecite 1den ponazad(od obnovata vo prethodniot mesec) ke se obnovuva...
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Paketor se reaktivira ako imas auto obnova na sekoi 30 dena, Greska si.!
Januari mise obnovil na 16.01 i trael do 15.02.
Otvori vo app kade sto e delot prethodni naracki po meseci imas koj den ti se obnovuval...
Kako odat mesecite 1den ponazad(od obnovata vo prethodniot mesec) ke se obnovuva...
Не сум грешка самите ми рекоа дека ми одзеле денови Pocituvan korisniku, za zhal, avtomatskata obnova na paketot beshe neuspesha i od vashata smetka odzedovme дена DEBITED_FACE_VALUE. Dostapniot paket e rezerviran,
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Не сум грешка самите ми рекоа дека ми одзеле денови Pocituvan korisniku, za zhal, avtomatskata obnova na paketot beshe neuspesha i od vashata smetka odzedovme дена DEBITED_FACE_VALUE. Dostapniot paket e rezerviran,
Pa koj znae sto se ima sluceno....zvoni 1212 do 18h,i prasaj si...
Imas paket na dolg rok.?3/6/12m.?ili ?
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
IMG_20220312_130708.jpg IMG_20220312_130715.jpg IMG_20220312_130741_1.jpg
Ми се допаѓа новиот дизајн на Лајкамобајл сим картичките :)
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
абе ај не не :drk:, картичката ја гледаш еднаш во живот кога ја вметнуваш во слотот додуша прашање е тогаш дали обрнуваш внимание, како сака нека изгледа гледај дека во 21 век поддршка од оператор има едвај 8-9h дневно, неможеш да надополниш со maestro, заменска картичка едвај најдов во велес... ги вади единствено што се ефтини за друго се тапа невидена
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
абе ај не не :drk:, картичката ја гледаш еднаш во живот кога ја вметнуваш во слотот додуша прашање е тогаш дали обрнуваш внимание, како сака нека изгледа гледај дека во 21 век поддршка од оператор има едвај 8-9h дневно, неможеш да надополниш со maestro, заменска картичка едвај најдов во велес... ги вади единствено што се ефтини за друго се тапа невидена
nesto mora da nedostasuva,ne moze se da e full i da ima top cena...ovaa nee neskafe 3vo1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom