Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Јас исклучив автоматска обнова, платив за 3 месеци и на апликацијата ми пишува валидно 1 месец а во името на пакетот стои 3 месеци. Ќе се продолжи после сам пакетот? Нема ваљда да ми пропаднат парите.

Прегледај го приврзокот 321458
Druze citaj podobro aktiviran paket imas Lycamega S 3m.
Na 08.03 nojkta kon 09.03 ke se obnovi sam.....
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.151
Поени од реакции
26.282
За паркинг плаќање има новости ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.748
Поени од реакции
30.446
Дали некој успеал да проработи картица од Lycamobile надвор од Европа (Азија, Австралија)?
Зедов една, и се заебав, ко за беља си го врзав електронското банкарство на неа, демек да не го земам постпејд бројот. Се уклучив, и не сака да се закачи на ниту еден оператор (иако има дури и Lycamobile).
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Дали некој успеал да проработи картица од Lycamobile надвор од Европа (Азија, Австралија)?
Зедов една, и се заебав, ко за беља си го врзав електронското банкарство на неа, демек да не го земам постпејд бројот. Се уклучив, и не сака да се закачи на ниту еден оператор (иако има дури и Lycamobile).
Treba da vlezes u toa Lycamobile Services u telefonot ili Sim Toolkit neznam kako ti se vika razlicno e kaj site telefoni i da si odberes koja drzava ako ja nema državata odbiras roaming
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.748
Поени од реакции
30.446
Treba da vlezes u toa Lycamobile Services u telefonot ili Sim Toolkit neznam kako ti se vika razlicno e kaj site telefoni i da si odberes koja drzava ako ja nema državata odbiras roaming
Ништо нема од овие опции кај мене, модел Honor 8x
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.748
Поени од реакции
30.446
Ima na sekoj android.....
Епа еве нема, има само Enable International Roaming, го пуштив и пак не се закачува на мрежа, ниту стигаат пораки.
На картицата од Вип се закачи за дел од секунда.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Епа еве нема, има само Enable International Roaming, го пуштив и пак не се закачува на мрежа, ниту стигаат пораки.
На картицата од Вип се закачи за дел од секунда.
Koja drzava.?si
Автоматски споено мислење:

Vakvo baraj simtoolkit/lycamobile...
 

Attachments

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.748
Поени од реакции
30.446
Koja drzava.?si
Автоматски споено мислење:


Vakvo baraj simtoolkit/lycamobile...
AUS, ја симнав апликацијава, вика дека државата е In Service, но никако не се закачува на провајдер. Тестирав и автоматски, и мануелно, имам 3 видливи оператори, не бива.
Вип се закачува на Водафон веднаш, австралискиот број се закачува на OPTUS веднаш, оваа абер нема.
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20220304_222439_com.android.phone.jpg
Screenshot_20220304_222108_myapp.SIM.Toolkit.jpg
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
AUS, ја симнав апликацијава, вика дека државата е In Service, но никако не се закачува на провајдер. Тестирав и автоматски, и мануелно, имам 3 видливи оператори, не бива.
Вип се закачува на Водафон веднаш, австралискиот број се закачува на OPTUS веднаш, оваа абер нема.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 323816
Прегледај го приврзокот 323817
Ne treba da smetnuvas app,so samoto stavajne na sim vo android tel,se pojavuva sim toolkit lycamobile imas opcija promena jazik,i povejke klikni povejke od avtomatski mod odi manuelno i baraj ja avstralija oznaci ja avstralija i pocekaj 1-2min.
Smenija 2/3g auto ne sum siguren vo roaming za 4g
Imas nova sim.?ili od poodamna.?
Pisi mi na pp
 
Член од
24 август 2008
Мислења
230
Поени од реакции
199
Имам проблем со новава картичка од Лајка. Имено веднаш одкако ја ставив во телефонот, ми стигна порака дека телефонскиот број е
Dear Customer, your permanent lycamobile number is 38979337xxx and Your Customer Identification PIN is xxxx. Thanks for using LycaMobile.

Се јавив во техничка поддршка, им прочитав ПУК и ја регистрирав картичката. Веднаш потоа преку web страната активирав на истиот број пакет Лајка мега за цела година 4000 денари.

Но веднаш потоа ми стигна порака дека мојот постојан број е 38979386xxx.

Така да сега јас го имам овој 38979386xxx број со 0 денари и не активен пакет. Ве молам помогнете ми. Корисничката поддршка работела до 18 часот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Имам проблем со новава картичка од Лајка. Имено веднаш одкако ја ставив во телефонот, ми стигна порака дека телефонскиот број е
Dear Customer, your permanent lycamobile number is 38979337xxx and Your Customer Identification PIN is xxxx. Thanks for using LycaMobile.

Се јавив во техничка поддршка, им прочитав ПУК и ја регистрирав картичката. Веднаш потоа преку web страната активирав на истиот број пакет Лајка мега за цела година 4000 денари.

Но веднаш потоа ми стигна порака дека мојот постојан број е 38979386xxx.

Така да сега јас го имам овој 38979386xxx број со 0 денари и не активен пакет. Ве молам помогнете ми. Корисничката поддршка работела до 18 часот.
Od tuka nikoj ne moze da ti pomogne ili ima greska so iccd ili ke ti napravat sim swap na prvoto brojce na koe si aktiviral LycaMega so postoeckata sim iccd i puk...
Utre 09h,vednas zvoni....
Автоматски споено мислење:

AUS, ја симнав апликацијава, вика дека државата е In Service, но никако не се закачува на провајдер. Тестирав и автоматски, и мануелно, имам 3 видливи оператори, не бива.
Вип се закачува на Водафон веднаш, австралискиот број се закачува на OPTUS веднаш, оваа абер нема.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 323816
Прегледај го приврзокот 323817
Znam deka problemot e resen,koga imas vreme mavni 1/2screenshot da vidime(sto pisuva vo detali za sim/mreza) lycaMob.mk vo australija na optus mreza....pozzzz
Btw lyca na (a1 mreza) standardno odlicen
Pod 50/25mbps ne sum nacekal pomala brzina niz naseleni meata...
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom