Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Имало нова понуда, 6GB за 249 ден, dataXL се викал пакетот. Некој да даде повеќе инфо за ова?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Nee nov, toa e star data paket ,odnosno 6gb so povici i sms kon lyca, i balkan roaming,
Nemas povici kon site mrezi 499mkd e so 25gb.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Префрлање на лајкаод а1 постпејд треба ли да мине договорот прво па да ме стават на припејд или пред тоа додека бројот не еисклучен , како би идело?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Префрлање на лајкаод а1 постпејд треба ли да мине договорот прво па да ме стават на припејд или пред тоа додека бројот не еисклучен , како би идело?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako tie dogovorot do denes, utre veke mozis da go portiras brojot, inaku posle istek na dogovor si na neopredeleno vreme A1 od postpejd na pripejd ne prefrlaat ...
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Ako tie dogovorot do denes, utre veke mozis da go portiras brojot, inaku posle istek na dogovor si na neopredeleno vreme A1 od postpejd na pripejd ne prefrlaat ...
Значи таму последните денови од договорот да пополнам кај лајка.
Ако имам ден плус овие ке шибнат цел месец сметка кој ке де расправа
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Значи таму последните денови од договорот да пополнам кај лајка.
Ако имам ден плус овие ке шибнат цел месец сметка кој ке де расправа
Razberi ne poslednite denovi mora da pomine dogovorot so bilo koj operator.!
Mora da pomine dogovorot ako ti e do 20.05, na 21.05 mozes da podnesen barajne za port out od A1,ne mozes prethodno,posle pominat dogovor mesec za mesec si so a1, a kolku dena ke bides na a1 do portirajneto tolku proporcionalno ke ti dojde smetka +236mkd, za portirajneto / koi Lyca so prvo dopolnuvajne ili aktivirajne na paket ke ti gi vrati 236+100mkd za dobredojde...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom