LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.106
Поени од реакции
34.901

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.401
Поени од реакции
58.307
Ако се врати назад, џабе не плашат со AI апокалипса :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.131
Not that it matters but Бардо е нов бот на Гугл и е live. За разлика од ChatGPT кој дава резултати според тренинг податоците од јузери. Ај да видиме он што ќе каже за крајот на LOST. :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.267
Поени од реакции
18.092
Абе џабе се глупирате пробувајќи да ја оправдате катастрофата од крај што ја има ЛОСТ.
Нема ниту логика, нема ниту некоја интелектуална подлога, нема ниту емоционална драма, нема ниту фантастика, уште помалце научна.

Серијата требаше да заврши во трета сезона. Сите жанрови ги внесоа, па барем да ја оставеа така како cliffhanger...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Крајот и резолуцијата на The Leftovers (од истиот креатор) беше далеку подобра - за сите фанови на LOST - must see, според мене топ 5 серија на сите времиња и убедливо најпотценета, помина некако under the radar низ годините.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Крајот и резолуцијата на The Leftovers (од истиот креатор) беше далеку подобра - за сите фанови на LOST - must see, според мене топ 5 серија на сите времиња и убедливо најпотценета, помина некако under the radar низ годините.
Se sekjavam na poslednite dve epizodi od treta sezona, drugite od taa sezona malku mi se matni. Sto ne e slucaj so poslednata sezona na LOST. Ama, Nora! :love:

Ja gledam za drustvo od pred edna nedela pak. Prvata sezona ja znam na pamet veke.

4B3545ED-8406-4D6C-9695-C65548BF09FE.jpeg
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336

Прв ривач откако заврши... нешто ми е подзаборавено ама уште од прва сезона уште од првите епизоди сфаќаш дека сеуште овој лост универзум е можеби најуникатното нешто видено на ТВ.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.401
Поени од реакции
58.307
Деновиве решив да репризирам рандом епизоди бидејќи немам време за целосен rewatch. Изгледана S01E17...In Translation. Каква епизода, какви емоции... залудно чекаме нешто слично во иднина, rewatch-от е се што ни остана.

 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.304
Повторно и правам rewatch, моментално сум на пета сезона. Никогаш ама баш никогаш нема да се направи нешто слично како ЛОСТ. За мене секогаш ќе биде ГОАТ.

“The Island isn’t done with you yet.”
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Повторно и правам rewatch, моментално сум на пета сезона. Никогаш ама баш никогаш нема да се направи нешто слично како ЛОСТ. За мене секогаш ќе биде ГОАТ.

“The Island isn’t done with you yet.”
Погледни ја From. Од истите продуценти е.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.304
Погледни ја From. Од истите продуценти е.
Првата сезона ја гледав. Втората ја планирам кога ќе завршам со ЛОСТ.
Отварав и тема за FROM на форумот, ама нема баш заинтересираност. Супер беше првата сезона
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.495
Погледни ја From. Од истите продуценти е.
From e dobra, ama da ne znaci deka i bi se svigala na nekoj sto ja saka i Lost, nemaat dopirna tocka dvete osven eden od glumcite, crnecot od lost, i producentite.

From bi ja preporacal na sekoj sto gi saka rabotite kreirani od Stiven King, ja i koga ja gledav bev ubeden deka e pravena po negovo delo, ama toa ne e slucaj, a interesno e sto i samiot Stiven King ja falese dosta serijava kao must see sto ne iznenaduva.

Ne e inace nesto wow ali pominuva kaj mene, onaka izmegu 6 i 7, poise nakaj vtoroto, ima neiskoristen potencijal serijata radi losi glumci i glupa, i bezvezni dijalozi i ostali par nelogicnosti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom