Logicki testovi za komercijalist

Член од
10 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo sakam da prasham nekoj komercijalist
Posle prvoto intervju povikuvaat na vtoro no davale nekoi testovi pa dali nekoi bile na takov test i sho prashnja ima?
 

SinisteR.

осми патник
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.674
Поени од реакции
6.131
Не можам да тврдам со сигурност ама чисто сумњам дека се работи за логички тестови, не бараш работа во Гугл, во македонска фирма бараш.
А ако стварно има такви прашања, сигурно ќе бидат ископани од некоја крстословка од трафика купена, и од типот: Ако петело снеси јајце на тромеѓето меѓу Македонија Косово и Албанија, дали то јајце е постаро од кокошката.
 
На врв Bottom