Live Streams на Android Tv

Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Здраво друштво, купив Philips 4k Android Tv (43pus6401/12) и сега доаѓам до проблем.. Нема Flash Player (неможам да гледам спортски стримови) неможам да инсталирам Ace Stream Player, SopCast player.. ништо. Единствено Kodi успеав, но тоа ми е прекомплицирано за користење. Ве молам помогнете ми или да го фрлам телевизорот.. барав исклучиво Android за да можам да гледам спорт онлајн.. и сега испадна ништо. :(

Ве молам помогнете со искуства и совети. Поздрав
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Здраво друштво, купив Philips 4k Android Tv (43pus6401/12) и сега доаѓам до проблем.. Нема Flash Player (неможам да гледам спортски стримови) неможам да инсталирам Ace Stream Player, SopCast player.. ништо. Единствено Kodi успеав, но тоа ми е прекомплицирано за користење. Ве молам помогнете ми или да го фрлам телевизорот.. барав исклучиво Android за да можам да гледам спорт онлајн.. и сега испадна ништо. :(

Ве молам помогнете со искуства и совети. Поздрав
Има апликација за андроид LiveNetTV, ја нема на Google Play ама побарај ја по нет ќе ја најдеш лесно. Топ е аплиакцијата поготово за спорт, дури во последниот апдејт ги ставија и Спортклуб и Аренаспорт.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Здраво друштво, купив Philips 4k Android Tv (43pus6401/12) и сега доаѓам до проблем.. Нема Flash Player (неможам да гледам спортски стримови) неможам да инсталирам Ace Stream Player, SopCast player.. ништо. Единствено Kodi успеав, но тоа ми е прекомплицирано за користење. Ве молам помогнете ми или да го фрлам телевизорот.. барав исклучиво Android за да можам да гледам спорт онлајн.. и сега испадна ништо. :(

Ве молам помогнете со искуства и совети. Поздрав
земи нешто вакво , јаас на ова гледам

http://www.ebay.com/itm/New-Smart-TV-BOX-Amlogic-S905-Quad-Core-Android-5-1-4K-HD-Kodi-16-0-Keyboard-/222062467126?hash=item33b3f45836:g:87cAAOSwZtJW8lpg
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Има апликација за андроид LiveNetTV, ја нема на Google Play ама побарај ја по нет ќе ја најдеш лесно. Топ е аплиакцијата поготово за спорт, дури во последниот апдејт ги ставија и Спортклуб и Аренаспорт.


LiveNetTV - права ствар!

Другар частам пиво!


Успеав и flash да инсталирам, и работи и тоа, и аце стрим исто, ама ова е многу поедноставно и супер работи. позз и фала уште еднаш
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
153
Поени од реакции
74
LiveNetTV - права ствар!

Другар частам пиво!


Успеав и flash да инсталирам, и работи и тоа, и аце стрим исто, ама ова е многу поедноставно и супер работи. позз и фала уште еднаш
Пушти некој линк од туториал за инстал. Дали спортските канали добро функционираат... Програми за ЛШ, Топ фудбалските првенства и НБА?
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Flash успеав да инсталирам со усб. Односно apk download Dolphin Browser од усб инсталирам на тв, исто на тој начин и за аце стреам.

За LiveNetTV уште поедноставно, на броузерот од тв на гугл пиши LiveNetTV download, првата страна отвори јас, далнодирај инсталира, стартувај.. толку едноставно.

Пробајте и MOBDRO исто ја нема на плеј стор. Ама гугл ке ви помогне повторно.

За сецкање и таа работа зависи од многу фактори, интернет, колку е оптеретен стримот.. итн..
некогаш сецка јбга.. free e! :) pozz
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
некој нека кажи корисни и интересни бесплатни апликации за самсунг смарт тв, инсталирав ss iptv ама не можам да најдам стримови, инсталирав smart ip tv ама 7 дена е триал, треба да се плати такса.
Не можам да пребарувам апликации, само од една апликаци да ми предлага неколку други
Чаре некое
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Има апликација за андроид LiveNetTV, ја нема на Google Play ама побарај ја по нет ќе ја најдеш лесно. Топ е аплиакцијата поготово за спорт, дури во последниот апдејт ги ставија и Спортклуб и Аренаспорт.
Златен фала ти многу многу за ова.
За утакмици е феноменално
Има 9.530.000 корисници кои го симнале па малку ми е страв дека во блиска иднина ќе има многу луѓе на серверот и ќе се оптовари, па и сега како гледам е веќе оптоварен. Сепак сега за сега се наоѓа и е стварно топ апликација.

Има едно за хд канали ама се плаќа 12 $ Дали да купам или да си останам со live. Незнам какви канали има, но ќе пробам 1 месец да видам што и како даваат
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Еиднствен начин на самсунг смарт е преку ss iptv да најдеш некоја листа со канали по нет, но тоа колку и до кога ке работи никој не знае (за листата).

Тоа претежно се купува, постојат луѓе што продаваат листи за цела година 100евра, колку канали има неможеш да ги испрегледаш за таа година сите (од мк, yu, деттски, музички, спотски.. премногу) Ти треба само квлитетна интернет врска и немаш мака. Јас користам такво на ЛГ тв. За 100 евра годишно имаш можност да гледаш ИП тв на било каков уред дома од една ИП адреса (значи на ист рутер се што имаш закачено) компјутер, телевизор, телефон, таблет, лаптоп.[DOUBLEPOST=1479972022][/DOUBLEPOST]Пробај ја Mobdro иста апликација, одлично работи :)
А тоа 12 евра ако е месечно е многу пари. :)
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Еиднствен начин на самсунг смарт е преку ss iptv да најдеш некоја листа со канали по нет, но тоа колку и до кога ке работи никој не знае (за листата).

Тоа претежно се купува, постојат луѓе што продаваат листи за цела година 100евра, колку канали има неможеш да ги испрегледаш за таа година сите (од мк, yu, деттски, музички, спотски.. премногу) Ти треба само квлитетна интернет врска и немаш мака. Јас користам такво на ЛГ тв. За 100 евра годишно имаш можност да гледаш ИП тв на било каков уред дома од една ИП адреса (значи на ист рутер се што имаш закачено) компјутер, телевизор, телефон, таблет, лаптоп.[DOUBLEPOST=1479972022][/DOUBLEPOST]Пробај ја Mobdro иста апликација, одлично работи :)
А тоа 12 евра ако е месечно е многу пари. :)
12 евра е првите 3 месеци но работи само на андроид телевизор Сони-Филипс
Тоа е за првите 3 месеци и потоа може да се откаже или да се продолжи, ама не дочитав дали е поевтино или поскапо за натаму.
Ако е стандарт и се плаќа квартално би дошло 4х12=48 евра

Гледав од коментарите дека многу корисници се задоволни и имало многу опции ама ќе активирам пред нова година некаде чисто да видам како ќе им се однесуваат серверите тогаш кога сите се дома и гледаат.
За иптв што нудат нашиве за 100 евра би земал но имам многу подобри и поевтини алтернативи со андроидот.
Логично и нашиве земаат преку некои сервери па мислам дека дури и послаб сигнал ќе имаат од овие на нет
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
На руска едем имате за 12$ годишно свашта.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Како да го инсталирам оваа livenet tv на LG телевизор?
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
nemozes tv ti e webos sistem a aplikacijava se instalira samo na android sistemi.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
nemozes tv ti e webos sistem a aplikacijava se instalira samo na android sistemi.
А нешто слично на оваа?Само да не е со листи односно да не треба да става листи со канали оти немам таква работа а и тие што ги имам работат неколку секунди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom