Linux сеуште многу многу назад

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Пример во Линукс ми се нема тоа случено





Слинако е на Желзинчката стананица во Софија

овие монитори се до касата да видеш за кога ти треба воз нормално.



Коклку е напреднат windows само:pos2:

Се чуствувам дека сум стигнал на дестинацијата пред да тргнам :pos2::pos2::pos2::pos2:

Знам за кој напреднат за тие што пишуват метод на меурче во .net студио и после е крив Асистентот што нема .net во
лаб.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Некој беше спомнал дека лугето салкале linux-от да им изгледа како windows.
ама изгледа лугето од МС сакаат windowsot да им изгледа како linux
доказ тука
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Ако се снајдеш со Apple. Фини се, џиџани се. Една другарка користи леопард, она е многу задоволна. Али она купи цел Mac десктоп. Освен кога треба да искуца документ и да ми го прати мене. А јас неможам да го отворам. И слични такви невкусни моменти. Некомпатибилност до даска. Ако не си преку рутер, никад нема да го инсталираш модемот или канопи моторола на него. Или јас сум глуп па не успеав.

Кај убунту све е плаг енд плеј, дури и повеќе од виндоус. И да не е плаг едн плеј, само ќе си најде од интернет драјвер и ќе си го симне. Тоа го немаш кај Apple. Верувам дека имаат некоја ѕверска подршка, али...јас пак би линукс.

Те потсеќа на кинеска лоша копија затоа што двете вршат иста работа. Земи го виндоусот како Застава, европска кола и земи го линуксот како Тојота, кола никад што нема да те изневери (ако више сакаш да го сместиш на исток)
Definitivno linux e naj grd OS so moze da postoi na site vremihja abe se znae windows XP i VISTA nis fazla toa linux e greffff !!!! microsoft nikogas nema da ima konkurencija za OS toa da si znaete site !!!! Mojot glas e za windowsot ma kakov linux be srahje
Браво за ботов што ја воскресна темата, злато вреди. Лелеле, кога прочитав Ubuntu 8.04 сфатив колку сум остарен.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки користам Ubuntu, но имам проблем со http://kambing.ui.ac.id/ кога сакам да инсталирам deb file не може да се воспостави конекција. И на 99% фрла еррор. Некој да ги имал проблемов и да има решение ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom