Limitless

Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Серијава почна да се емитува на CBS, вчера излезе пилотот и гледам добар рејтинг има сега за сега. Серијава е како продолжение на филмот од 2011 - клик .



Се надевам дека серијава нема да разочара и ќе биде иста добра како и филмот.
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Филмот го гледав 3 пати едно по друго, значи ептен јак впечаток ми остави.

Го гледав не само заради што сметав дека е квалитетен, ама земав да го анализирам од повеќе перспективи. Дискавери може да направи серијал чисто на теоретска основа за ваква неуро-хемија како што има за теоретската физика и космологијата. Филмот како филм, нити серијалов да бидам искрен, нема да можат да отидат до nitty-gritty детали и real life апликации /потенцијални апликации.

Али сепак серијалов е супер најава, и сигурен сум дека ќе ги разработат подлабоко концептите кои ги презентираа во филмот а немаше време да се третираат на покомплексна патека.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Хаха Нина Шарп му е мајка на Брајан :D.

Првата епизода беше добра, ама САМО ако го имате гледано филмот прво. На секој пред да ја почне серијава му препорачувам да го изгледа филмот зашто дејствието се развива пребрзо во првава епизода и е на некој начин продолжение на филмот, така да за максимално искуство изгледајте го прво Limitless 2011 :).
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Со истите ли глумци е? Ај да ај зирнам уствари.[DOUBLEPOST=1443148891][/DOUBLEPOST]Еии дури и преводче има за првата епизода :)
Не е со истите глумци, али ипак вреде да се погедне. Глеам брзо се симиња :)
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Со истите ли глумци е? Ај да ај зирнам уствари.[DOUBLEPOST=1443148891][/DOUBLEPOST]Еии дури и преводче има за првата епизода :)
Не е со истите глумци, али ипак вреде да се погедне. Глеам брзо се симиња :)
Главниот го има што го глумеше Еди Мора во филмот
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
И јас да пишам за да се претплатам на темава, а кога ке излезат повеке епизоди и јас ке почнам да ја гледам. :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Мене филмот ми беше ок, не нешто mind blowing.
Затоа серијава би ја гледала евентуално ради Џејк МекДорман, баш е yummy. Али кога ќе заврши сезоната, немам многу нерви да чекам уште една серија епизода по епизода.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Е ке почекаме малце, најубаво да ја забравеме до пролет. Иначе според првата епизода, стварно треба прво игранио филм да се изгледа, барем едн'шка.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Само што ја изгледав втората епизода, очекувано добра. Се надевам и другите епизоди ќе бидат добри колку и првите две :) Серијава досега има 10/10 од мене.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Да и од мене, супер беше и втората. Поготово крајот :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Серијава од епизода во епизода стануваше све позаебантска.. Сега најновава епизода беше borderline comedy. Ако продолжи во ваков стил јас се откажувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom