Life

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781

Поранешен полицаец невино осуден на 12 години затвор е ослободен благодарение на нова ДНК технологија која што го ослободува од вината: Се спогодува за паричен надомест од 50 милиони евра и враќање во полиција но овој пат како детектив.
Некако многу подценета серија дури не ни најдов тема за нејзе тука а се потрудив во подфорумов се откажав после десет страни. Чарли Круз има преживеано пекол во тој затвор и како во него така и надвор користи некои заебани источни филозофии, тоа е сржтта што го оставила здраворазумен после толку години поминати во затвор за злостор кој што не го сторил. Инаку е прикажан како блесав тип со чудни манири вози скапи коли има женски мнооогу тоа со парите идат, но никако да го заборави минатото и да живее во моментот. Супер серија јас ја гледам.
 
G

galaxy

Гостин
Ја даваа на Телма. Заврши.
Нешто како Хаус детектив.
Не ме воодушеви.
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Ја изгледав едно три четири пати и (очигледно) ми се свиѓа, мада не се потребни некои си зен гледања на светот за да се реши некој криминален случај...
Да не го тупам: серијава вреди да се изгледа барем еднаш.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Не е лоша, напротив. Ја загледав чат пат и на Телма и на Фокс крајм. Чарли Круз е оригинално направен, не е по мерка на Гибс, Хорацио туку послободен.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ја даваа на Телма. Заврши.
Нешто како Хаус детектив.
Не ме воодушеви.
Споредбата со Хаус ти е убиствена :icon_lol:. Нема врска Хаус ти е цинично копиле со Фројдовска филозофија, Чарли Круз е просветлен човек кој што навистина се грижи нема споредба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom