Lie to Me

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Благодарение на Кискино и неговото цеде со првата сезона (2та се снима моментално) дојдов во контакт со истата.

Има уникатна тематика која се надеваме нема да стане монотона.


Нема да користам гугл транслејт за некаков си wikipedia уводен дел, кој ќе е изгубен во преводот ни пак планирам да преведувам сам нешто кој никој нема да го чита после гледањето на клипот. :)

Tags: Microexpressions; Facial Action Coding System; Body Language.
Значи една од сериите која планирам да ја гледам дур се снима, исто како FlashForward.

Сугестија до редакцијата, во Филм и Тв да има посебен подфорум за серии.
Како фудбал со фанклубовите. Ради подобра организација. :smir:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Нема многу фаној а? :helou:

Планирам да ја почнам, па ќе споделам импресии.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Абе главна улога во серија е Тим Рот. Ова мора да се види.

Ама не ми се допаѓа трејлерчево многу. @Fox. Дали секоја втора серија што ќе излези од кај вас мора да ја иссапунисате и испените!?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Нема асален трејлер. Изгледајте само првата епизода. Тоа препорачувам. :smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Така значи, уште кога излезе првата епизода случајно ја забележав и ја симнав. Одтогаш на кој и да ја препорачам, сите се импресионирани. Од епизода во епизода се подобрува серијата.

Утре е премиерата на новата (прва) епизода од втората сезона, се надевам на добри и квалитетни 45 минути минување со серијава еднаш неделно.

Сугестија до редакцијата, во Филм и Тв да има посебен подфорум за серии.
Одличен предлог, ќе пишам во редакцијата сега, мислам дека не би требало да е проблем.
 
I

Intex

Гостин
Кратка рецензија за серијата ако сака некој да напише. Ако ми се допадне приказната ќе почнам да ја гледам. :D
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Кратка рецензија за серијата ако сака некој да напише. Ако ми се допадне приказната ќе почнам да ја гледам. :D
Прочитај го wot, изглеј го трејерот и симни ја првата епизода, 350mb и не е толку страшно. :wink:

Инаку Ria Torres, опасна е. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Го гледав пилотот, добри карактери, добра тематика, ликот наликува на Хаус во некои работи (екстравагантноста и високото мислење за себе) ама е похуман... Стана дел од листата на серии кои ги следам...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја изгледав првава епизода. Драма со крими елементи. Засега прилично добро, ќе ја изгледам цела. (деновиве ќе се снабдам со цела прва сезона) Маку претера тоа детето со изразите на лицето, вештачко изгледаше.
Тим Рот одлично го игра својот лик.

Го гледав пилотот, добри карактери, добра тематика, ликот наликува на Хаус во некои работи (екстравагантноста и високото мислење за себе) ама е похуман... Стана дел од листата на серии кои ги следам...
А бе до кога со Хаус. Нема врска. Ај сега да речиме Хорацио Кејн од CSI Миами, или Гил Грисом од CSI Las Vegas или некој трет наликува на Хаус. Главен ко главен лик, мора да се покаже како нај нај во нешто.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Ја изгледав првава епизода. Драма со крими елементи. Засега прилично добро, ќе ја изгледам цела. (деновиве ќе се снабдам со цела прва сезона) Маку претера тоа детето со изразите на лицето, вештачко изгледаше.
Тим Рот одлично го игра својот лик.


А бе до кога со Хаус. Нема врска. Ај сега да речиме Хорацио Кејн од CSI Миами, или Гил Грисом од CSI Las Vegas или некој трет наликува на Хаус. Главен ко главен лик, мора да се покаже како нај нај во нешто.
Но сепак Хорацио или Гил не се доктори... Значи дотолку почнавте да го мразите фактот што е најгледана серија, што и најмали детали и споредби со неа ве тераат да се возбудите.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Инаку да, потсеќа на Хаус. Инаку да, така и ми ја предложија, дека типот личел на Хаус. Инаку да, ради тоа почнав да ја гледам.

Инаку да, ja изгледав првата сезона. :salut:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле овој главниов лик е тој безвезниот од Four rooms. Оф антипатичен ми беше.

Ќе ја спуштам серијава, тогаш коментари.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Инаку да, ја изгледав новата епизода. Ништо посебно. :nesum:
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
jas pred malce ja izgledav s01e01, definitivno e na listata za siminjanje ^ ^

And yes, he does remind me of house at some moments, something like "House light"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom