Lidl маркети и во Македонија

Дали сте за отварање на Lidl маркети во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    240
Член од
28 април 2011
Мислења
275
Поени од реакции
114
Некој има инфо поново за Тетово освен што знаеме од нетолку официјални информации дека ќе е кај Македонија Табак?
Во Тетово купиле парцела од 9284м2 кај Палма Мол КП 6705/5 Тетово вон град
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.391
Поени од реакции
5.248
Баш ги гледам флаериве од српски Лидл
Ни 10% нема српски артикли. Све се Лидл брендови кои се распространети низ цела Источна Европа
Сувоместнати Baroni
Замрзнати печива Eridanous
Млечни производи Pilos
итн.... итн....
На сите тие

Trademark OwnerNeckarsulm 74172
GERMANY
Owner Type: Legal Entity


И сега се поставува прашање - Каде се произведува тоа? Во Србија?
И од каде ќе пристигнуваат тие брендови во Македонија? Ќе се пакуваат кај нас?

Дали тоа ќе значи смрт за UKA comerc смрдените салами и суџуци од Сарај, или можда смрдените Алпи млечни производи кои се произведуваат во СЕНТИС АГ ДООЕЛ од село Џепчиште. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.112
Поени од реакции
15.060
Десно од вториот кружен тек во Кичево веќе се расчистува просторот на поранешната фабрика за шрафови Тане Цалески, каде ќе има дистрибутивен центар и маркет на Лидл.

Нормално.....бизнисот со расчистување и копање на темелите го има Фекри, братот на Али

Lidl.jpg


 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Баш ги гледам флаериве од српски Лидл
Ни 10% нема српски артикли. Све се Лидл брендови кои се распространети низ цела Источна Европа
Сувоместнати Baroni
Замрзнати печива Eridanous
Млечни производи Pilos
итн.... итн....
На сите тие

Trademark OwnerNeckarsulm 74172
GERMANY
Owner Type: Legal Entity


И сега се поставува прашање - Каде се произведува тоа? Во Србија?
И од каде ќе пристигнуваат тие брендови во Македонија? Ќе се пакуваат кај нас?

Дали тоа ќе значи смрт за UKA comerc смрдените салами и суџуци од Сарај, или можда смрдените Алпи млечни производи кои се произведуваат во СЕНТИС АГ ДООЕЛ од село Џепчиште. :)
За во Србија еве според сајтов што од исхрана е српско производство. Веројатно производите се и препакувани во амбалажа само за во Lidl да се продаваат такви.

Некој поупатен нека пише. Мислам имаше нешто вакво и предходно во темава пишувано но искрено ме мрзи да барам сега да враќам страни наназад.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2021
Мислења
950
Поени од реакции
597
За во Србија еве според сајтов што од исхрана е српско производство. Веројатно производите се и препакувани во амбалажа само за во Lidl да се продаваат такви.

Некој поупатен нека пише. Мислам имаше нешто вакво и предходно во темава пишувано но искрено ме мрзи да барам сега да враќам страни наназад.
nivni brendovi se, no kaj nas moze i makedonski fabriki da gi proizveduvaat so nivno ime
Автоматски споено мислење:

vazno e deka baraat sertifikati e mnogu seriozno go sledat proizvodstvoto, taka da kaj niv sekogas ke ima bolje kvalitet
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Ај едно можеби глупо прашање

Зошто не објават јавно Lidl во кои градови имат места купено простор за нивни маркети или тоа не смеат да го прават јавно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Отиде и Пластика.
Па и онака нели не функционира Пластика?

Туку Lidl кога ќе се отвори Ramstore во Palma за жал ќе забележи пад во работата. Ако Lidl реши да работи и во недела доколку воопшто се врати она работење во недела Ramstore можеби и ќе ги пакува куферите од Palma. Ништо чудно да има пад и во работењето на Kaм и Vero периодот додека биде ехфоријата од тазе отворен Lidl бидејќи тука по ред се маркетите како иде улицата за излез од Тетово.

@Bastian ти си од Тетово? Не сум поминал натаму од поодамна па ме интересира има ли нешто расчистено, рушено на тоа место или сеуште не?
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.609
Поени од реакции
1.094
Па и онака нели не функционира Пластика?@Bastian ти си од Тетово? Не сум поминал натаму од поодамна па ме интересира има ли нешто расчистено, рушено на тоа место или сеуште не?
Па ништо што прошло низ руке на покојни Џобе не функционира.

Инаку не е ништо расчистено колку Пластика, зградата уште си седи таму.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.500
Поени од реакции
5.278
Од понеделникот во поранешен Бриколаж приметив дека почнаа да ги вадат надворешните прегради кои беа ставени од претходниот сопственик:
 
Член од
28 април 2011
Мислења
275
Поени од реакции
114
Па и онака нели не функционира Пластика?

Туку Lidl кога ќе се отвори Ramstore во Palma за жал ќе забележи пад во работата. Ако Lidl реши да работи и во недела доколку воопшто се врати она работење во недела Ramstore можеби и ќе ги пакува куферите од Palma. Ништо чудно да има пад и во работењето на Kaм и Vero периодот додека биде ехфоријата од тазе отворен Lidl бидејќи тука по ред се маркетите како иде улицата за излез од Тетово.

@Bastian ти си од Тетово? Не сум поминал натаму од поодамна па ме интересира има ли нешто расчистено, рушено на тоа место или сеуште не?
Не знам бидејќи и јас денеска дознав
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
950
Поени од реакции
597
Ај едно можеби глупо прашање

Зошто не објават јавно Lidl во кои градови имат места купено простор за нивни маркети или тоа не смеат да го прават јавно?
Ne e glupo prasanje samo sto toa e biznis, probuvaat da kupat najdobri lokacii... sekako na tie mesta ke se gledaat ogromnite marketi meseci pred otvoranjeto, pa ke znaeme tocno kade gi ima
Автоматски споено мислење:

momentalno od site Kipper najbrzo se siri i sekogas golemi ubavi marketi.... Sekoja nedela nov otvoraat, drugite daleku pobavno otvoraat ama se razmrda pazarot, taka da i za Lidl ke vazi pobrzo da otvora nasekade
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Ne e glupo prasanje samo sto toa e biznis, probuvaat da kupat najdobri lokacii... sekako na tie mesta ke se gledaat ogromnite marketi meseci pred otvoranjeto, pa ke znaeme tocno kade gi ima
Автоматски споено мислење:

momentalno od site Kipper najbrzo se siri i sekogas golemi ubavi marketi.... Sekoja nedela nov otvoraat, drugite daleku pobavno otvoraat ama se razmrda pazarot, taka da i za Lidl ke vazi pobrzo da otvora nasekade
Kipper оди на веќе изградени објекти газдата е од мискам Тетово Албанец дали од град или село не знам.

Нема алкохол, нема пекара, доста крш избор храна претежно делот сувомеснати производи насочен само она што јадат албанците муслимани суџуци, има и некој поевтини квалитет салами, ама добро барем имаат избор на некаков подобри млеко, јогурт, кисело млеко, јајца. Оној дел што не е храна претежно повеќето јас што идам во маркетот што ми е блиску како да не го изложуваат се што им е на понудата во леток. Ако има две каси само еден работи а другата само кога е премногу потребно зошто нема поделено работници само за на каса туку сите ако е потребно и ќе редат роба, ќе чистат со чистачот за под , во магацин нешто, попис на роба.. Ова е вака во Kipper маркетот во кој чест влегувам зошто ми е блиску за помалку да пазарам.

Кipper eден безвезе маркет но турбо работат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom