League of Legends

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ја го дигнав до Plat 2 и го оставив немам живци за понатаму, бтв платина играчиве се како силвер со малце подобра механика
И подобар интернет :D

Иначе @LostParadise уште една ствар ми текна. All chat (да си правиш муабет со противнички тим), уопште не ти треба. Буквално, нема потреба да го користиш за ништо. Гаси го од settings. Што играш ти инаку?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
И подобар интернет :D

Иначе @LostParadise уште една ствар ми текна. All chat (да си правиш муабет со противнички тим), уопште не ти треба. Буквално, нема потреба да го користиш за ништо. Гаси го од settings. Што играш ти инаку?
Сезона 5,6,7 играв највеќе adc тогаш можеше лесно да се праи кери со асален support.
Сезона 8 играв mid пошто видов веќе со adc ништо не моеш да направиш соло. Танк support ми правеа one shot, се нанервирав почнав mid да играм
Сезона 9 пак се вратив adc и ретко midlane
Сезона 10 играм се adc/jungle/mid.

На Vayne имам 680к поени, Yasuo 180к , Jinx 120к
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ја сум картус маин мид и јг спамирам само картус од силвер 2 до плат 2 за една недела
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Сезона 5,6,7 играв највеќе adc тогаш можеше лесно да се праи кери со асален support.
Сезона 8 играв mid пошто видов веќе со adc ништо не моеш да направиш соло. Танк support ми правеа one shot, се нанервирав почнав mid да играм
Сезона 9 пак се вратив adc и ретко midlane
Сезона 10 играм се adc/jungle/mid.

На Vayne имам 680к поени, Yasuo 180к , Jinx 120к
ADC е најтешко за качување ранк искрено, буквално најзаебан role. Дури support е полесно, пошто ко adc мора највише да се потпираш на teammates. А колку поише се потпираш на нив, толку помали ти се шансите. Поготово у low elo, под diamond. После тоа е полесно пошто тимот сфаќа како да игра за тебе.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Па ја затоа играм и картус,ептен ми лежи тој херој лесно можам да ја свртам партијата, лесно можам да керијам со него,лесно се нафидувам после 2-3 ајтема ја носам цела партија колку само гејмови имам свртено со картус :D иначе обавезно бан на касадин
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Па ја затоа играм и картус,ептен ми лежи тој херој лесно можам да ја свртам партијата, лесно можам да керијам со него,лесно се нафидувам после 2-3 ајтема ја носам цела партија колку само гејмови имам свртено со картус :D иначе обавезно бан на касадин
Касадин углавно го банирам после полноќ :D

Сериозно, после полноќ отприлика нормалните играчи идат на спиење, а тие бустери, smurfs и остало искачаат пошто немаат живот или дигаат акаунти за пари и играат 24/7, и најчесто ги користат Kassadin, Irelia и Katarina за да прават solo carry. И тоа може да е уште некој совет ете, после 12 не се игра играва ако сакаш сериозно да идеш нагоре.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Незнам ја касадин секогаш го банирам,особено во ело плат и диамонд, ако се нафида тешко дека нешто може да се направи нешто против него особено после лев 16
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
ADC е најтешко за качување ранк искрено, буквално најзаебан role. Дури support е полесно, пошто ко adc мора највише да се потпираш на teammates. А колку поише се потпираш на нив, толку помали ти се шансите. Поготово у low elo, под diamond. После тоа е полесно пошто тимот сфаќа како да игра за тебе.
Прееска играм Вејн , енеми Леона на 4ти левел ме утепа ... Џабе и кајтање и се, се нанервирав изгасив играта.
Иначе многу често ми се случува во Голд тепаме сите линии и одеднаш почнува цел тим соиграчиве да умира безвезе и следен тим фајт 5 на 5 ќе не утепаат и отиде партијата...
 
H

HoT _iCe

Гостин
Прееска играм Вејн , енеми Леона на 4ти левел ме утепа ... Џабе и кајтање и се, се нанервирав изгасив играта.
Иначе многу често ми се случува во Голд тепаме сите линии и одеднаш почнува цел тим соиграчиве да умира безвезе и следен тим фајт 5 на 5 ќе не утепаат и отиде партијата...
Не играј adc сам никад, ако веќ сакаш да играш тражи си супорта premade, сам никако. Early game ти га контролира супорт, колко сакаш фармај и кајтај и не знам што ако имаш пасивнога супорта што не знае да држи линију и што седи позади тебе, сви ќе те тепав, Леона не е ништо посебно, Бренд или Зајра у тој ело ќе те утепав сас едно комбо и само ќе се нервираш.
Играј џангл или мид/топ, ако играш џангл играј Ви, Зек и Олаф. Ви и Олаф су ти јаки на почетак, сас Ви много добри ганкови правиш и имаш огромно присуство на мапу, Олаф ти е животиња што може да фарма много брзо и има огроман дмг и никој неможе 1вс1 да му се тепа до 15 минуту, па имаш огромно присуство. Зек ти е лејт гејм краљ, нема бољи тенк и плус е интересан за играње, можеш добри генкови да правиш и имаш пасивну што може да ти опрости глупост ако направиш.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
467
Поени од реакции
866
Немав играно 2 години скоро.
Играв нешто гејмови да ми се врати прецизноста и контролата на маусот.
Во ренкед Ми требаа 100 гејмова со сорака да стигнам до голд 3 во една недела. Порано до дајмонд ја терав со 100 гејма коа играв активно и имав подобра контрола врз маусот. Ми досади едно те исто. Сега пак догодина за новиот скин ќе ја играм до голд.
Во бот лејн супорт се игра и тоа многу агресивно првите 3 три левели треба. Бреиндед рол е. Со сорака на пример не треба ич размислување. Само супер агресивно првите левели. После тоа само хил хил. Ќе фидате на почеток после коа ќе научиш контрола на маус се оди до дајмонд лесно.
Тенковите бот лејн се исто лесни и бреиндед. Само чекаш некој да е надвор од позиција и ингејџ, не треба ни контрола на маус. Проблемот со тенкови е што треба да ја гледаш мини мапата и да пратиш кај е енеми џанглерот. Со сорака ни еднаш не треба да гледаш на минимапа до дајмонд. Тек во мастерс треба тоа.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Кога излегува wild rift и дали можи да се очекува и за PS4?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Што е проблемот со eune серверот во партија имам 100ms, а на NA ми дава 15ms?
 
Член од
25 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Decki ima li nekoj sto ke se prijavi na turnirot za LOL od A1. Jas bi sakal da se prijavam no nemam drushtvo. Ako na nekoj mu treba igrac eve moj account i ve molam iskontaktirajte me za private za da se dogovorime.



Summoner name: n3do
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924

Kajgana Shop

На врв Bottom