LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
он може гледа 1080 на 60 херци без проблем,
ама нека гледа 4к на 23.9 херци,
или нека гледа dolby vision.

мојот бокс има amlogic s905x3 4к на 60 херца може да тера ама на 23.9 се ''буни'' и на неколку секунди голта по еден фрејм.
Ви треба асален и квалитетен брз ХДМИ кабел што подржува 4К пробај ја таа па ќе видиш и ако не ви се дава пари тогаш позајми некој што има таков кабел пред да купиш

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Ви треба асален и квалитетен брз ХДМИ кабел што подржува 4К пробај ја таа па ќе видиш и ако не ви се дава пари тогаш позајми некој што има таков кабел пред да купиш

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
ако сакаш златен хдми стај му џабе е, до синхронизација на фрејмовите е, боксовите неможат да ги синхронизираат.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
106
Поени од реакции
18
Hisense 50A7100F со мртви пиксели, купен пред еден месец. Ќе одам утре да видам дали ќе ми го заменат. IMG_1626.jpg IMG_1637.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
594
ако сакаш златен хдми стај му џабе е, до синхронизација на фрејмовите е, боксовите неможат да ги синхронизираат.
Xiaomi Mi Box S
so Kodi ili MXplayer cepi bez gajle na p2160 rezolucija (filmcinjata se 15-30 gb)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Дали може на Smart Tv да се инсталира .apk file?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
А обичниве смарт што оперативен користат?
Кои ти се тие обични СМАРТ? Баш „најобичните“ се најчесто Андроид. Толку не можеш да познаеш дали е Андроид или не?
Генерално или е Андроид или е WebOS на LG или Tizen на Samsung.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Кои ти се тие обични СМАРТ? Баш „најобичните“ се најчесто Андроид. Толку не можеш да познаеш дали е Андроид или не?
Генерално или е Андроид или е WebOS на LG или Tizen на Samsung.
Добро не ме тепај хахаха,фала богу знам да разликувам.Само продавнициве кај нас не пишуваат доволно детали за телевизорите т.е за нивните оперативни.Морав преку гугл да ги барам за да видам дека повеќето се ко што кажа со андроид.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
594
Добро не ме тепај хахаха,фала богу знам да разликувам.Само продавнициве кај нас не пишуваат доволно детали за телевизорите т.е за нивните оперативни.Морав преку гугл да ги барам за да видам дека повеќето се ко што кажа со андроид.
Веројатно секој производител си има свој оперативен систем. Уклучи го и види гугл плеј дали го има како иконка, ако веќе ништо нема на нет

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Кај мене Андроид нема гуги плеј.
Има плеј сторе и аптоиде за симнување апликации
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
4k UHD Smart TV SONY KD55XH8096 BAEP

Zemav pred 5 meseci,pocna da mi javuva po kosevite I poleka da sirat beli damki, dole na dolniot del na TV, Dali da pocekam uste nekoj mesec ili da I'm idam na gosti vo neptun, ne znam so bi mozelo da bide, inace seuste e pod garancija

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
4k UHD Smart TV SONY KD55XH8096 BAEP

Zemav pred 5 meseci,pocna da mi javuva po kosevite I poleka da sirat beli damki, dole na dolniot del na TV, Dali da pocekam uste nekoj mesec ili da I'm idam na gosti vo neptun, ne znam so bi mozelo da bide, inace seuste e pod garancija

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
Веднаш носи го
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
4
Здраво, сакам да ве прашам, ќе местам тв на зид, најблиската точка за гледање е 3м а најдалечната е 4.5м. Кој идеален тв би бил за кај мене? Се мислам помеѓу 60 или 65. Фалаааа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom