LCD телевизори

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Другар, за 5300 ден. мислам дека вреди. Што ако е Фуего, сигурно за во спална нема да даваш 15000 за LG, исто 32ка, исто не е FullHD, сем што е смарт. Фуегово не е смарт....голема работа. 2 години гаранција има.

Овој вториов 7500 ден, е со Андроид оперативен (но има послаба резолуција 1280x720).....ама некад ќе знае да ти кочи, сепак е Фуего. За ТВ со Андроид, само Сони признавам.
Fuego зa 5300 е тoa штo гo бaрaм :cuc:
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дечки ИЗВИНЕТЕ едно прашање,,,,,,,можеби некој знае,,,дали панеливе пасуваат од еден на друг..фалави за било каков одговор...
 

Attachments

Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Драги форумџии! Би сакал да слушнам од вас мислење,а посебно и искуство ако некој веќе користи некој од овие телевизори?


Јас лично сум загреан за ЛЏ-то бидејќи со години користам и ТВ и монитор и многу сум задоволен. Меѓутоа би сакал да слушнам и други мислења?
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
653
Поени од реакции
576
Kazete predlog tv min. 65inch. 5m imam distanca do televizorot. Ne mi e potrebno android bidejki imam android box i pretezno mi e za gledanje tv preku telekom sum. Bidejki imam foma samsung lg i sony, preferiram samsung i dali e golema razlia pomegu 7 i 8 serija.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
САКАТЕ друго мислење?!?!?!?!??!?!епа еве ви едно-----------НЕ ЗЕМАЈТЕ прескапи марки (СИТЕ СЕ ИСТИ) освен шасијата и името другото е се од две/три фабрика от КИНА,,,се дешаваат (СО ИЗВИЊЕЊЕ) срања,,...,..,па вие како сакате
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
САКАТЕ друго мислење?!?!?!?!??!?!епа еве ви едно-----------НЕ ЗЕМАЈТЕ прескапи марки (СИТЕ СЕ ИСТИ) освен шасијата и името другото е се од две/три фабрика от КИНА,,,се дешаваат (СО ИЗВИЊЕЊЕ) срања,,...,..,па вие како сакате
Друже кога побарав друго мислење,побарав од некој што веќе користи сличен модел или друга марка во ист ценовен ранг!
Не побарав "филозофии" у стилот "сите се исти" :confused:
Да ме интересираа ST,Neo,Fuego,Grunding... ич не ни барав совет на форум. Ама за ЛЏ,Самсунг,Филипс таква глупост дека се склапани во исти две фабрики во Кина?!?
Па старото ЛЏ ми е мејд ин Поланд :rolleyes: Па и у Кина да е направено?! И ајфонов е у Кина направен,па ај сега да се тешиме со не купујте скапи телефони сите се исти?o_O
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.333
Поени од реакции
3.264
Драги форумџии! Би сакал да слушнам од вас мислење,а посебно и искуство ако некој веќе користи некој од овие телевизори?


Јас лично сум загреан за ЛЏ-то бидејќи со години користам и ТВ и монитор и многу сум задоволен. Меѓутоа би сакал да слушнам и други мислења?
Filips e sranje, LG i Samsung se so slicen (dosta visok) kvalitet.
Operativniot sistem na LG (webOS) e pobaven od sistemot na Samsung (Tizen), pogotovo vo novite serii (5.X+) ama zatoa pa LG ima voice recognition commands so ThinQ sto mozes da gi povrzes so Alexa ili Google Assistant. Ova zboram za ponovi verzii.

I za kraj ne bi ti preporacal voopsto da se zadolzuvash chetiri godini (!!!) na telekom za eden najobicen televizor koga mozes da go kupis od tehnomarket/setec/neptun za mnogu pomala cena (koga ke udrish rachun).
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Filips e sranje, LG i Samsung se so slicen (dosta visok) kvalitet.
Operativniot sistem na LG (webOS) e pobaven od sistemot na Samsung (Tizen), pogotovo vo novite serii (5.X+) ama zatoa pa LG ima voice recognition commands so ThinQ sto mozes da gi povrzes so Alexa ili Google Assistant. Ova zboram za ponovi verzii.

I za kraj ne bi ti preporacal voopsto da se zadolzuvash chetiri godini (!!!) na telekom za eden najobicen televizor koga mozes da go kupis od tehnomarket/setec/neptun za mnogu pomala cena (koga ke udrish rachun).
Е фала за одговорот. Инаку не планирам специјално за телевизор да се врзувам со телеком,секако бев со магента пакет... значи секако плаќав и мобилен и интернет и телевизија... по две години откако го продолжив договорот пак ми дадоа бонус 12000 да ги потрошам кај нив. Истите телевизори се иста цена и кај нив и по маркетите. ЛЏто е дури сега на попуст во нептун од 40990 на 35990,а во телеком тоа му беше и стандардна цена од претходно. Кога ќе минусирам бонусот ќе ми испадне 23990 што мислам за тој ТВ е стварно примамливо!
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
88
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
По долго мислење и истражување по нет.
Го порачав ЛЏ UN74003 од 55"

@Maccccc како што можеш да прочиташ,и јас имав иста двојба! Ако одиш по мојот памет,имаш ист лџ од 43" (може и од 49" да имаше не сум сигурен)
 
Член од
8 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, може да ми помогнете во помош при избор на тв. Конкретно, се двоумам помеѓу овие 4 телевизори, па ако може некој да ми каже кој е најдобар од овие, според спецификациите.. Ви благодарам многу :))






 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Здраво дечки, може да ми помогнете во помош при избор на тв. Конкретно, се двоумам помеѓу овие 4 телевизори, па ако може некој да ми каже кој е најдобар од овие, според спецификациите.. Ви благодарам многу :))






Jas imam 50^ tu7172 krajot na avgust nekade 23/24 go zemav do sega nee isklucen po 12h minimum, pretezno netflix,2app iptv,i youtube,slika i zvuk odlicni*
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Има некој искуство со телевизор, или знае нешто за некој телевизор, 40-инчен, до кај 12-13000 денари максимум.
Андроид да биде, да може повеќето апликации да функционираат ко што треба.
Ми треба за во соба, и не за којзнае колку редовно користење (освен фудбал, и филм/серија некад)
Па затоа и буџетот ми е толку, немам потреба реално од поскап.

Може линкчиња со цени, од препорачаните ТВ :D
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
451
Имам Favorit 32 инчен телевизор. Дали некој знае како се прави апдејт на јутуб и други апликации?
Не отвара јутуб стои замрзнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom