LCD телевизори

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
има ли решение за следниов проблем: сакам да стримам од пц на тв тоа што ми е на оуштено на сопкаст.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Здраво незнам дали на правото место прашувам ама неможев друго да најдам вчера земав quart телевизор од амц толку ми дозволуваше буџетот ама имам еден проблем незнам како на усб кога ќе пуштам филм да се пушти и преводот. Преводот го преиуменував исто како филмот ама небиваше. На пр. филмот 1234 преводот 1234.srt. ве молам за помош??? :(
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Здраво незнам дали на правото место прашувам ама неможев друго да најдам вчера земав quart телевизор од амц толку ми дозволуваше буџетот ама имам еден проблем незнам како на усб кога ќе пуштам филм да се пушти и преводот. Преводот го преиуменував исто како филмот ама небиваше. На пр. филмот 1234 преводот 1234.srt. ве молам за помош??? :(
Пушти го филмот ,стисни на info копчето (кај мене е долу на далинското) и ке ти се појави еден бар и иди на стрелките десно ќе видиш subtitle ,стисини ок и ке имаш од десно аудио стрим и под него за превод .
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Пушти го филмот ,стисни на info копчето (кај мене е долу на далинското) и ке ти се појави еден бар и иди на стрелките десно ќе видиш subtitle ,стисини ок и ке имаш од десно аудио стрим и под него за превод .
ФАЛА ТИ :D инаку само уште да прашам дали можам преводот големината некако да го зголемам?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Можеш со разни програми да го вметнеш преводот во филмот, со aviaddxsubs да зголемиш, да ставиш одредена боја, да го поставиш под сликата на црната позадина, имаш упатство на форумот. Зборам за ави фајлови.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
135
Поени од реакции
99
Друже, HDTV (HD Ready) oзнаката нема врска со квалитетот на сликата кој го прикажува телевизорот доколку немаш HD сигнал. Со оглед на тоа дека нашите телевизии во наредниве 10 години сигурно нема да бидат HDTV : )

A во АМЦ има секакви (кинески) глупости : )
ја гледав темава и го забележав твојот коментар и си помислив си промашил за 4 години :D
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
87
Поени од реакции
159
На Телекабел и не е баш така !! Сликата е феноменална на Спорт Клуб !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom