LCD телевизори

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.100
Поени од реакции
535
Што и да купуваш, само ЛГ нека биди. Јас не го послушав советот од мој другар сервисер на телевизори и купив Самсунг....и зажалив. Чист просек
Тоа океј ама друг ќе ти рече никако лг земи самсдунг или сони..секогаш е вака..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.609
Поени од реакции
7.176
Sony, Samsung и LG нијанси ги делат 3 најдобри производители на ТВ се. Се зависи до која цена си спремен да оделиш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.951
Поени од реакции
14.694
Sony, Samsung и LG нијанси ги делат 3 најдобри производители на ТВ се. Се зависи до која цена си спремен да оделиш.
Правиме муабет за иста или слична цена....ЛГ е далеку изнад Самсунг во тој поглед( еве го критикувам Самсунг иако кај мене све дома е од тој бренд-мобилни, фотоапарат па дури и фрижидерот)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.609
Поени од реакции
7.176
Правиме муабет за иста или слична цена....ЛГ е далеку изнад Самсунг во тој поглед( еве го критикувам Самсунг иако кај мене све дома е од тој бренд-мобилни, фотоапарат па дури и фрижидерот)
Зависи од моделите, разлика кај lg е што има поприфатливи цени за нашиот стандард. Иначе ако споредуваме модели без цена Sony, Samsung,LG по тој редослед се.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
За ОЛЕД, јас би купил LG C3 (види и G3 како врвен модел ама поскап е сигурно) а за гаранцијата, многу ретко има некој промо период каде што ЛГ дава 5 години со регистрација на веб...
ЛГ со ОЛЕД технологијата, според мене, се далеку напред во однос на останатите конкуренти за цена=добиено.

Која големина си во план да земаш?

BTW, како може да правите споредба на производители а не на точно одредени модели?? Секоја марка си има свои модели во секоја класа, споредувајте ги конкретните модели а не производители.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
За ОЛЕД, јас би купил LG C3 (види и G3 како врвен модел ама поскап е сигурно) а за гаранцијата, многу ретко има некој промо период каде што ЛГ дава 5 години со регистрација на веб...
ЛГ со ОЛЕД технологијата, според мене, се далеку напред во однос на останатите конкуренти за цена=добиено.

Која големина си во план да земаш?

BTW, како може да правите споредба на производители а не на точно одредени модели?? Секоја марка си има свои модели во секоја класа, споредувајте ги конкретните модели а не производители.
Идеално 65 инчи ама разликата од 65 до 55ка големина е 40 илјади шо некако не ми изхлефа испчатчиво оа затоа 55, бев во план ц2ката да ја земам ама ја тргнаја од продажба кај нас а беше 10-15к поефтина од ц3. Иначе ги имам наведено погоре, б3 и ц3 лг и од самсунг с90ц и с95б, со тоа што парите од разликата ако би ги зел поефтините(б3 или с95б)би ги вложил во соунд бар.
Или да почекам да излезе ц4 па да очекувам прајс дроп.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.639
Идеално 65 инчи ама разликата од 65 до 55ка големина е 40 илјади шо некако не ми изхлефа испчатчиво оа затоа 55, бев во план ц2ката да ја земам ама ја тргнаја од продажба кај нас а беше 10-15к поефтина од ц3. Иначе ги имам наведено погоре, б3 и ц3 лг и од самсунг с90ц и с95б, со тоа што парите од разликата ако би ги зел поефтините(б3 или с95б)би ги вложил во соунд бар.
Или да почекам да излезе ц4 па да очекувам прајс дроп.
C2 padna na cena koga izleze C3 no sepak ne ocekuvaj da ide mnogu nadole, sepak se barani i kvalitetni modeli no mozno e da vredi da se poceka ako iskaca C4 skoro za da se namali toj price gap barem pomegu 55’ i 65’.

Jas go imam C2 nekoja godina, uste ne bese izlezen C3 ama sum prezadovolen, ne sum osetil podobar oled prethodno pogotovo za gaming kako sto baras i za gledanje serii. Crnoto ednostavno si e apla crno, ako imas sansa vidi gi izlozeni i vidi nekoj drug vo toj rang. Jas taka napraviv i vo toj moment nisto od izlozenite ne izgledase podobro a i vraboteniot mi go preporaca pokraj drugi poskapi modeli isto taka.

Imam zakaceno laptop, tv box i ps5 i pak najcesto go koristam softverot od tv za site tv aps kako disney, appletv, netflix, hbo… ne e baven i funkcionira besprekorno, spored mene. Rano mi e za upgrade no golema preporaka od mene za C2/3, nema utka. Samo bi ti rekol da pazis dalecina/golemina oti se mnogu bright i jas navecer cesto sedam so namaleni svetlini, ne daj boze da zaspies pred nego haha, no preku den i sonce si go koristis kako nisto.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
639
Поени од реакции
1.741
Мислење, искуство за Vox телевизори?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.375
Каде се произведуваат ТЦЛ? И нив ги фалат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom