LCD телевизори

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Denes bev do tehnomarket da odlucammdefinitivno koj Samsung-gledam/prasuvam nema izlez 3.5mm za slusalki,a imam jako ozvucuvajne Logitech samo takov vlez ima,ne znam.dali ima nekoj konvektor od optickiot na 3.5mm (ne mi se frla ozvicivajneto ektremno jako e) i go Go gledam istiot Sony 55'' -36k ista cena e i vo tehnomarket, ako ima nekoj neka spodeli nekoe iskustvo so Sony gledam android 9e...
ima mn konveKtori vidi na aliexpress zemi nekoj kupi naracaj nema kajnas
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Мавна гром и сеа не се пушта телевизоров, а свети црвено светло како на стенд бај али толку е.
Гаранција не покрива вакви срања а?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Јас веќе си нарачав конвертор по брат ми, за некој ден треба да ми стигне. Иначе пиши на ФВ LORD AUDIO.
До скоро имаа. Прашај ги. Иначе во самсунгот ставиле добри звучници. Ќе се изненадеш каков бас даваат. Тоа за почеток додека да набавеш конвертор.
Nesto vakvo ke mi treba ..?digital to analog audio converter.. 4.8$ na ali, ama koga ke stigne*
 

Attachments

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
ima mn konveKtori vidi na aliexpress zemi nekoj kupi naracaj nema kajnas
Имаше бе до пред 2 недели на LORD AUDIO. Нека праша.
Автоматски споено мислење:

Nesto vakvo ke mi treba ..?digital to analog audio converter.. 4.8$ na ali, ama koga ke stigne*
Ако немаат LORD AUDIO, порачај си , кога ке стигне тогај. Јас моето го чекам скоро 3 месеца да стигне, ама преку брат ми да го прате. Значи порачај да има такозван Toslink коаксиален кабел, тоа ти е од ТВ-то до конвертето, а после од ковертеро до појачалото обичен кабел со пинови кои ги има тука цело време. И зависно до модело на конвертеро
USB или HDMI кабел за да зима струја од ТВ-то.
Е тоа си тие кабелчиња, сега приметив на сликата од али. Види со некој ако најдеш нешто заеднико да порачате или порачај си сам.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Имаше бе до пред 2 недели на LORD AUDIO. Нека праша.
Автоматски споено мислење:


Ако немаат LORD AUDIO, порачај си , кога ке стигне тогај. Јас моето го чекам скоро 3 месеца да стигне, ама преку брат ми да го прате. Значи порачај да има такозван Toslink коаксиален кабел, тоа ти е од ТВ-то до конвертето, а после од ковертеро до појачалото обичен кабел со пинови кои ги има тука цело време. И зависно до модело на конвертеро
USB или HDMI кабел за да зима струја од ТВ-то.
Е тоа си тие кабелчиња, сега приметив на сликата од али. Види со некој ако најдеш нешто заеднико да порачате или порачај си сам.
Nema kaj lord audio im se javiv ne znaat koga ke imaat a ne znaat ni po koja cena..(izgleda i tie od ali poracuvat) Toa sto go pikirav na ali si ima usb kabel za napojuvajne i pola metar opticki za do tv , i ke mi ostane uste ke ostane malo kable pinovi na 3.5 zensko, zada se dokmpletira se
 

Attachments

  • 140,6 KB Прегледи: 11
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Nema kaj lord audio im se javiv ne znaat koga ke imaat a ne znaat ni po koja cena..(izgleda i tie od ali poracuvat) Toa sto go pikirav na ali si ima usb kabel za napojuvajne i pola metar opticki za do tv , i ke mi ostane uste ke ostane malo kable pinovi na 3.5 zensko, zada se dokmpletira se
Епа тоа е тоа, порачувај и чекај. Тоа со пиновите го имаш секаде у секое време. А за тоа време одбери си модел на Самсунг и ке се изненадеш од звукот. Ама разбирам те. И јас имам квалитено стерео појачало со добри звучки кои се разделечени 4 метра. Али додека добиеш конвертер ке вршат работа.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
На Мотика излезе едно клипче како во Пакистан штанцаат Sony Bravia телевизори :vozbud:

 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
На Мотика излезе едно клипче како во Пакистан штанцаат Sony Bravia телевизори :vozbud:

Чим е од мотика хиљаду посто е вистина.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Ако се случи тоа ќе ти се извинам јавно. Како доказ мора на ливче да си го напишеш никот, кајгана форум и дата. Со фломастер.
Druze kako bese muabetot? Poracan e denes, ke go pocekame bidejki treba da stigne kaj petok neotpakuvan ne od izlog... Ama od cetvrtok jas ne sum tuka pa podignuvajneto kee ponedelnik
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Druze kako bese muabetot? Poracan e denes, ke go pocekame bidejki treba da stigne kaj petok neotpakuvan ne od izlog... Ama od cetvrtok jas ne sum tuka pa podignuvajneto kee ponedelnik
Извини.
Со здравје да се служи.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Извини.
Со здравје да се служи.
Edit:promena na planot! se javija tehnomarket go nema.7402 ne otpakovan ,go ima uste na 3 lokacii ama.sekade e izlozen nekade povejke meseci nekade pomalce vo moja lokacija e 7m,On...nekako ne me bendisa toa,isto i vo Neptun ..me nalutija mozebi.se zeznav ne znam i ke go zemam tu7172crystal. 2020model.
Pa sto ke izleze ke vidime,inaku nee od tehnomarket/neptun/setec zemen ,od druga lokacija e i so mn.poniska cena od ona sto se prodava tamu na akcija.!batkive epten sakale profit da pravat ama.epten...
Btw,izvinuvajneto se uvazuva,ama i ti izvini i jas ja secnav rabotava no epten me.nalutija popladnevo...
Автоматски споено мислење:

Tnx,koga ke stigne ke ima potpis kako sto se dogovorivme*
Samo sto go pisav postot po 5min,se javija ...i eve veke 3 casa sum vo potraga po Tv dosta e,sto bidna bidna...cekam posle 20h da migo donesat,pa ke spodelime za start sto/kako..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Prvi impresii odlicen zvuk i odlicna 4k slika na youtube,isto taka i od A1 1080i sto se kanalite nese losi no koga sporedis IMG_20200824_212618.jpg IMG_20200824_210511.jpg IMG_20200824_203204.jpg so 4k ednostavno e nesporedlivo...Ke vidime sto/kako ke se pokaze
P.s pozdravot e tuka IMG_20200824_212618.jpg IMG_20200824_210511.jpg IMG_20200824_203204.jpg
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ајдееее бабааа со здравје да го гледаш.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ах бе буразерче. За цена на 55 инча RU 7400 си земач 50 инча TU ама 7170. Има само едно усб. Ако му ставеш конвертер за да го врзеш со појачало веќе аш USB. Златно си се истражуваше, советуваше со денови и на крај у последни 5 мин мењаш одлука и одбираш поскапо оти е поново, а уствари а послабо.
Како и да е со здравје да го гледаш.
Имаше ли додатни 3 години гаранција?
Edит: Барем да погледнеше дека RU7172 има два УСБ проклучока, а е пофтин за 4500 ден. Тоа шо TU е од 2020та незнали дека е подобар од истио модел RU од 2019.
Блага препорака. Пошто не се работе за сетец. Размисли утре, прашај ги ако може да ти го заменат за друг модел?
Техномаркер сепак не се одиоти, може и да ти излезат у сусрет.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom