LCD телевизори

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Престани да ги користиш моите никови во деминутив.
Анонче бе. Темата за е телевизори, не за граматики. Ќе го натераме буразерчето да си земе самсунг, не се секирај.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Анонче бе. Темата за е телевизори, не за граматики. Ќе го натераме буразерчето да си земе самсунг, не се секирај.
Decki oladete ne se nervirajte do tolku,btw jas posekako bev povejke% za samsung samo ne.znaev koj model....toa se rasprasav
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Decki oladete ne se nervirajte do tolku,btw jas posekako bev povejke% za samsung samo ne.znaev koj model....toa se rasprasav
Ќе се заебеш со самсунг јас сега си купив пред недела дена....LG е подобар...и средени апликации...и поголема можност за сетирање на слика, звук...ова - она....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Само Сони бајо мој.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Ќе се заебеш со самсунг јас сега си купив пред недела дена....LG е подобар...и средени апликации...и поголема можност за сетирање на слика, звук...ова - она....
Imav do sega Lg,5god,vo globala zadovolen...
Автоматски споено мислење:

Андроид-че....бајо наш...
Vikas samo Android....?
Ke me iskaraat pak deka samo pisuvam/prasuvam...
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Imav do sega Lg,5god,vo globala zadovolen...
Автоматски споено мислење:


Vikas samo Android....?
Ke me iskaraat pak deka samo pisuvam/prasuvam...
Камо среќа и јас да пишев(а и тој во нептун ми рече земи си LG 4к, јас си зедов и ептен сум задоволен.... јас - самсунг....)

На андроид имаш многу апликации што можеш да си ги инсталираш...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Каков андроид какви бакрачи. Дечкото си сака телевизор , не мобилен.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Ајде кога сме веќе кај Андроид, колку Рам и Ром имаат сегашниве модели ? https://www.smartus.mk/xiaomi-mi-smart-tv-4s-uhd-4k-55-televizor-1313.html го гледам овој модел од Шаоми, дали би бил добар избор или треба да се бара нешто друго ? Конкретно овој има 2 Гига РАМ и 8 Гига РОМ. Дали би биле доволно зошто не сакам да се малтретирам со посебни боксови.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Ајде кога сме веќе кај Андроид, колку Рам и Ром имаат сегашниве модели ? https://www.smartus.mk/xiaomi-mi-smart-tv-4s-uhd-4k-55-televizor-1313.html го гледам овој модел од Шаоми, дали би бил добар избор или треба да се бара нешто друго ? Конкретно овој има 2 Гига РАМ и 8 Гига РОМ. Дали би биле доволно зошто не сакам да се малтретирам со посебни боксови.
2 гига е доволно...а за маркава, не знам? Андроид Боксови има такви....
Види ова:
 
Последно уредено:

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
2 гига е доволно...а за маркава, не знам? Андроид Боксови има такви....
Види ова:
ја иам сони андроид тв од 2015,и е со 2 гб рам и 8 гб меморија, и до ден денешен топ си работи андроидот без проблем(kodi, mobdro, vavoo, hbo go, netflix, pickbox, spotify, youtube...) . Има и опција надворешно усв да го користиш како меморија за тв, така да немаш гајле
а од андроид боксови користам mi box на xiaomi, тој е со 2 гб рам и 16 гб меморија, и си работи одлично.

од мене препорака за Sony android tv а од боксови mi box

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Ајде кога сме веќе кај Андроид, колку Рам и Ром имаат сегашниве модели ? https://www.smartus.mk/xiaomi-mi-smart-tv-4s-uhd-4k-55-televizor-1313.html го гледам овој модел од Шаоми, дали би бил добар избор или треба да се бара нешто друго ? Конкретно овој има 2 Гига РАМ и 8 Гига РОМ. Дали би биле доволно зошто не сакам да се малтретирам со посебни боксови.
Само да ти кажам дека ако го порачуваш од Смартус, да не заборавиш да внесеш промо код KAJGANA600 за да добиеш попуст од 600 денари :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
ја иам сони андроид тв од 2015,и е со 2 гб рам и 8 гб меморија, и до ден денешен топ си работи андроидот без проблем(kodi, mobdro, vavoo, hbo go, netflix, pickbox, spotify, youtube...) . Има и опција надворешно усв да го користиш како меморија за тв, така да немаш гајле
а од андроид боксови користам mi box на xiaomi, тој е со 2 гб рам и 16 гб меморија, и си работи одлично.

од мене препорака за Sony android tv а од боксови mi box

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Denes bev do tehnomarket da odlucammdefinitivno koj Samsung-gledam/prasuvam nema izlez 3.5mm za slusalki,a imam jako ozvucuvajne Logitech samo takov vlez ima,ne znam.dali ima nekoj konvektor od optickiot na 3.5mm (ne mi se frla ozvicivajneto ektremno jako e) i go Go gledam istiot Sony 55'' -36k ista cena e i vo tehnomarket, ako ima nekoj neka spodeli nekoe iskustvo so Sony gledam android 9e...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Denes bev do tehnomarket da odlucammdefinitivno koj Samsung-gledam/prasuvam nema izlez 3.5mm za slusalki,a imam jako ozvucuvajne Logitech samo takov vlez ima,ne znam.dali ima nekoj konvektor od optickiot na 3.5mm (ne mi se frla ozvicivajneto ektremno jako e) i go Go gledam istiot Sony 55'' -36k ista cena e i vo tehnomarket, ako ima nekoj neka spodeli nekoe iskustvo so Sony gledam android 9e...
Јас веќе си нарачав конвертор по брат ми, за некој ден треба да ми стигне. Иначе пиши на ФВ LORD AUDIO.
До скоро имаа. Прашај ги. Иначе во самсунгот ставиле добри звучници. Ќе се изненадеш каков бас даваат. Тоа за почеток додека да набавеш конвертор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom