LCD телевизори

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Decki imam quart tv 40ka e sea neso me zeza slikata preliva koga ke pustam youtube a inace vaka si e dobra znaci preliva samo na klipovi kako da go resam problemov ili na servis da go nosam
леле добро е што не се стрчав по тие тевеа во АМЦ сакав за 16000 48 инч да купам гледам сите го имааат истиот проблем ПЕРФЕКНА слика но кочи...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
леле добро е што не се стрчав по тие тевеа во АМЦ сакав за 16000 48 инч да купам гледам сите го имааат истиот проблем ПЕРФЕКНА слика но кочи...
Sho dalje od AMC , pogotovo od taj Шкуарт!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Така е кога не слушате. :D
И сигурно е перфектна сликата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Така е кога не слушате. :D
И сигурно е перфектна сликата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
да но за некое чудо даваат 5год гаранција незнам за што,,,замена при дефект или поправка или едно и друго????
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Така е кога не слушате. :D
И сигурно е перфектна сликата.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
да но за некое чудо даваат 5год гаранција незнам за што,,,замена при дефект или поправка или едно и друго????
mene nov mi dadoa i mi rekoa ako se rasipe i ovoj pak nov ke ti dademe u fabrikata u tursska na 20 sekundii iskaca po eden u 3 smeni
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ќе заврши работа со Тесла и Хитачи истото па дури и ќе тера повеќе од 2 години


Sent from my iPad using Tapatalk
Hitachi-то има супер слика,барем мојов кој го земав за евтини пари-мислам дека беше 11.000 ден. 32 инчен лед,ретко кој тв има ips-екран во оваа класа,разликата е очигледна,ми прегоре лед-сијаличка пред истекот на гаранцијата,тоа е се[DOUBLEPOST=1520801203][/DOUBLEPOST]
Jas imam Hitachi veke 3 i pol godini i niso ne mu fale. Drugar mi ima hitachi 4 god i nema problem. Tursko proizvodstvo se i se so dobar kvalitet barem za cenata. Kvaliteten ekran, pruducira kvalitetna slika, a posebno ovaj 4K model koa ke ja poglednes slikata ima da se :eek:
Samo prvo stavi si na USB 5-6 komada 4K videlca da go probas pred da go zemes. Aaa ti fane oko odma zimaj nosi.
Брендот кој ги прозведува Хитачињата е Vestel,поранешен Арчелик(по шпоретите ќе ви текне),инаку имаат перфектна слика(IPS-екрани) која е далеку подобра од обичните и евтини TN-панели[DOUBLEPOST=1520801824][/DOUBLEPOST]
kupen e od neptun hitachi 43 smart za dobra cena low budget, toa e toa, vo neptun napravena bese sporedba na 4 tv, sharp,fuego,hitachi,grunding site tv, bea ukluceni na ist tv kanal vo full hd,1080i slikata na ovoj bese naj cista i naj dobra vo kontrast,ostrina ,boi,
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=225682
Хитачито има најдобра слика затоа што има IPS-панел,овие другиве веројатно се со TN-панели
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Hitachi-то има супер слика,барем мојов кој го земав за евтини пари-мислам дека беше 11.000 ден. 32 инчен лед,ретко кој тв има ips-екран во оваа класа,разликата е очигледна,ми прегоре лед-сијаличка пред истекот на гаранцијата,тоа е се[DOUBLEPOST=1520801203][/DOUBLEPOST]
Брендот кој ги прозведува Хитачињата е Vestel,поранешен Арчелик(по шпоретите ќе ви текне),инаку имаат перфектна слика(IPS-екрани) која е далеку подобра од обичните и евтини TN-панели[DOUBLEPOST=1520801824][/DOUBLEPOST]
Хитачито има најдобра слика затоа што има IPS-панел,овие другиве веројатно се со TN-панели
denes nabaven uste 1 hitachi 43incen smart od neptun, top e
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
со здравје да си го користиш,не е лош,мана некоја му најде ли??
fala, nema mana , super e -vo smart menito se dvizi brzo .... slikata e Ok, zvukot e ok povrzan e na 2>1 sony, toa e toa cepi youtube, na 1080i :)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
fala, nema mana , super e -vo smart menito se dvizi brzo .... slikata e Ok, zvukot e ok povrzan e na 2>1 sony, toa e toa cepi youtube, na 1080i :)
ти ги пушта ли 4К филмовите от уесбето,мене ФУЕГОТО и ТЕЛЕФУКЕНОТ не???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom