LCD телевизори

Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
ST година дена го имам 32' андроид во детска а имам и 43' Blaupunkt Lcd и по мене сите Кинези се тука некаде со квалитет, различно е каде се склопувани и за кој нарачател. Бидејќи технологијата многу бргу напредува не сум за некој поскап од овие етаблираните Samsung LG бидејќи времето ги газе.Да работи 10тина години е доволно па пак нешто ново.Претпоставувам 55' од овие брендови би коштал околу 1000€.
Другар си ме вреѓал на претходнава страна. Ај прво прочитај си ги мислењата и престанете да си ја рекламирате фирмата.
Ти друже прво на себе си помогни(не си арен у главата), остај ја рајата.Јас барам мислење на форум,корисничко искуство затоа е форумот А не го фалам ниту СТ ниту квадро нит сум се залетал да го купам.
Од друга страна, според нечинот како се изразуваш се гледа дека си СЕЛАК и слободно иди терај магарето!
Прво велиш дека си имал и лажно ги убедувате луѓето демек не вреди да се даде пари за скап многу брзо напредувала технологијата :D o_Oo_Oo_O, Meне ми е искрено жал што СЕтек станал толкава мизерија па почна и лажно да се рекламира на форуми
Жал ми е што ретко веќе кој ви го купува ѓубрето ST, па ете вака мора да се резилите по форуми со глупави реклами.
И прочитај што си лажеш во старите постови и што лажеш сега.
Јас мислам дека откриени сте веќе и треба еден убав :ban::ban::ban: да јадеш од Администрација, а вашата фирма да ја пофалиме за барем пробата да намами луѓе.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ти дали се читаш какви гадости и зборови непотребно напиша во твојот пост?
Џабе колку и да се обидува да му помогне на некого човек, простите паќ ќе се фатат за ѓубре ST да земат. Абе можеби немате за самсунг, лг телевизор, ама сигурно имате за уште 1000-2000 денари барем quart или грундинг да земете.

МНогу ми се интересни кога ќе помислат демек леле дури и го зафркнале сетек и за џабе земале телевизор. А не се свесни дека за 23000 денари гратис од сетек добиваат пенис со кој се издупени уште од старт.
Значи ми се гади од такви простачана. Од такви луѓе маркетиве почнаа да носат и ѓубре за јадење, продавнициве отпад, а квалитетот опаѓа.
Пред некое време зборев со еден менаџер на скопски ланец на маркети. И вели верувај ми скапани краставици кога ќе ставиме и да ги намалиме за 10 денари народов ќе навали и ќе се потепа кој да земе.
Некои луѓе се бетер од животни и јадат ѓубре, а камоли за други работи. А не е до пари работава секогаш. Глупоќата е изразена. Купил БМВ а јаде работи што и свињите не ги јадат
Ничем изазван!
Припази како се изразуваш за да може нормална дискусија да се одвива.Мене ми е гајле за СТ ниту пак работам такво нешто ама стојам на тој став
Да не се фрлат многу пари за техника,бидејќи секојдневно се менуваат стандардите,се измислуват нови работи итн.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
72
Поени од реакции
85
Ај уште за ова да ми дадете мислење :) (никако да се решиме)
Телевизориве се од Телеком што ги нудат на рати, па се мислиме кој да биде :/
LG 49UJ701V, SONY KD43XE7005/77, SAMSUNG UE43MU6172UXXH
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ај уште за ова да ми дадете мислење :) (никако да се решиме)
Телевизориве се од Телеком што ги нудат на рати, па се мислиме кој да биде :/
LG 49UJ701V, SONY KD43XE7005/77, SAMSUNG UE43MU6172UXXH
LG и Sony бирај тие двете кое ви се допаѓа ,а Самсунгот е ниска класа од овие двете според серијата ,но јас би идел ЛГ серија 7 и Сонито малку под него според серијата.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Sakam da zemam tv HITACHI 55 HK5 W64
Vo t mobile dali ima nekoj iskustvo so hitchi tv
Cena: 28000den 55inc 4k.smart tv.
https://www.telekom.mk/tv-device-details.nspx?product=1959&productName=Hitachi 55HK5W64 H
Jas imam Hitachi veke 3 i pol godini i niso ne mu fale. Drugar mi ima hitachi 4 god i nema problem. Tursko proizvodstvo se i se so dobar kvalitet barem za cenata. Kvaliteten ekran, pruducira kvalitetna slika, a posebno ovaj 4K model koa ke ja poglednes slikata ima da se :eek:
Samo prvo stavi si na USB 5-6 komada 4K videlca da go probas pred da go zemes. Aaa ti fane oko odma zimaj nosi.
 
B

BooBojan

Гостин
Од 32 инчните телевизори, обичен не смарт тв, не ми е нешто кој знае шо битно спецификации, кој е најдобар избор и најефтин.

АМЦ некако ми изгледаат најефтини за кеш. Филипс или Куарт??
 
Последно уредено од модератор:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Од 32 инчните телевизори, обичен не смарт тв, не ми е нешто кој знае шо битно спецификации, кој е најдобар избор и најефтин.

АМЦ некако ми изгледаат најефтини за кеш. Филипс или Куарт??
Begaj od AMC. Kakov shkart, ne ti treba toa sranje.
Ja ti eftinko Hitachi za 10 banki,
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=225686
Ili Telefunken za 9 i pol banki
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10054_10055_10056&product_id=70780
 
B

BooBojan

Гостин
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За ТВ не се штеди ама што да ви прави човек кога не може да ве убеди кога веќе имате намислено да поминете евтино. За нешто плус се наоѓаат Самсунг и ЛГ постари модели кои имаат убава слика и не се смарт.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Не вреди за ТВ да се дава многу пари, во денешно време секакви марки има а повекето од иста фабрика, кога влегов во сервис пред извесно време за стариот НЕО ТВ, Самсунг и ЛГ најповеке ги имаше за поправка
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И тоа е голем доказ дека не вреди да се дава многу пари за нешто подобро. Тогаш гледајте на тостер слика. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Не бе онака ги носат во сервис, да ги прошетаат, воздух да ги фати.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Jas imam Hitachi veke 3 i pol godini i niso ne mu fale. Drugar mi ima hitachi 4 god i nema problem. Tursko proizvodstvo se i se so dobar kvalitet barem za cenata. Kvaliteten ekran, pruducira kvalitetna slika, a posebno ovaj 4K model koa ke ja poglednes slikata ima da se :eek:
Samo prvo stavi si na USB 5-6 komada 4K videlca da go probas pred da go zemes. Aaa ti fane oko odma zimaj nosi.
Bev vo setec razgledav hitachi 50inchi so 4k slikata mu bese ubava mn cista ama nesto kako da nemase mn svetlina ekranot, go prasav na toj sto rabotit vika tolku mu e panelot na svetlina kako sto ima samsung ne davase da se proba nesto da se smenit na sport ili kino
 

Kajgana Shop

На врв Bottom