LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Абе за 400 евра сакате 55' ТВ

Мора да е толку голем? 43' не ти врши работа? Има некои модели на LG

Ако има шанси скрати од други задоволства и додај плус за некој подобар или земи на повеќе рати, ама барем ќе гледаш на саалм, отколку некое вакво ѓубре.
Стварно не ве разбирам што фрлате пари за вакви, као демек од една страна ќе заштедите ама после дупло ќе платите.




Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
ST година дена го имам 32' андроид во детска а имам и 43' Blaupunkt Lcd и по мене сите Кинези се тука некаде со квалитет, различно е каде се склопувани и за кој нарачател. Бидејќи технологијата многу бргу напредува не сум за некој поскап од овие етаблираните Samsung LG бидејќи времето ги газе.Да работи 10тина години е доволно па пак нешто ново.Претпоставувам 55' од овие брендови би коштал околу 1000€.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
ST година дена го имам 32' андроид во детска а имам и 43' Blaupunkt Lcd и по мене сите Кинези се тука некаде со квалитет, различно е каде се склопувани и за кој нарачател. Бидејќи технологијата многу бргу напредува не сум за некој поскап од овие етаблираните Samsung LG бидејќи времето ги газе.Да работи 10тина години е доволно па пак нешто ново.Претпоставувам 55' од овие брендови би коштал околу 1000€.
Ок,само една работа забораваш векот на траењето на истите што ги имаш и пак сиромавиот два пати плаќа


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Знаев дека некој ќе пише дека има СТ и не вреди да се дава пари за поскапи. Исто како за телефоните што пишувате.

Не 10 години туку дупло повеќе гледај си на СТ. :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Знаев дека некој ќе пише дека има СТ и не вреди да се дава пари за поскапи. Исто како за телефоните што пишувате.

Не 10 години туку дупло повеќе гледај си на СТ. :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Резолуции 4к 8к 50к и незнам се какви гаџети,функции излегуваат секој ден за телевизорите
Така да не би се венчал со некој Скап на подолг период бидејќи ќе излезат нови трендови технологии за многу кратко и овој ти е веќе застарен!Овој сега што го имам 43' е 4 цели години, така да и 10 години користење кај мене е дискутабилно.
Од друга страна гледам Xiaomi користиш телефонче и ти самиот си бараш best buy ама не си купил Apple,Samsung s8 или некој Note да ги платиш истите карактеристики поскапо?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И значи ТВ ќе купуваме секоја година.
Ова веднаш го сфаќате како навреда, а уствари некој сака да ви каже што е најдобро да се купи и што е подобро да се користи. СТ е ѓубре и прифати го тоа.

А тоа што моментално јас користам Хиаоми е затоа што е бест бај за парите и највеќе го земав поради издржливоста батеријата.
Не значи дека секогаш идам на вакви модели на телефони, телевизори и др. Пред тоа имав два поскапи модели на Самсунг и Нексус. По долго убедување и истжување ги заменив овие и не значи дека утре пак ќе купам некој ваков евтин модел.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Далеку од вреѓање ама еве пример 43 инчниот го изеде времето нема wi fi не е smart,за него треба да пазарам android box околу 40€ и пак нешто нема да се погоди. Само прашав за ST ако некој веќе го користи и гледам нешто слично во Нептун, Sharp 55' 3-4000 ден поскап за кој прочитав на др форум дека не е лош.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како го изеде времето? Има добри 43' смарт за 550-600 евра. Во готово плус лапаш попуст 50 евра.

Подобро ваков отколку некој 55' за 500 евра и дно квалитет на слика и звук.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

VMP

VMP
Член од
8 октомври 2010
Мислења
104
Поени од реакции
14
Да не знае некој мајстор за поправка на телевизори, ама и од постар тип ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Телевизори и монотори не се купуваат секоја година така да најдобро е да се земе бренд Samsung,Sony или LG подобро би купил некој обичен самсунг него ли "4k" СТ, кварт и итн...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom