LCD телевизори

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од VINO, 22 септември 2007.

 1. antibiotic1

  antibiotic1 Aquamaniac

  Член од:
  8 септември 2013
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  19
  Ти ова ради андроидот изгледа само а инаку 5 години гаранција и подобар екран тоа не е битно а?
   
 2. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.421
  Допаѓања:
  25.910
  Заобиколи Филипс, види ги и LG UJ 701V и UJ 7507 и од Самсунг 7 серија, ма да не е лоша и 6ххх.

  Иначе на усб стави си некое видео и тестирај го на повеќе модели и сам си направи споредба. ;)
   
  На antibiotic1 и Govinda им се допаѓа ова.
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.543
  Допаѓања:
  12.388
  не знам видид ругито може да е боље од кај овој со андрои самсунгот
   
 4. demarko

  demarko

  Член од:
  27 август 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Lg 43"UJ 701v ili Sony 43"XE 7005?ve molam za mislenje...striktno pomegju ovie dva...
   
 5. antibiotic1

  antibiotic1 Aquamaniac

  Член од:
  8 септември 2013
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  19
  Епа штом "можда", немој со мислења тука да ствараш забуни ке те молам
   
 6. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.543
  Допаѓања:
  12.388
  Sony 43"XE 7005
   
  На total му/ѝ се допаѓа ова.
 7. total

  total

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  492
  :roker:
   
 8. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  87
  samo android od sony ili philips. 21 vek sme
   
 9. antibiotic1

  antibiotic1 Aquamaniac

  Член од:
  8 септември 2013
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  19
  Не би се согласил за ова "Само андроид тв 21 век сме" :) подобро тие пари плус што треба за тв со андроид да ги доплатиш, земи си tv box со андроидче. Важно е да се земе подобар екран и секако најважно поголема гаранција за што подолго да ти биде мирна главата пошто знаеме квалитетот на изработка во денешно време дека не е како порано. А крај краева се знае тв за што служи , андроид си имаме на телефоните и таблетите ама секој си има свое сфаќање
  Јас би земал Сони пред сите други но да се со 5 години гаранција , али не се , а зошто они си знаат.
   
 10. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  87
  i jas imav tv box od 40$, pa go prodadov pa go kupiv mozebi najdobriot mi3 za 70$, ama.....tv so android e sepak - zakon. dodeka ne probas , taka ce mislis
   
 11. Горандо

  Горандо

  Член од:
  15 мај 2016
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  30
  Па LG или Samsung. За Филипсот не сум баш бидејќи е постар модел.
   
 12. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  87
  za philips dvete brojki na kraj oznacuvaat godina na modelot
  ..02 - 2017
  ..01 - 2016
  ..00 - 2015
  (2015 pocnato e da se pravat modeli so android)
   
 13. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.675
  Допаѓања:
  1.359
 14. antibiotic1

  antibiotic1 Aquamaniac

  Член од:
  8 септември 2013
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  19
  HITACHI 32 HB4 T61- Овој го имаат моите дома , 4 години никаков проблем а работи секој ден по минимум 7 саати
   
 15. micho73

  micho73

  Член од:
  15 јануари 2015
  Мислења:
  164
  Допаѓања:
  95
  20171210_145752.png
  Ајде мислење кој разбира од телевизори?
  Телевизорот е само 23.000 ден в Сетек?
   

Сподели преку: