LCD телевизори

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
LG 43 UJ 6307, Philips 43PUS6401/12 или Samsung UE43MU6172UXXH ?
Мислење ве молам.
Заобиколи Филипс, види ги и LG UJ 701V и UJ 7507 и од Самсунг 7 серија, ма да не е лоша и 6ххх.

Иначе на усб стави си некое видео и тестирај го на повеќе модели и сам си направи споредба. ;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ти ова ради андроидот изгледа само а инаку 5 години гаранција и подобар екран тоа не е битно а?
не знам видид ругито може да е боље од кај овој со андрои самсунгот
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Не би се согласил за ова "Само андроид тв 21 век сме" :) подобро тие пари плус што треба за тв со андроид да ги доплатиш, земи си tv box со андроидче. Важно е да се земе подобар екран и секако најважно поголема гаранција за што подолго да ти биде мирна главата пошто знаеме квалитетот на изработка во денешно време дека не е како порано. А крај краева се знае тв за што служи , андроид си имаме на телефоните и таблетите ама секој си има свое сфаќање
Јас би земал Сони пред сите други но да се со 5 години гаранција , али не се , а зошто они си знаат.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Не би се согласил за ова "Само андроид тв 21 век сме" :) подобро тие пари плус што треба за тв со андроид да ги доплатиш, земи си tv box со андроидче. Важно е да се земе подобар екран и секако најважно поголема гаранција за што подолго да ти биде мирна главата пошто знаеме квалитетот на изработка во денешно време дека не е како порано. А крај краева се знае тв за што служи , андроид си имаме на телефоните и таблетите ама секој си има свое сфаќање
Јас би земал Сони пред сите други но да се со 5 години гаранција , али не се , а зошто они си знаат.
i jas imav tv box od 40$, pa go prodadov pa go kupiv mozebi najdobriot mi3 za 70$, ama.....tv so android e sepak - zakon. dodeka ne probas , taka ce mislis
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
20171210_145752.png
Ајде мислење кој разбира од телевизори?
Телевизорот е само 23.000 ден в Сетек?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom