Law of attraction

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Ме интересира што мислите на оваја тема....Дали верувате во law of attraction и дали го практикувате ...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.833
Поени од реакции
7.558
Ме интересира што мислите на оваја тема....Дали верувате во law of attraction и дали го практикувате ...
Ако го гледаш еднодимензионално (денес сите мисли ќе ги насочам кон лото) тогаш ниту лото ќе освоиш, ниту бог постои.
Ако пробаш да промениш начин на живот, правилно насочување на енергијата кон битните работи што ти значат и сакаш да ги оствариш, тогаш шансите за успех се многу поголеми.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ме интересира што мислите на оваја тема....Дали верувате во law of attraction и дали го практикувате ...
Делузија.

Размисли ако law of attraction е точно, тогаш сите кои патат од депресија, шизофренија, хипохондрија кои 24/7 имаат црни мисли можеш да замислиш каков хаос би им бил животот но не, нив ништо не им се случува од тоа што го мислат (не е исклучена можноста да им се случи нешто за кое што размислувале баш како што може на секој да му се случи) но не поради нивните мисли.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Делузија.

Размисли ако law of attraction е точно, тогаш сите кои патат од депресија, шизофренија, хипохондрија кои 24/7 имаат црни мисли можеш да замислиш каков хаос би им бил животот но не, нив ништо не им се случува од тоа што го мислат (не е исклучена можноста да им се случи нешто за кое што размислувале баш како што може на секој да му се случи) но не поради нивните мисли.
Не иде тоа буквално така како шо си замислил. Не е тоа да ти се испунуваат црни желби.
Туку коа веже спомна депресивни луѓе ке привлкуваат несвесно други депресивни луѓе.
Како шо ајдуците, криминалците си се привлечуваат. Слично со слично си се привлекува.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Хиндуизам е сатанистичка религија а идејата за законот на привлечност е инспирирана од хиндуизмот.
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
125
Поени од реакции
302
Енергиии, вибрации и Law of Attraction.

Извонредни четиво кое го стимулира интелектот и ти отвара нови хоризонти.

Ако си благо ретардиран, или уште полошо, @Govinda.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom