Last Man Standing (Primera División)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781
Повеќето знаете која е целта на играва. Се дружевме минатата сезона во ПЛ, Серија А и Бундес.
Оваа сезона истото ќе го правиме и со шпанското првенство.

Во случај да се јават нови заинтересирани играчи, правилата можат да ги прочитат тука

Рокот за пријавување и за одбирање екипа е до секој петок 00:00 часот, во сабота, недела и понеделник се натпреварите.

Двојки за првото коло:

Реал Сосиедад - Гетафе
Ваљадолид - Атлетик Билбао
Валенсија - Малага
Барселона - Леванте
Реал Мадрид - Реал Бетис
Осасуна - Гранада
Севиља - Атлетико Мадрид
Рајо Ваљекано - Елче
Селта Виго - Еспањол
Алмерија - Виљареал

Доколку во едно исто коло отпаднат наеднаш сите играчи кои преостанале, победникот ќе биде избран по утврдување на играчот кој го избрал шампионот за изминатата сезона последен. На пример, доколку од два члена, членот А ја избрал Барселона во второто коло а членот Б го избрал истиот тим во петтото коло, победник ќе биде членот Б. Доколку и двата члена го избрале шампионот во истото коло, споредбата продолжува со второпласираната екипа - Реал Мадрид, па Атлетико Мадрид, па Реал Сосиедад итн.

Табелата од минатата сезона:

1. Барселона
2. Реал Мадрид
3. Атлетико Мадрид
4. Реал Сосиедад
5. Валенсија
6. Малага
7. Реал Бетис
8. Рајо Ваљекано
9. Севиља
10. Гетафе
11. Леванте
12. Атлетик Билбао
13. Еспањол
14. Ваљадолид
15. Гранада
16. Осасуна
17. Селта Виго
*18. Елче
*19. Виљареал
*20. Алмерија

*новопромовираните екипи ги заземаат местата на отпаднатите Сарагоса, Ла Коруња и Мајорка според пласманот во Segunda División


Пријавувањето трае до петок, 16 август до полноќ.


1. DaniBMW - Реал Мадрид (Малку сум пристрасен) :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
2.Шурикен - Реал Сосиедад :) Се извинувам, мислев само пријавување е.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
dragonsky-Осасуна
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.872
Поени од реакции
36.504
И Рики сака.

6. RickyLFC9 - Реал Сосиедад
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.435
Поени од реакции
20.212
Бетис за мене.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
999
Поени од реакции
1.072
10. Vandal - Реал Сосиедад
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.415
Поени од реакции
9.652
Се пријавувам.
Кико Д. - Осасуна
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.242
Поени од реакции
8.291
kazioX - Реал Сосиедад
 
На врв Bottom