Last Man Standing (Premier League)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.773
Поени од реакции
163.418
ЛИНК ОД СТАРАТА ТЕМА СО ОБЈАСНУВАЊЕ ЗА ПРАВИЛАТА - ТУКА!

Рокот за пријавување и за одбирање екипа е до секој петок 00:00 часот, во сабота, недела и понеделник се натпреварите.

Двојките за првото коло од Премиер Лигата се следните:

Ливерпул - Стоук
Арсенал - Астон Вила
Норвич - Евертон
Сандерленд - Фулам
ВБА - Саутемптон
Вест Хем - Кардиф
Свонси - Манчестер Јунајтед
Кристал Палас - Тотенхем
Челзи - Хал
Манчестер Сити - Њукасл

Доколку во едно исто коло отпаднат наеднаш сите играчи кои преостанале, победникот ќе биде избран по утврдување на играчот кој го избрал шампионот за изминатата сезона последен. На пример, доколку од два члена, членот А го избрал Манчестер Јунајтед во второто коло а членот Б го избрал истиот тим во петтото коло, победник ќе биде членот Б. Доколку и двата члена го избрале шампионот во истото коло, споредбата продолжува со второпласираната екипа - Манчестер Сити, па Челзи, па Арсенал и тн.

Табелата за изминатата сезона од Премиер Лигата

1. Манчестер Јунајтед
2. Манчестер Сити
3. Челзи
4. Арсенал
5. Тотенхем
6. Евертон
7. Ливерпул
8. Вест Бромвич Албион
9. Свонси
10. Вест Хем
11. Норвич
12. Фулам
13. Стоук
14. Саутемптон
15. Астон Вила
16. Њукасл
17. Сандерленд
*18. Кардиф
*19. Хал
*20. Кристал Палас

*новопромовираните екипи ги заземаат местата на отпаднатите КПР, Рединг и Виган според пласманот во Чемпионшип дивизијата.

Пријавувањето трае до петок, 16 август до полноќ. Не мора уште сега да одберете екипа доволно е само пријавување, бирање екипа дополнително до поставениот термин.

ЛИНК ДО ТАБЕЛАТА
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.855
Поени од реакции
6.570
Прво па мушко :icon_lol:

Се пријавувам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.839
Поени од реакции
40.966
Ајде трета среќа :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.256
Поени од реакции
34.004
Ги бирам Челзи за прво коло.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
16.904
Поени од реакции
34.119
У предност сум сезонава со оглед на тоа што никад нема manure да ги изберам, затоа ако е изедначено ќе може полесно да тепам :P

- Секако се пријавувам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.173
Поени од реакции
19.367
Манчестер Сити.
 
На врв Bottom