Land of the Free, или човековите права и слободи во најголемиот светски „извозник на демократија„

Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Веројатно,и вие како мене,не гледате вести,па,што ќе најдите на интернет,ќе ве преокупира.
Еве го најдов ова,доколку не сте го гледале,или читале.
http://bit.ly/1z0xm3E
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Ова убивањето стана многу модерно бе, ама Американците се назад со модата, додека тука се убива со ножеви и боксерки, таму уште се стискаат за грклан. И после Америка била напредна, како да не, колку е назад за разлика од нас...
 
D

Daedalus

Гостин
Ја цело време верував дека во Америка нема вакви инциденти и злоупотреба на моќ, ова прилично потресно ми дојде, се напив шеќер и вода и си пуштив Дизнеп цртани и аниме.
 
D

daliborpetkovski

Гостин
Ја цело време верував дека во Америка нема вакви инциденти и злоупотреба на моќ, ова прилично потресно ми дојде, се напив шеќер и вода и си пуштив Дизнеп цртани и аниме.
Од секогаш имало таму, права полициска држава.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Преку таквото ми е више,што ги преставуваат нигериве ко невини мили суштества.Никој не негира дека им било правено лошо во минатото,но што е решението на тоа денес?Кршење на цел град и крадење?И после либерало фашистиве ќе ги поддржуваат #blacklilves matter Хах

#White peoples lives matter too!

 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Преку таквото ми е више,што ги преставуваат нигериве ко невини мили суштества.Никој не негира дека им било правено лошо во минатото,но што е решението на тоа денес?Кршење на цел град и крадење?И после либерало фашистиве ќе ги поддржуваат #blacklilves matter Хах

#White peoples lives matter too!

Не се цвеќиња за мирисање ни нигериве, ама цајканиве некако премногу слобода си земаат. Да крениш рака да се почешаш на чело, ќе те убијат со оправување дека си пробал да извадиш пиштол од зад уво.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Не се цвеќиња за мирисање ни нигериве, ама цајканиве некако премногу слобода си земаат. Да крениш рака да се почешаш на чело, ќе те убијат со оправување дека си пробал да извадиш пиштол од зад уво.
Се сложувам со тебе другар.Но она што мене ме изнервира овде е како политички коректните олоши,за некоја си популарност по социјалните мрежи направија маченици од црнциве.Фората е што таму сеуште има црнци со мозок на типичен уга-буга нигер од Африка.Кршеа продавници,палеа и тепаа(и дури украдоа вовче во кое се возеа у град cuz fuck u thats why XD)



Уште има луѓе денеска кои тврдар дека белците не можат да бидат опресирани и дека не постои расизам спрема белци(со тоа ги оправудваат и илјадниците нападни oд страна на не бели луѓе во земји како шведска).Еве еден пример за сличен ваков случај,каде беа тогаш овие што ги поддржуваат шимпанзава во Фергусон?

http://www.inquisitr.com/1643038/gil-collar-white-18-year-old-mirrors-michael-brown-case-reports-suggest/

Нз како се праќа линк на кајгана,ако има проблем со линкот пишете
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Се сложувам со тебе другар.Но она што мене ме изнервира овде е како политички коректните олоши,за некоја си популарност по социјалните мрежи направија маченици од црнциве.Фората е што таму сеуште има црнци со мозок на типичен уга-буга нигер од Африка.Кршеа продавници,палеа и тепаа(и дури украдоа вовче во кое се возеа у град cuz fuck u thats why XD)



.Фората е што има луѓе денеска кои тврдар дека белците не можат да бидат опресирани и дека не постои расизам спрема белци(со тоа ги оправудваат и илјадниците нападни oд страна на не бели луѓе во земји како шведска).Еве еден пример за сличен ваков случај,каде беа тогаш овие што ги поддржуваат шимпанзава во Фергусон?

http://www.inquisitr.com/1643038/gil-collar-white-18-year-old-mirrors-michael-brown-case-reports-suggest/

Нз како се праќа линк на кајгана,ако има проблем со линкот пишете
Медиумиве многу подгреваат ситуација. Многу повеќе им се исплати да објават бомбастична вест дека нигер е застрелан, отколку белец.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
А и америчкиве полицајци многу се брзи на чкрапало.
 

Pro Femmina

Профеминче
Член од
7 мај 2014
Мислења
116
Поени од реакции
133
Ја цело време верував дека во Америка нема вакви инциденти и злоупотреба на моќ, ова прилично потресно ми дојде, се напив шеќер и вода и си пуштив Дизнеп цртани и аниме.
Од сабајле си ти на шеќер, вода и дијазепами. Која доза ти е оваа по ред? Полека малку. Ќе прецвикаш ко речитиот торбешки ентитет.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Америка и демократија ти е како магаре и козметика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom