Land of the Free, или човековите права и слободи во најголемиот светски „извозник на демократија„

S

silmarillion

Гостин
Тоа се тие стручњаци. Точка.цом.мк Миленко и Емекспрес екипа. Армагедон крај на свет и нуклеарки муабети. Иреал што чекаш, бутај одма конзерви месни нарезак и сардина у гаража пошто по твојов стеучњак готово е.

Добро озбилно сите ја знаеме одвратната курвинска и штетна политика на америте ама мора ли вакви бубуљичари да бидат шерувани? И русите и америте се во играва за сув кеш и трошење на арсеналот што им мувлосува по магацини. Да, русите можда имаат по noble цел али суштината на крајот е иста - кеш кеш и кеш. Дај немој ко онаа несреќана што коментира кај Миленко со преводи од разни шизофреници амерички демек он бил информиран. Глуперди миљон и тие што трескаат и тие што ги објавуваат.[DOUBLEPOST=1476116287][/DOUBLEPOST]Тоа се тие стручњаци. Точка.цом.мк Миленко и Емекспрес екипа. Армагедон крај на свет и нуклеарки муабети. Иреал што чекаш, бутај одма конзерви месни нарезак и сардина у гаража пошто по твојов стеучњак готово е.

Добро озбилно сите ја знаеме одвратната курвинска и штетна политика на америте ама мора ли вакви бубуљичари да бидат шерувани? И русите и америте се во играва за сув кеш и трошење на арсеналот што им мувлосува по магацини. Да, русите можда имаат по noble цел али суштината на крајот е иста - кеш кеш и кеш. Дај немој ко онаа несреќана што коментира кај Миленко со преводи од разни шизофреници амерички демек он бил информиран. Глуперди миљон и тие што трескаат и тие што ги објавуваат.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.206
Поени од реакции
23.654
Сте ја отерале темава во бестрага... :-/

Нејсе, еве една ситуација каде мединцска сестра одбива незаконски да земе крв од пациент, а џандарот потоа филмски ја апси како сестрава да е вооружен криминалец.


И разводнета верзија со перспектива од ен-би-си:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.074
Поени од реакции
10.740
Сте ја отерале темава во бестрага... :-/

Нејсе, еве една ситуација каде мединцска сестра одбива незаконски да земе крв од пациент, а џандарот потоа филмски ја апси како сестрава да е вооружен криминалец.


И разводнета верзија со перспектива од ен-би-си:
Што убава ти била земјата на слободните, апсиш кого сакаш, кога сакаш и каде сакаш, иако немаш законска основа за тоа, па на крајот си заминуваш на одмор платен од даночните обврзници бидејќи си одлучил да глумиш господин силен со невооружена личност која само си ја врши работата, ништо не ти згрешила на тебе, физички не може на никаков начин да ти се спротивстави и не претставува никаква закана по тебе, милина држава.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.206
Поени од реакции
23.654
Настанов е од Јули, а истрага окулу настанов се покренува дури сега... И само затоа што снимкава е искочена на нет.

Инаку полицијата таму излегува од контрола, имаа силеџии кои се изживуваат... Ама знаеш што, и овде не е многу подобро. ОК, полицијата не се изживува (минус Алфите некогаш), ама па полицијата воопшто не си ја работи работата (чест на исклучоците). Иако сме на високо место во односот жители/полицајци.
Ова се разбира не го кажувам од некој политички аспект, истото е под сите влади со децении наназад.

Маалските милицајци/позорникари порано, биле права работа. Превентивно делување, знаење се што се случува во маало, знаење на сите usual suspects од маалото (и експресно решавање на случаи).

Ова денес кај нас, на ништо не личи... Чисто онака природно ми дојде да направам спредба со амерскиве џандари.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што убава ти била земјата на слободните, апсиш кого сакаш, кога сакаш и каде сакаш, иако немаш законска основа за тоа, па на крајот си заминуваш на одмор платен од даночните обврзници бидејќи си одлучил да глумиш господин силен со невооружена личност која само си ја врши работата, ништо не ти згрешила на тебе, физички не може на никаков начин да ти се спротивстави и не претставува никаква закана по тебе, милина држава.
И тој што излезе пред прес: We take this very seriously ..

Ептен сериозно :D
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.074
Поени од реакции
10.740
Во земјата на слободните човек може да служи војска, па дури и да загине за татковината на 18 годишна возраст, но за консумирање на алкохол мора да чека додека да наполни 21 година.

Па така, 20 годишна девојка на плажа во Вајлдвуд во сојузната американска држава Њу Џерси, која успешно го поминува алко-тестот, односно успева да докаже дека не консумирала алкохолни пијалоци, бидејќи сепак се пронајдени сеуште неотворени шишиња со алкохолни пијалоци веднаш до нејзините пешкири, и бидејќи одбива да го даде своето презиме на полицијата која нема основ за да ја казни или за да ја приведе, и` следува лекција по слобода и демократија - во американски стил.

Bodycam footage shows Jersey Shore beachgoer beatdown

 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
Во земјата на слободните човек може да служи војска, па дури и да загине за татковината на 18 годишна возраст, но за консумирање на алкохол мора да чека додека да наполни 21 година.

Па така, 20 годишна девојка на плажа во Вајлдвуд во сојузната американска држава Њу Џерси, која успешно го поминува алко-тестот, односно успева да докаже дека не консумирала алкохолни пијалоци, бидејќи сепак се пронајдени сеуште неотворени шишиња со алкохолни пијалоци веднаш до нејзините пешкири, и бидејќи одбива да го даде своето презиме на полицијата која нема основ за да ја казни или за да ја приведе, и` следува лекција по слобода и демократија - во американски стил.

Bodycam footage shows Jersey Shore beachgoer beatdown

Osven sto policaecot upotrebi poveke sila stavajki i lisici so drugo e sporno tuka? Ubavo i kaza open display of alkohol na mesto kade sto e zabraneto alkohol,ja prasa za prezime odgovort i bese get the fuck out...i plus go turna policaecot ...tri prekrsoci ima..Ako ne se ponasashe taka panicno i so takvi izrazi ke si pominese samo so opomena.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Osven sto policaecot upotrebi poveke sila stavajki i lisici so drugo e sporno tuka? Ubavo i kaza open display of alkohol na mesto kade sto e zabraneto alkohol,ja prasa za prezime odgovort i bese get the fuck out...i plus go turna policaecot ...tri prekrsoci ima..Ako ne se ponasashe taka panicno i so takvi izrazi ke si pominese samo so opomena.
Ма нека оди до гони криминалци, голем кур пиела на плажа.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Kur ne kur zakon ima i mora da se postuje!
Така е, додека се замарал со некоја шмизла на плажа ради вотка/пиво некој таму убил човек или вооружена пљачка.

Приоритети.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
Така е, додека се замарал со некоја шмизла на плажа ради вотка/пиво некој таму убил човек или вооружена пљачка.

Приоритети.
Bre...ti mislsih deka dzandarot odi po plazata i proveruva....dojava za koristenje na alkohol. Dojde najde prekrsok mesto tiket ili opomena dz`ata izigravase majmun i ja uapsija!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom