Lalola

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Ј

јовица11

Гостин
Нема да ја коментирамм серијава,само ќе отворам тема и ќе поставам треилер,осудете сами.
Наскоро на А2 секој работен ден во 17:00

 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Немој бе на темава ке сврши овој Диаманте.

Баш ке ја глеам да видам шо ја фалат сите.Ако не друго ке си ги обноваш шпанските фрази:Ме густас, Те перосуплико..:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Ама денеска е дефинитивно ден со најголем број отворени теми :pos:

Сите ја фалат серијава, така да ќе ја загледам. А дали ќе ја изгледам до крај, тоа друго е.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Дефинитивно е необична. :)
Ќе ја почнам и се надевам дека ќе ми се засвиѓа.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
ke ja gledam ak imam vreme ...:nesvest:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
аман бе со серииве
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Jas ke ja gledam, bidejki e navistina neobicna i se razlikuva od drugite spanski serii.
Veke gledav nesto na YouTube i navistina e smesna!
A isto taka ovde glumi i Juan Gill Navarro, eden od moite omileni argentinski akteri!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
dali jas ke svrsam ili ne, toa ne e nicija rabota, uste nli se zamarate so tugi zivoti, zatoa , ARMNIN tvojot e mozebi propoadnat, pa zatoa... kako i da e, nema da ja gleam ovaa serija, aj sto nemam a2, tuku od avgust u toj termin ke odi MARINA
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Обично се ежам од шпанскиов јазик кога го зборат на серија, по автоматизам ја сметам за срање, ама ова трејлеров интересен е... Башка и Дијаманте вика дека била поинтересна серијава ДУРИ и од Дивиот Ангел :pos2: така да може да ја ѕирнам, не знам...
 
Ј

јовица11

Гостин
Ako Diviot angel vi e sinonim za dobra serija/telenovela I give up:helou:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Според мене Лалола и Дивиот Ангел слободно можам да си сместам на исто ниво, али за подобра не, бидејќи и двете се легендарни, полни со смеа, љубов и се остало.... Сепак се надевам дека во текот на оваа недела ќе можам да гледам А2.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
offffff, si placam i si placam, nema kraj na bolkava moja......LALOLA samo na a2, ne mi se veruva!!!!!!!!!!!!!!!
krivo mi e zasto ne se raboti za bilo sto, ne se raboti za esmeralda, kasandra, esperansa, marina i soicno......se raboti za nesto sovrseno kako sto ja falat site, vo SRBIJA emomentalno najgledana, nesto nevideno, dosega!!!!!!!!!!!!!!!!!LALOLA e proglasena za najgfledana serija, i argentinskite serii u sekoj slucaj ne se spanski pravi
spanski se onie, za placenje so gi ima na kilo od Meksiko
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
offffff, si placam i si placam, nema kraj na bolkava moja......LALOLA samo na a2, ne mi se veruva!!!!!!!!!!!!!!!
krivo mi e zasto ne se raboti za bilo sto, ne se raboti za esmeralda, kasandra, esperansa, marina i soicno......se raboti za nesto sovrseno kako sto ja falat site, vo SRBIJA emomentalno najgledana, nesto nevideno, dosega!!!!!!!!!!!!!!!!!LALOLA e proglasena za najgfledana serija, i argentinskite serii u sekoj slucaj ne se spanski pravi
spanski se onie, za placenje so gi ima na kilo od Meksiko
И како се осечаш сега откако ја сподели твојата болка, јас сочувствувам целосно :pos:

Него во врска со темава, слабо гледам телевизија и не верувам дека ќе се залетам да ја гледам. Башка и трејлерот не е ништо посебно.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
лалола е уствари маж... само шо магија и прават...:pipi:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Лалола



Лалола
Главните ликови од серијатаЖанркомедијаСоздадено одСебастијан ОртегаУлогиКарла Петерсон
Хуан Мануел Гил Наваро
Лусијано Кастро
Сандра БалестеросЗемја на потеклоАргентинаЈазикшпанскиБрој на епизоди148ПродукцијаИзвршен продуцентСелина АмадеоВреме на емитување45 минутиЕмитување
Канал на емитувањеUnderground ProductionOriginal run28 август 200729 април 2008Надворешни врскиОфицијална страницаСтраница на IMDbЛалола (шпан. Lalola, „lal♂l♀“) е аргентинска телекомедија, или подобро кажано хумористична теленовела. Обижавателите на претходната серија со Kaрла Петерсон, која овде го глуми главниот лик, Ти си мојот живот, ги остави пресреќни со веста дека најзабавниот лик од истоимената серија се појавува како главен лик во нова телекомедија и тоа во лик како жена во машко тело. Серијата во Аргентина беше прикажувана на каналот Америка, но поради малата гледаност на каналот се очекуваше и мал резлутат, па така серијата се бореше со рејтинг од 10% па на крајот да опадне на 3%. Најголемата причина за ова е и терминот, бидејќи во истиот термин се емитуваат уште две популарни серии. Серијата беше прогласена за најдобра телекомедија, без разлика на постигнатиот успех

Серијата започнува со приказната на Лало, познат бизнисмен, лидер, мачо и одличен женкар, чие хоби е да биде со убави жени и после да ги заразува до една за никогаш да не биде со неа. Се продолжува по тој начин додека една од жените не решава да му се одмазди. Станува збор за Ромина – една наивна и убава девојка, која разочарана и исплнета со грев од лагата, решава да не ги остави така нештата и да му с еодмазди. Ромина пронаоѓа една вештерка да му се одмазди на Лало по најгрозниот начин. И така станува. Тој начин се состои во една магија, во која мажот се претвара во жена т.е да се претвори Лало во Лола. По тој начин Лола ќе треба да адаптира кон животот на Лало и да го земе своето место во фирмата. Таа како секој ден во кои Лало се преслекува како Лола е многу важен, зошто му претстои една важна средба за работата, на која не може да биде отсутен. Лола прави така, и колегите ќе му поверуваат, дека е една братучеда, која поради лични прилини Лало ќе биде отсутен некое време. Така таа се запознава со Факундо, едно момче кое ќе се вљуби во Лола на прв поглед и ќе се бори за неа додека таа не му одговори. Но тој и покрај тоа не помислува што всушност се крие под тоа тело. Малку по малку, Лало во кожата на Лола си дава сметка за вистинските работи во животот, за чувствата и за уште многу нешта, кои не ги познавал до пред некое време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom