La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.983
Поени од реакции
24.800
Mite/Obi/Ostali da se javat na glavna kasa, koga vtora liga?
Реков дека нема да пишувам на темава, ама чим ме прозва, еве се јавувам на главна каса.

Ако не разбираш шпански, @cholismo може да ти преведе не е проблем.

 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.369
Поени од реакции
2.173
Тражев и нешто од Барселона ама изгледа уште немаат официјално соопштение.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Пишува и Марка

"In this case it has already been shown that the club transferred more than 7m euros to Negreira's and his son's accounts for a series of unexplained services."

Колку титули се купени со овие 7м?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.983
Поени од реакции
24.800
Aha znachi ushte chekame, vazhi javi se ko ke sme vo vtora liga.
Јас никогаш не кажав дека ќе ве избацат во втора лига, ова можеш да си правиш филмови колку сакаш, али јас такво нешто немам кажано.

Лигава е доволно умрена, не ми се верува официјално свечено погребање да и направат со тоа што ќе ве избацат во втора лига.

Башка судскиов процес ќе трае уште долго и сигурно нема да развршница годинава.

Толку од мене на La Liga темава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.723
Поени од реакции
17.529
Јас никогаш не кажав дека ќе ве избацат во втора лига, ова можеш да си правиш филмови колку сакаш, али јас такво нешто немам кажано.

Лигава е доволно умрена, не ми се верува официјално свечено погребање да и направат со тоа што ќе ве избацат во втора лига.

Башка судскиов процес ќе трае уште долго и сигурно нема да развршница годинава.

Толку од мене на La Liga темава.
Седи сеа седи :D
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
644
Поени од реакции
1.276
Шо се 7 милиона, не ми се веруе ништо да биде воа, стандард шпанска серија.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.304
Шо се 7 милиона, не ми се веруе ништо да биде воа, стандард шпанска серија.
7 милиони пријавени, чисти, на сметка легнати. За да легално трошат низ светот.

А позади овие 7 милиони евра чисти. Израчунај колку ќе му дојде плус у вреќи и торби ко кичеец што влечеше, што лапнале судиите и главниве батки за да ја редат лигата... минимум пута 5
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.137
Поени од реакции
3.995
7 милиони пријавени, чисти, на сметка легнати. За да легално трошат низ светот.

А позади овие 7 милиони евра чисти. Израчунај колку ќе му дојде плус у вреќи и торби ко кичеец што влечеше, што лапнале судиите и главниве батки за да ја редат лигата... минимум пута 5
Која е логиката да дадат 35 у вреќи и да ги фатат за 7, зошто сите не у вреќи?

Колку проѕирни работи. Измислени случаеви. СЈО гомна да јаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom