La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.727
Поени од реакции
17.538
Дај бе прочитај го еднаш постот.

Лапорта највеќе алудира на ова. Малку ли беше исмејуван по неговите испади Чави? Океј е знаеме Реал се goat во дубари праење ама Чави легендо дај престани да бидеш мета на потсмев секоја пресконференција.
Шо кур бараше тогаш Лапорта да го моли да остани ? Чави не се глупора еден месец, цела сезона се глупира на пресови, си даде отказ веќе, не требаше да го моли.
Бараа тренер не можеа да најдат асолен, и затоа го дрнкаа да остани, му излезе сега прилика со Флик и не го интересира чавето поќе, просто едноставно.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.434
Поени од реакции
29.711
Што тресеш зелени, подсети ме Зидан колку пати си замина? Касиљас како играч, Раул, Роналдо, Бејл и многу други? Познати сте по ебење и дисреспект према свои играчи.

После толку натегање остана и одма прва прес конференција пак збори за Реал и му влагаат под кожа новинарите. Сам си се намести на пенал мада тоа нема ништо да смени во очите на правите навивачи. Сите знаеме дека кога тогаш пак ќе се врати во клубот.
Го молеа да остане откако кажа дека ќе си иде, им се сожали ај бе ќе останам и така сте гревови никој не може да земете за на крај да го шутнат ко стара мајца...за тоа ми е жал.
Да имаа доблест ќе си го испочитуваа и немаше да го молат, после овој секс мислам дека и Чавито веќе нема да сака да се врати у Барса некогаш.
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240525_171047_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.727
Поени од реакции
17.538
Атлетико сега му текна да игра во гости од ко заврши сезоната на небитни натпревари.
Наредна сезона чистка, Мората, Депај, Савиќ сигурно си заминуваат, Саул и Хименез се играчи кои исто така можи да го напуштат клубот.
Исто и профе Ортега се збогува после 11 сезони, конечно ќе здивнат играчите :LOL:


Знам дека ве боли кур ама ми е гајле :love:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.137
Поени од реакции
3.995
Атлетико сега му текна да игра во гости од ко заврши сезоната на небитни натпревари.
Наредна сезона чистка, Мората, Депај, Савиќ сигурно си заминуваат, Саул и Хименез се играчи кои исто така можи да го напуштат клубот.
Исто и профе Ортега се збогува после 11 сезони, конечно ќе здивнат играчите :LOL:


Знам дека ве боли кур ама ми е гајле :love:
Депај ли, грабежот на векот што ни го напраивте?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.108
Поени од реакции
37.079
Го молеа да остане откако кажа дека ќе си иде, им се сожали ај бе ќе останам и така сте гревови никој не може да земете за на крај да го шутнат ко стара мајца...за тоа ми е жал.
Да имаа доблест ќе си го испочитуваа и немаше да го молат, после овој секс мислам дека и Чавито веќе нема да сака да се врати у Барса некогаш.
Не ти е за тоа жал. Жал ти е оти мислевте ќе имате уште една пенал сезона, сами овде се радувавте на останување на Чави да не барам постови сега. Не дека не сте фаворити и за наредна сезона, али секоја промена е позитивна кога работите не функционираат. Цела сезона е еден кошмарен ПР поради него, тоа што е легенда на клубот не значи дека може да се сере врз него во секоја прилика. Вас Зидан 3 ЛШ титули ви освои па го избркавте како кучка на првиот кикс.

За вториот дел исто така си грешка. Чави ем се откажа од финансиско обештетување, ем изјави дека секојпат кога ќе е потребен на клубот ќе биде достапен.

Screenshot_20240525_182416_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.369
Поени од реакции
2.174
Не ти е за тоа жал. Жал ти е оти мислевте ќе имате уште една пенал сезона, сами овде се радувавте на останување на Чави да не барам постови сега. Не дека не сте фаворити и за наредна сезона, али секоја промена е позитивна кога работите не функционираат. Цела сезона е еден кошмарен ПР поради него, тоа што е легенда на клубот не значи дека може да се сере врз него во секоја прилика. Вас Зидан 3 ЛШ титули ви освои па го избркавте како кучка на првиот кикс.

За вториот дел исто така си грешка. Чави ем се откажа од финансиско обештетување, ем изјави дека секојпат кога ќе е потребен на клубот ќе биде достапен.

Прегледај го приврзокот 418205
Мала корекција за Зидан. Самиот лично си даде два пати отказ, не добил клоца никогаш.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
84
Поени од реакции
160
Уште непочната сезоната плачите. Ако, навикнувајте се, ќе ви треба.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.242
Со ваков дефанзивец нема зашто да се плашат од Мбапе

Screenshot_20240609_134938_Instagram.jpg
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.210
Поени од реакции
4.957
Па не му е толку лош стилот, во Барса имало поголеми модни утки. Нејмар, Алвес, Меси овие како се имаат појавувано на ФИФА настани, туѓ срам ме јадело.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.043
Поени од реакции
11.933

Kajgana Shop

На врв Bottom