La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.036
Поени од реакции
1.025
Добро што немаше директен црвен за Атлетико сега. Што прават бе овие од ВАР?

Старт со две нозе со отворен ѓон и во Мозамбик Трета Лига Исток е црвен картон.

Сите Реал и Барса под лупа ги ставаат а Атлетико добива најдомаќинско судење.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Па уште се буни, надвор бил контактот.
Не знам колку ги пратите Атлетико ама од кога почнаа да играат со кратки додавања од голманот еден куп грешки прават во шеснаесетникот и ни даваат гол.
Зеде да се дрибла тука пред играчот на Билбао како никој да нема, ебате слепец, истото и Бариос го напрај против Севиља ама среќа вар го поништи пеналот тогаш во 95 минута
 
Член од
7 август 2011
Мислења
976
Поени од реакции
2.036
Од овие само на Начо беше фаул, и доби црвен за тоа
За истиот фаул доби 3 натпревари суспензија од кој на крај му ја намалија на 2 за да биде спремен за Ел Класико.

Прајте си бајрам дека Кралскиот клуб и главната икона на Шпанија е чист како солза.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Прејака контрола на Атлетико на почеток на натпреварот и ја сјеба овај ѓупакот на крај, не бе во ѓупци нема верба никогаш, каде тад ќе те остат на цедило
Два црвени картони прегледани низ прсти, Гризман и Реинилдо.
Во второ или џа или бу
Автоматски споено мислење:

Ќе го промаши, ако не цицки имате ако ојме понатаму
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Офсајд, џабе посед и пимплање на топка, ниту еден сериозен шут.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.494
Поени од реакции
2.153
Спасија гз со глупоста на Јерај, влезе и пенал напраи.

Него што промаши Виљалибре у 62-ра... Не е озбилен. Ме натера да глеам на Јутуб дали е деснак. Какви заушки би јадел од мене да сум на местото на Валверде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Спасија гз со глупоста на Јерај, влезе и пенал напраи.

Него што промаши Виљалибре у 62-ра... Не е озбилен. Ме натера да глеам на Јутуб дали е деснак. Какви заушки би јадел од мене да сум на местото на Валверде.
Немав вчера нерви за пишење, зато денес.
Секоја чест на Валверде за тоа како го има скоцкано тимот
Цел натпревар како беа сконцентрирани, иако Атлетико доминираше со топка и посед уште два дена да играа гол немаше да дадат.
На реваншот имате огромна предност ама не е некој резултат шо не можи да се стигни.
Очекувам подруг натпревар и пристап од страна на Атлетик, плус атмосферата на стадионот, ќе биди пеколно тешко за Атлетико.
Ако испадниме навивам за вас во финале
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.494
Поени од реакции
2.153
Јас би сакал Мајорка да оди понатаму во другото полуфинале. Ама тешко со 0-0 од првиот меч. Многу се цврсти Сосиедад, а и Мајорка мака мачат да постигнат гол. Имаше период од утакмицата завчера, некаде последните 20-30 минути каде многу јак притисок изврши Сосиедад ама не постигнаа гол.

Имаат долг за враќање они, тоа баскиското финале што го добија пред 4 години.

Иначе конечно му тргна на Атлетик против Чоло, почнаа да освојуваат бодови и да победуваат. Глаа не можеа да дигнат од него откако дојде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Шо мислите за дербито после :D
Реал значително голем фаворит, дали дека Гирона се ослабени за натпреварот или толку им е силата не знам.
Јас очекувам да бидат пак рашљакани, можи не 4:0 како пред некој месец ама пораз неизбежен му е, иако би сакала да е обратно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom