La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.892
Поени од реакции
16.204
Леле ич не го сакам ова лигле во Атлетико, ама иччч. Како стојат по Каталонските медиуми со шпекулации, се надевам нема вистина во ова. Иако ни фали лев бек оти замена за Лоди играше Хермосо кој практично не е бек. Можи да се погоди трансферот ама ако постои играчи кои ме нервираат тогаш еден од нив е Алба со сигурност.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ај честито нека е, Реал официјално ни следната сезона нема да е шампион на Шпанија :kafence:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ај честито нека е, Реал официјално ни следната сезона нема да е шампион на Шпанија :kafence:
Анчелоти е во најмала рака дупло подобар тренер од Коман.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Анчелоти е во најмала рака дупло подобар тренер од Коман.
Анчелоти е тренер кој е тапа за лига, плус е изветреан ала Мурџо. Со тешка пара потрошена во Евертон дупка голема.

За тоа дали е дупло подобар од Куман ќе видиме следната сезона, ако остане Куман нормално.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Анчелоти е во најмала рака дупло подобар тренер од Коман.
У неговата 25+ годишна кариера као тренер ги има водено Јувентус, Милан, Челзи, ПСЖ, Реал Мадрид, Баерн Минхен и Наполи што освои 91 бод сезоната пред да ги превземе Карло. Има освоено вкупно 4 (четири) лигашки титули, од кои две се со ПСЖ и Баерн кај што комотно можеш и куче да стаиш као тренер и ќе го имаш истиот успех. Језда има и изгубено лига со ПСЖ од факинг Монпеље што е ваљда уште потажен податок.

Никој не ги спори неговите квалитети у турнирски натпреварувања и баш ради тоа многу ми е чудно зошто досега не се проба као селектор на Италија.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Поради кои причини Барса и Реал се пред исфрлање од ЛШ? НЕ се регистрирани од УЕФА за новата сезона а ова го изјави и Тебас.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
На која планета беше изминативе два месеца?
Брат стварно не знам не ми се смејте. Можда знам ама не ми текиња!?!?
Автоматски споено мислење:

Стандард прича:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
20210601_184819.jpg
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Брат стварно не знам не ми се смејте. Можда знам ама не ми текиња!?!?
Поради тоа што официјално не се откажаа од идејата за Суперлига. Барса Реал и Јуве се трите клуба кои се под знак прашалник за ЛШ, иако имаат обезбедено пласман место кое ги води директно во групна фаза.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.892
Поени од реакции
16.204
Џек гарант има излив добиено кога Ваљадолид заводи последно коло, уште го држи, не памти ништо амнезија има :pos:

Јас не сакам да ги исфрлат од ЛШ Барса и Реал, посебно Барса. :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.892
Поени од реакции
16.204
Најверојатно Баерн, не сум во тек овие дена немам ништо прочитано по медиуми.
Не сакам да си бега Саул се имам изјаснето зошто, ама ако искешира Баерн 80 милки не е лоша зделка оти мислам дека Саул го достигна потенцијалот во Атлетико. Ептен е паднат од форма, не знам што се седи со играчот, непостоечки е на терен изминативе две сезони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom