La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Одбраната на Атлетико е нешто шо најверојатно пак ќе ги однесе до завршница на ЛШ , само се надевам ќе ги избегнеме оваа сезона. :unsure:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Пако Хемез отказ во Гранада.
Прандели во Валенсија :unsure:
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
746
Поени од реакции
639
Прандели оној бившиот на Фиорентина со косичката :vozbud::vozbud::vozbud:
Кај го ископаа него поарно Манчини него ли тој лоол :confused:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Прандели оној бившиот на Фиорентина со косичката :vozbud::vozbud::vozbud:
Кај го ископаа него поарно Манчини него ли тој лоол :confused:
Прандели е класа тренер, само како ќе се снајде во Шпанија ќе видиме.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Прандели заврши одлична работа во Фиорентина, плус ја одведе Италија до финале на Евро 2012. Воопшто не е слаб тренер. Нема причина за потсмев. Прашање е само како ќе се снајде во Шпанија.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Какви тренери носи Валенсија.:pos: Кај го најдоа Прандели алал нека му е. Омилениот тренер на @Mondonico :icon_lol:
Се сеќаваш хаха, одамна беше тоа :D

Ја загуби од мене почитта кога се изглупира со Италија, најмногу на СП 2014 кога тимот буквално против Костарика и Уругвај воопшто не ни нападна. Сепак секоја му чест што веднаш си поднесе оставка после тоа, свесен беше дека е главен виновник. Никаква идеја немаше во инаку доста солидниот ростер што тогаш го имаа Аѕурите.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Се сеќаваш хаха, одамна беше тоа :D

Ја загуби од мене почитта кога се изглупира со Италија, најмногу на СП 2014 кога тимот буквално против Костарика и Уругвај воопшто не ни нападна. Сепак секоја му чест што веднаш си поднесе оставка после тоа, свесен беше дека е главен виновник. Никаква идеја немаше во инаку доста солидниот ростер што тогаш го имаа Аѕурите.
http://www.football-italia.net/92248/prandelli-‘world-cup-not-my-fault’

:icon_lol:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Се сеќаваш хаха, одамна беше тоа :D

Ја загуби од мене почитта кога се изглупира со Италија, најмногу на СП 2014 кога тимот буквално против Костарика и Уругвај воопшто не ни нападна. Сепак секоја му чест што веднаш си поднесе оставка после тоа, свесен беше дека е главен виновник. Никаква идеја немаше во инаку доста солидниот ростер што тогаш го имаа Аѕурите.
па горе-доле истиот ростер го имаше сега и КОнте на Еуро.

Најголем успех во кариерата му е финале со Италија на Еуро и избацувањето на Германија, а на СП разочара. Незнам многу за Прандели, ама во Фиорентина мислам дека вршеше добра работа само изгледа предолго се задржа таму иако можеше да си оди па така стана медиокритет и не избега на време, а возот му отиде. Во Италија викале дека тактиката му е “шпанска“, а многу сакал да ротира и играчи и формација, пред СП рекол сон му било да освои СП и во сите 9 утакмици да користи 9 различни формации :D
Останувам неутрален за Прандели, ми изгледа дека е господин и работник, не го знам многу па да пишувам елаборат.
Ја сакав некој “куп тренер“ да дојде, а Прандели изгледа не е таков чим со Фиорентина во толку сезони барем еднаш не залутал во финале копа италиа. Марко Силва можеби би бил подобар избор, ама он е “Мендесовец“ и уште одма ќе имаше негодување од страна на навивачите.

се надевам од јануари ќе му се приклучи и дечково :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Па добар е овој тренер бе. Не е воопшо лош за Валенсија (демек Валенсија па јаката екипа, Гвардиола или Клоп ќе ги донесат пффф).

Јас прво го помешав Прандели со Донадони :LOL: Ама сега кога ми текна кој беше уствари Прандели, он им е можеби најдобар тренер во последните 4-5 сезони.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Па добар е овој тренер бе. Не е воопшо лош за Валенсија (демек Валенсија па јаката екипа, Гвардиола или Клоп ќе ги донесат пффф).

Јас прво го помешав Прандели со Донадони :LOL: Ама сега кога ми текна кој беше уствари Прандели, он им е можеби најдобар тренер во последните 4-5 сезони.
Вaлверде, Пици..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
па горе-доле истиот ростер го имаше сега и КОнте на Еуро.

Најголем успех во кариерата му е финале со Италија на Еуро и избацувањето на Германија, а на СП разочара. Незнам многу за Прандели, ама во Фиорентина мислам дека вршеше добра работа само изгледа предолго се задржа таму иако можеше да си оди па така стана медиокритет и не избега на време, а возот му отиде. Во Италија викале дека тактиката му е “шпанска“, а многу сакал да ротира и играчи и формација, пред СП рекол сон му било да освои СП и во сите 9 утакмици да користи 9 различни формации :D
Останувам неутрален за Прандели, ми изгледа дека е господин и работник, не го знам многу па да пишувам елаборат.
Ја сакав некој “куп тренер“ да дојде, а Прандели изгледа не е таков чим со Фиорентина во толку сезони барем еднаш не залутал во финале копа италиа. Марко Силва можеби би бил подобар избор, ама он е “Мендесовец“ и уште одма ќе имаше негодување од страна на навивачите.

се надевам од јануари ќе му се приклучи и дечково :)
Види вака Прандели е сосем солиден тренер за средни екипи, едноставно во репрезентацијата се загуби. Фиорентина под негово водство играше одличен фудбал и успеа да склопи добар колектив таму.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Види вака Прандели е сосем солиден тренер за средни екипи, едноставно во репрезентацијата се загуби. Фиорентина под негово водство играше одличен фудбал и успеа да склопи добар колектив таму.
Кaкo тoa се изгубил кoгa нa првoтo еурo oсвoи сребрo?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom