La Liga Santander 2021/22

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.188
Поени од реакции
19.167
Од 2018 навака : Атлетико во Ла Лига една титула, Барса една.
Во Европа Атлетико Прегледај го приврзокот 372665

Прегледај го приврзокот 372666


Барса Прегледај го приврзокот 372664
Пошо фудбалот се измисли 2018та...

Башка шо не ти е точно тоа шо го имаш пишано, дури и во тој период имаме повеќе титули од вас хахахаахха.

А да пишеше од 2017та, сигурно Барселона има дупло повеќе титули од Атлетико.

Како Барселона има само една лига од 2018та навака? На Барселона не ги рачунаш титулите освоени во 2017-18 сезоната, а титулите што ги имаш постирано на сликите ги имате освоено токму во таа сезона.
На Барселона почнуваш да ги броиш од 2018-19.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.059
Поени од реакции
13.691
Пошо фудбалот се измисли 2018та...

Башка шо не ти е точно тоа шо го имаш пишано, дури и во тој период имаме повеќе титули од вас хахахаахха.

А да пишеше од 2017та, сигурно Барселона има дупло повеќе титули од Атлетико.

Како Барселона има само една лига од 2018та навака? На Барселона не ги рачунаш титулите освоени во 2017-18 сезоната, а титулите што ги имаш постирано на сликите ги имате освоено токму во таа сезона.
На Барселона почнуваш да ги броиш од 2018-19.
Па ти реков во последните години, не ти реков дека Атлетико е потрофеен клуб од Барса.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.059
Поени од реакции
13.691
Не е битно во што веруваш, битно е шо ќе докажеш на суд.
Судот кај нас пресуди текстилните работнички да му платат оштета на газдата за закаснетите плати па знаеме сите кој беше во право а кој не.
Истото и јас го викам, џабе му е на судот ако Барса има црно на бело, освен да фатат да чешлаат и некој судија да испее на суд, ама таква работа тешко.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.402
Поени од реакции
29.977
Шо мускули цел е жили и тромбови.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.188
Поени од реакции
19.167
90 000 евра му дале за да ја снима утакмицата со Македонија :oeoeoe:
Се е кристално чисто. Општо познат факт е дека Барселона во тој период ги скаутираше Ванче Шиков и Даниел Мојсов.
:cool:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.161
Поени од реакции
7.207
Rekovme ke se brishat akaunti ko ke se zavrshi ova ako ne se lazham. Ajde i od UEFA ke ja pochekame istragata, nema problem :LOL:

Mada, Mite od 2015 trebashe da se samoizbrishi
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.059
Поени од реакции
13.691
Rekovme ke se brishat akaunti ko ke se zavrshi ova ako ne se lazham. Ajde i od UEFA ke ja pochekame istragata, nema problem :LOL:

Mada, Mite od 2015 trebashe da se samoizbrishi
Епа видоја во Шпанија судот корумпиран до даске, мора од надвор да се замешаат :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom