La Liga Santander 2021/22

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.476
Поени од реакции
22.908
Среќна Нова Година.


А да, за тие што не разбираат шпански, јавното обвинителство во Шпанија поднесе кривична пријава за Барса на база на "континуирана корупција" во врска со плаќањата на вториот човек во шпанскиот комитет за судии.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
13.073
Поени од реакции
13.701
Среќен 8 март :smirce: Како беше она, како така, да му веруваме на вар, шо знајме ние обичните смртници
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
490
Поени од реакции
578

Конечно поднеле пријава од обвинителство против корумпираниов отпад од клуб, и тоа по повеќе основи.

Ај па да ги гледаме во 10та лига здравје догодина.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.073
Поени од реакции
13.701
Јас немам видено ни еден од челниците на Барселона јавно и конкретно да излезе и да ја демантира веста. Сите изјави досега се од типот Барса е чиста, Реал љубоморни се, бла бла стрижена бричена како жените на фризер ко ќе одат, мислам хола.
Кое е образложението дека клубот му има исплаќано пари на дотичниот господин ?
Затоа сум сигурна дека има вистина во муабетите затоа се и овие изјави, чекаат да видат дали обвинителството до крај ќе ја тера работата или ќе се заташка целата ситуација.
Казните ќе бидат огромни ако се докажи дека сите овие обвиненија се вистинити, баталете вие тие муабети Ел класико, јака лига дрн дрн јариња, ниту Ел класико е како порано ниту пак лигата. Сега со овогодинешните европски натпреварувања и Италијанската лига можи да ја помини, на катастрофално ниво ја донесе Тебас и компанија лигата, дно дна.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.410
Поени од реакции
30.010

Конечно поднеле пријава од обвинителство против корумпираниов отпад од клуб, и тоа по повеќе основи.

Ај па да ги гледаме во 10та лига здравје догодина.
Screenshot_20230310_235509_Google.jpg
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
490
Поени од реакции
578
Се водела истрага досега изгледа, за тоа и немаше официјално никакви изјави.

"Negreira told the Spanish tax agency that Barcelona's goal with the payments was to have "neutral" referees in their games, according to El Pais newspaper."
:icon_lol::icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.073
Поени од реакции
13.701
Можи за хуманитарни цели ги давале :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Некаде прочитав и дека големата трибина позади голот ќе го напушти натпреварот 30 минута во знак на револт за скандалот.
Автоматски споено мислење:

Чекајте чекајте најјакото нешто шо го имам прочитано за случајов. Кхм, на фактурите пишува дека исплатени му се на Негреира 145 000 евра за снимање видеа од светското во 2014 година :pos:
Па Дуи поорганизирано прават криминал одколку овие. Прашањето е како за ова дури сега се дознава, кај беа до сега да го истражат ова.
Негреира на светското знаејќи дека Барса ќе му плати 145 000 евра 20230311_020326.jpg
 
Последно уредено:
Член од
10 ноември 2022
Мислења
288
Поени од реакции
878

Може Барселона да заврши полошо од Јувентус. Купување судии и едно од најтешките обвинувања.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
13.073
Поени од реакции
13.701
Не бе, не ги купуваа. Еве читај погоре за снимање натпревари му префрлаа пари :ROFLMAO:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.480
Поени од реакции
4.842
Сакам да побарам некој пост од ботоите уназад, од тие -свако чудо за три дана, никој не пренесува освен марка, им е криво дека Барса е прва и сл. Ама ме мрзи :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.189
Поени од реакции
19.167
Сакам да побарам некој пост од ботоите уназад, од тие -свако чудо за три дана, никој не пренесува освен марка, им е криво дека Барса е прва и сл. Ама ме мрзи :D
Честито титула, Мите.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.476
Поени од реакции
22.908
Фалааа курцуу!!
Реал свикале итен состанок за утре.
Планираат да се појават како приватен обвинител и да ги раскинат сите добри односи кои ги имаат со Барса.

 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
288
Поени од реакции
878
Воопшто не е работата за заебанција. Барселона може да заврши исфрлена во втора или трета лига, и со одземени титули.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.534
Поени од реакции
55.515
По ова што го прочитав на резултати и јас би рекол инстантно исфрлање на Барса од лигава и ништо друго!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom