La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јули 2017
Мислења
590
Поени од реакции
1.127
FB_IMG_1663538489891.jpg
Еве го начинот на кој што земавте титула тогаш, али ајде, и Реал имаше кикс 0-0 против Гетафе кога се кршеше сезоната па останате со поенче предност.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.970
Какви папаци бог да чува и да брани. Ова беше сигурно најлошата партија на Реал за годинава и тоа со причина кога играш со вакви камикази, добро е што никој не заврши со скршеница. Па цело второ полувреме Реал не ни пробаа да нападнат, а овие антиталентиве се плеткаа пред гол. Куртоа да не испливаше у празно уште 5 утакмици не даваа гол. Овие ако завршат у топ 4 во лигата, пиши и икс на шпанска лига. Па со најутепаните тимови што игравме повеќе капацитет за фудбал покажуваа. Цела среќа се имаа договорено со судијата да ги толерира, додека секој минимален контакт на играч на Реал беше суден ко фаул и пак ништо не напраија.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Прегледај го приврзокот 345506
Еве го начинот на кој што земавте титула тогаш, али ајде, и Реал имаше кикс 0-0 против Гетафе кога се кршеше сезоната па останате со поенче предност.
Немој да ми вадиш вакви слики, оти ако почнам јас да вадам од начинот на кој вие имате земано титули нема да ги собери сликите тука на форумот.
Автоматски споено мислење:

Какви папаци бог да чува и да брани. Ова беше сигурно најлошата партија на Реал за годинава и тоа со причина кога играш со вакви камикази, добро е што никој не заврши со скршеница. Па цело второ полувреме Реал не ни пробаа да нападнат, а овие антиталентиве се плеткаа пред гол. Куртоа да не испливаше у празно уште 5 утакмици не даваа гол. Овие ако завршат у топ 4 во лигата, пиши и икс на шпанска лига. Па со најутепаните тимови што игравме повеќе капацитет за фудбал покажуваа. Цела среќа се имаа договорено со судијата да ги толерира, додека секој минимален контакт на играч на Реал беше суден ко фаул и пак ништо не напраија.
Цела среќа па вие се отепавте од играње фудбал вечерва. Арно шо Фелипе е со пречки во развојот па исто ко без одбрана да игравме иначе ке го навиневте и вие.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Немој да ми вадиш вакви слики, оти ако почнам јас да вадам од начинот на кој вие имате земано титули нема да ги собери сликите тука на форумот.
14915543829217.jpg
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.970

Еве зошто патетико е тажно клубче и што побрзо се распаднат толку подобро за фудбалот, а на судијата вчера секоја чест. Како се напнаа бар бод да земат и пак запек ги фати.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Уаууу, ме наежи. После оваа слика проверете го дали е жив Валверде, да не искрварил до смрт случајно.
Автоматски споено мислење:

Винициус против Атлетико:
1 шут во голот
6 фаули ( играчот со најмногу фаули патем)
4/17 дуели освоени
12 изгубени топки
3 срамни симулации
Едно неуспешно и тажно сомбреро:D
6 статуси на твитер :icon_lol:
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Не знам тоа, писките на Винициус најубаво си знаат.
Нешто шо и не е баш за фалење ама баш ми е ќеф да ти кажам.
Инаку смањете доживљај пред не цели две сезони титула ви зеде ова клубчето мало и ве немаше тука, интернетот паднат ви беше.
Никад тоа не се десило, нас да не снема од тема поради пораз. Секогаш сме биле тука, за разлика од тебе и твоите очајни оправдувања во стилот на "не ме интересира веќе фудбал, не пратам" и "немам време да се замарам за фудбал."
Автоматски споено мислење:

Уаууу, ме наежи. После оваа слика проверете го дали е жив Валверде, да не искрварил до смрт случајно.
Автоматски споено мислење:

Винициус против Атлетико:
1 шут во голот
6 фаули ( играчот со најмногу фаули патем)
4/17 дуели освоени
12 изгубени топки
3 срамни симулации
Едно неуспешно и тажно сомбреро:D
6 статуси на твитер :icon_lol:
Не си ја постирала најбитната статистика.

Атлетико Мадрид 1 - 2 Реал Мадрид

Остај го Вини, не го бива нели? Само има повеќе титули од сите играчи на Патетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Никад тоа не се десило, нас да не снема од тема поради пораз. Секогаш сме биле тука, за разлика од тебе и твоите очајни оправдувања во стилот на "не ме интересира веќе фудбал, не пратам" и "немам време да се замарам за фудбал."
Автоматски споено мислење:


Не си ја постирала најбитната статистика.

Атлетико Мадрид 1 - 2 Реал Мадрид

Остај го Вини, не го бива нели? Само има повеќе титули од сите играчи на Патетико.
Седи пиле ти посебно исчезна сезоната кога Атлетико беа шампиони, сега магично се вративте да се курчите тука. Разликата е шо мене искрено не ми менва многу колку титули ќе освои Атлетико, да беше така ќе навивав за Баерн Минхен или Псж. Фудбалот не се состои само од трофеи ама то вас тешко да ви се објасни.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Седи пиле ти посебно исчезна сезоната кога Атлетико беа шампиони, сега магично се вративте да се курчите тука. Разликата е шо мене искрено не ми менва многу колку титули ќе освои Атлетико, да беше така ќе навивав за Баерн Минхен или Псж. Фудбалот не се состои само од трофеи ама то вас тешко да ви се објасни.
Така е, ние броиме и се радуваме на колку победи и титули ќе освои клубот, ти броиш и се радуваш колку пати го фаулирале Винисиус и колку ќутек изеле играчите на Реал.

На крајот на денот убаво си кажа Карвахал, а и Валверде. Си го насанкаа Хермосо како мало дете.


 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Така е, ние броиме и се радуваме на колку победи и титули ќе освои клубот, ти броиш и се радуваш колку пати го фаулирале Винисиус и колку ќутек изеле играчите на Реал.

На крајот на денот убаво си кажа Карвахал, а и Валверде. Си го насанкаа Хермосо како мало дете.


А за то нема проблем, први сте за провокација, а кога Атлетико го прави истото, тогаш тоа е пичкарски и неспортски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom