La Liga Santander 2021/22

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.306
Поени од реакции
17.007
Тоа е тоа :D

Барса фан бојс расправија incoming...
Види сега, он може и стварно да е подобар (може и најдобар во историја да е), ама не можеме да видиме на дело бидејќи последен пат има сврзано 3 утакмици без да се повреди во предшколска возраст кога играле маалски фудбал. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.590
Поени од реакции
1.215
Види сега, он може и стварно да е подобар (може и најдобар во историја да е), ама не можеме да видиме на дело бидејќи последен пат има сврзано 3 утакмици без да се повреди во предшколска возраст кога играле маалски фудбал. :ROFLMAO::ROFLMAO:
Замисли да ги "имаш" овој, Хазард и Бејл во напад :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.918
Поени од реакции
14.007
Прво Хуго Дуро, сега Таке Кубо.
Автоматски споено мислење:

Тоо Јовичу наплати за све...
Автоматски споено мислење:

Screenshot from 2021-12-04 22-55-12.png

Редакција, јел се чујемо?

Јович и Милицајо мен оф да меч. Јович многу пожртвувано за вториот гол, а и асистенцијата, овој вториот држеше предавања на тема штопер.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.058
Поени од реакции
9.584
Завршено е за титулата оваа сезона. Барса од почеток е надвор од конкуренција, Атлетико премногу се паднати, другите не се кадарни за титула. Сакале или не, Реал е далеку пред другите шпански екипи моментално.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.520
Поени од реакции
7.897
Завршено е за титулата оваа сезона. Барса од почеток е надвор од конкуренција, Атлетико премногу се паднати, другите не се кадарни за титула. Сакале или не, Реал е далеку пред другите шпански екипи моментално.
Завршено е за титула за било кој друг клуб во Шпанија се додека е Вини играч на Реал и здрав воедно, а рачунај од година во година шутот ќе му биди подобар...ако случајно го земат Мбапе за резерва тогаш ќе направат џандар збира .
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.921
Знаев и пишев овде додека реаловци го хејтаа гламната дека ќе биде јак играч, само се надевав дека нема да научи да шутира никогаш :D како што се помалку талентирани играчи излегуваат на пазарот сигурно ќе биде во најдобрите следниве години.

Со Мбапе шо вика Џониво ќе прават џандар збира, така изгледа на хартија барем, но дали во реалност ќе е така не знам. Ако ја насочат цела игра на Мбапе може и многу да изгубат, тој секако ќе биде влечуга во одбрана за која ќе треба да покриваат сите други, колку топки и слобода ќе добие Виничиус е прашање, многу тешко функционираат два играчи кои сакаат да ја имаат топката во нозе.

Како и да е ние паднавме од власт после долги години владеење, забегавме заслепени од моќта која се добива на тронот, направивме грешки и сега следува период во опозиција, коректор на власта ќе сме и ќе видиме колку време ќе треба да ги поправиме грешките :kafence:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.590
Поени од реакции
1.215
Знаев и пишев овде додека реаловци го хејтаа гламната дека ќе биде јак играч, само се надевав дека нема да научи да шутира никогаш :D како што се помалку талентирани играчи излегуваат на пазарот сигурно ќе биде во најдобрите следниве години.

Со Мбапе шо вика Џониво ќе прават џандар збира, така изгледа на хартија барем, но дали во реалност ќе е така не знам. Ако ја насочат цела игра на Мбапе може и многу да изгубат, тој секако ќе биде влечуга во одбрана за која ќе треба да покриваат сите други, колку топки и слобода ќе добие Виничиус е прашање, многу тешко функционираат два играчи кои сакаат да ја имаат топката во нозе.

Како и да е ние паднавме од власт после долги години владеење, забегавме заслепени од моќта која се добива на тронот, направивме грешки и сега следува период во опозиција, коректор на власта ќе сме и ќе видиме колку време ќе треба да ги поправиме грешките :kafence:
Ве вади тоа што имате добра младина и сеуште сте бренд во светот - што сигурно ќе помогне во економски аспект.

Во интерес на Ла Лига е да сте силен клуб (мада незнам колку тоа реално помага)

Во секој случај, доколку не се крене некој трет клуб во Ла Лига мислам дека релативно брзо ќе се вратите горе на табелата.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
648
Поени од реакции
1.253
Ве вади тоа што имате добра младина и сеуште сте бренд во светот - што сигурно ќе помогне во економски аспект.

Во интерес на Ла Лига е да сте силен клуб (мада незнам колку тоа реално помага)

Во секој случај, доколку не се крене некој трет клуб во Ла Лига мислам дека релативно брзо ќе се вратите горе на табелата.
Не гледам како би се вратиле кога сеуште практикуваме фудбал што е одамна прочитан и со играчи што се генерација со Киро Глигоров. Фудбалов одамна отиде напред само ние упорно туркаме назад.

Некој го има Кимих, Канте, Фабињо, Родри, Барела, Камавинга ние уште го иаме БускеЦ од пред 15 години само да пушта про маестрални кратки двометарски пасови.

Пике кловнот ни е уште главна карика во одбрана, и оној Алба одкога замина Меси освен со куров ама апсолутно со никој не е поврзан да му се исерам во пресадената коса.

Лани Атлетико имаа среќа што Барса беа најумрени на свет а Реал во транзиција. Еве сега кога Реал го фаќа малку по малку патот онака инстант си се враќаат Атлетико таму каде што припаѓале цел живот.

Реал се доста гадна екипа годинава и интересно тимче имаат склопено, за мене веќе Ла Лига им е освоена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom