La Liga Santander 2021/22

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.551
Поени од реакции
19.535
Шумуликоски да беше Каталонец ќе играше пред Трајче у Барса.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Отвараш Google, пишуваш "best DM of all time" и готово :pos::pos::pos:
Абе го отепавте од плукање неколку сезони уназад, дежурен кривец е за сите киксови на Барса според вас. Некои дури и го колнат да се повреди за да отсуствува од терените и доаѓате тука се расправате дека не бил толку лош, :D Образ ѓон шо би рекле Битолчани .
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.509
Поени од реакции
7.874
Абе го отепавте од плукање неколку сезони уназад, дежурен кривец е за сите киксови на Барса според вас. Некои дури и го колнат да се повреди за да отсуствува од терените и доаѓате тука се расправате дека не бил толку лош, :D Образ ѓон шо би рекле Битолчани .
Бускетс во прајмот беше пресилен играч и убедливо најдобар на неговата позиција...тоа што 4-5 сезони не постои и си игра рутински и периодично добро е сосема друга работа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Бускетс во прајмот беше пресилен играч и убедливо најдобар на неговата позиција...тоа што 4-5 сезони не постои и си игра рутински и периодично добро е сосема друга работа
Апсолутно, тоа и јас го реков неколку страни поназад.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.984
Поени од реакции
2.597
Абе го отепавте од плукање неколку сезони уназад, дежурен кривец е за сите киксови на Барса според вас. Некои дури и го колнат да се повреди за да отсуствува од терените и доаѓате тука се расправате дека не бил толку лош, :D Образ ѓон шо би рекле Битолчани .
Тоа е до тренерот. Во Шпанија гази. Брше избран за најдобар играч во завршниот турнир сега во лига нации, што играа финале.
Под Куман и Сетиен и Меси беше лош.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.038
Поени од реакции
9.464
Барди да отиде во Виљареал кај Гуд Ебенин ништо чудно да се претвори во Рикелме 2.0 .
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.579
Поени од реакции
1.212
Со оглед на утакмицата Виљареал - Реал очекувам уште еден пролив 0 - 0 Виљареал Барса со досега невиден левел на трошење време и безопасни додавања.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.579
Поени од реакции
1.212
Ако. Нека губат анти-фудбал гадовите. Им посакувам испаѓање од лигата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Чолова ера :icon_lol: FB_IMG_1638206538947.jpg
Суарез е избран за најдобар играч, Симеоне за тренер а Облак стандард Замора наградата за најмалку примени голови.
Облак го израмни рекордот во Ла Лига
➔ Liga 2015/16: Jan Oblak.
➔ Liga 2016/17: Jan Oblak.
➔ Liga 2017/18: Jan Oblak.
➔ Liga 2018/19: Jan Oblak.
➔ Liga 2020/21: Jan Oblak.

FB_IMG_1638206499521.jpg
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.509
Поени од реакции
7.874
Заборавив синоќа да напишам, Винициус не е веќе винчини, играчиште станува, голот од вчерашната утакмица му беше класа.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Вини е веќе година дена играчиште.....убедливо најдобар млад играч па и најдобар во светот моментално...незадржлив монструм е еден на еден и само да го наштелова шутот ќе биди The Goat.
 
  • Љубов
Reactions: ob1
Член од
9 декември 2014
Мислења
561
Поени од реакции
1.144
Чолова ера :icon_lol: Прегледај го приврзокот 314913
Суарез е избран за најдобар играч, Симеоне за тренер а Облак стандард Замора наградата за најмалку примени голови.
Облак го израмни рекордот во Ла Лига
➔ Liga 2015/16: Jan Oblak.
➔ Liga 2016/17: Jan Oblak.
➔ Liga 2017/18: Jan Oblak.
➔ Liga 2018/19: Jan Oblak.
➔ Liga 2020/21: Jan Oblak.

Прегледај го приврзокот 314914
Oblak! Imav cest licno da go zapoznam.
Teska legenda, strasen profesionalec i covek. Neka mu se mnozat...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.877
Поени од реакции
13.886
Чолова ера :icon_lol: Прегледај го приврзокот 314913
Суарез е избран за најдобар играч, Симеоне за тренер а Облак стандард Замора наградата за најмалку примени голови.
Облак го израмни рекордот во Ла Лига
➔ Liga 2015/16: Jan Oblak.
➔ Liga 2016/17: Jan Oblak.
➔ Liga 2017/18: Jan Oblak.
➔ Liga 2018/19: Jan Oblak.
➔ Liga 2020/21: Jan Oblak.

Прегледај го приврзокот 314914
Во никој универзум Облак не е подобар голман од Куртоа. Залади времето, -7 на фонтана Нептун во Мадрид, и -13 во Каталуња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom