La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Не ми се верува дека за ебан Бускетс дебатирам..
Немора да се согласуваш со мене - отвори на Google, пребарај "best DM of all time" и читај.

Го има на 0 (нула) листи.

Ова овде на форумов е степен на негирање на реалност до раб на лудило.
"Досетки" и "сарказам у дупли сарказам" постови без поента.

Кај почнав муабет кај се запустив.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
Не ми се верува дека за ебан Бускетс дебатирам..
Немора да се согласуваш со мене - отвори на Google, пребарај "best DM of all time" и читај.

Го има на 0 (нула) листи.

Ова овде на форумов е степен на негирање на реалност до раб на лудило.
"Досетки" и "сарказам у дупли сарказам" постови без поента.

Кај почнав муабет кај се запустив.
Eве ти листа со играчи што играат на позицијата на Бускетс бе друже, не се бламирај со копачи како Рој Кин, Макелеле, Гатузо, Канте и слична багра.

 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Eве ти листа со играчи што играат на позицијата на Бускетс бе друже, не се бламирај со копачи како Рој Кин, Макелеле, Гатузо, Канте и слична багра.

И јас мислам дека Бускетс во неговиот прајм е подобар играч од сите овие што ги наброја ама искрено мислам дека грешиш за Рој Кин дека бил класичен копач...да можеби беше копач ама и знаеше да игра фудбал...пушти неколку видеа од почетоците во Јунајтед кога беше млад и види како играше...права фудбалска поезија..overall контрола на топката 99
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
И јас мислам дека Бускетс во неговиот прајм е подобар играч од сите овие што ги наброја ама искрено мислам дека грешиш за Рој Кин дека бил класичен копач...да можеби беше копач ама и знаеше да игра фудбал...пушти неколку видеа од почетоците во Јунајтед кога беше млад и види како играше...права фудбалска поезија..overall контрола на топката 99
Абе далеку од тоа дека се лоши играчи другиве што ги оспорив у постот и ги нареков копачи. Ама има разлика од да речеме Пирло и Рој Кин сфаќаш.
Пол Сколс играше со Кин заедно, све што требаше тој да праи е да одзима топки и да му ги дава на џинџерот. :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Eве ти листа со играчи што играат на позицијата на Бускетс бе друже, не се бламирај со копачи како Рој Кин, Макелеле, Гатузо, Канте и слична багра.

:pos:
Правиме муабет за DM.

Ти пушташ листа од Deep-Lying Playmakers, на истат ги има и Крос, Модриќ, Чави, итн. Мада зошто на таа листа се во пакет не ми е јасно, пошто играат на различни позиции.

Како и да е.

Лудница.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Абе далеку од тоа дека се лоши играчи другиве што ги оспорив у постот и ги нареков копачи. Ама има разлика од да речеме Пирло и Рој Кин сфаќаш.
Пол Сколс играше со Кин заедно, све што требаше тој да праи е да одзима топки и да му ги дава на џинџерот. :D
Пак ќе речам...Рој Кин знаеше фудбал да игра..имаше и визија и контрола и шут, и плус најклет играч што постои, прав шампион....скоро перфектен ДМ...единствена мана му беше тоа премногу беше оштар и добиваше непотребни картони дали од неспортски однос или ќе влезеше со отворена копачка како ненормален.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
:pos:
Правиме муабет за DM.

Ти пушташ листа од Deep-Lying Playmakers, на истат ги има и Крос, Модриќ, Чави, итн. Мада зошто на таа листа се во пакет не ми е јасно, пошто играат на различни позиции.

Како и да е.

Лудница.
Не можам да ти објаснувам фудбал и позиции. Продолжи да живееш у овие ФИФА термини. ДМ бил. Ок.
И сам не знаеш да објасниш што значи ДМ.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Не можам да ти објаснувам фудбал и позиции. Продолжи да живееш у овие ФИФА термини. ДМ бил. Ок.
И сам не знаеш да објасниш што значи ДМ.
Па не би рекол, имам доста детални фудбалски познавања. Али океј, ќе се согласиме дека не се согласуваме.

Си правиме муабет на некој начин, малку одиш на агресија али ваљда таков карактер си.
Возрасен и созреан човек не оди на агресија пошто со тек на годините научил дека ствара проблем и за него и за луѓето околу него.

Реалноста е таа што е, денес има интернет, и доколку дете од Африка, Азија, Америка, Европа или Неготино се заинтересира кои се најдобрите DM што некогаш играле ќе си изгугла "best DM of all time"

А за Бускетс, се надевам дека уште долго ќе игра во Барса.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Не ми се верува дека за ебан Бускетс дебатирам..
Немора да се согласуваш со мене - отвори на Google, пребарај "best DM of all time" и читај.

Го има на 0 (нула) листи.

Ова овде на форумов е степен на негирање на реалност до раб на лудило.
"Досетки" и "сарказам у дупли сарказам" постови без поента.

Кај почнав муабет кај се запустив.
Се брукаш бе, нормално ќе те дупчат. Или намерно како навивач на реал го деградираш Бускетс или абер немаш, то е. Ко сега да земеме да го оспоруваме Модриќ ние ако го нема во листите на гугл за најдобар везњак на пример, глупо е.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Се брукаш бе, нормално ќе те дупчат. Или намерно како навивач на реал го деградираш Бускетс или абер немаш, то е. Ко сега да земеме да го оспоруваме Модриќ ние ако го нема во листите на гугл за најдобар везњак на пример, глупо е.
Значи Бускетс е најдобар DM али Гугл крие :pos:

Како што реков, не ми е важно што мислиш ти или таквите како тебе.
Инаку Модриќ излегува на Гугл во листи на best CM of all time... Исто како Чави и Иниеста на пример.
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
Па не би рекол, имам доста детални фудбалски познавања. Али океј, ќе се согласиме дека не се согласуваме.

Си правиме муабет на некој начин, малку одиш на агресија али ваљда таков карактер си.
Возрасен и созреан човек не оди на агресија пошто со тек на годините научил дека ствара проблем и за него и за луѓето околу него.

Реалноста е таа што е, денес има интернет, и доколку дете од Африка, Азија, Америка, Европа или Неготино се заинтересира кои се најдобрите DM што некогаш играле ќе си изгугла "best DM of all time"

А за Бускетс, се надевам дека уште долго ќе игра во Барса.
Па и немаш некои фудбалски познавања после ова што го пишуваш.

Позицијата на теренот што ја покрива еден играч нема врска со улогата што ја игра.

ДМ е местото на теренот, односно последната линија на везниот ред веднаш над одбраната. На таа позиција може да игра плејмејкер како Бускетс, Пирло, Ч.Алонсо, Тијаго Мота, Алкантара, Чави пред да се појави Бускетс, Жоргињо, Верати, Брозовиќ, Јаја Туре, Фабрегас, Матиќ, Крос, Швајнштајгер, Герет Бери, Камбијасо, Виера, Родри. Дел од овие можат да играат и понапред, како ЦМ, со послободна улога да напаѓаат и да креираат длабоко во противничката половина, тие со болд ќе ги означам.
На истата позиција може да играат и играчи како Макелеле, Канте, Гатузо, Рој Кин, Каземиро, Фабињо, Маскерано... мада у задње време се се помалце ваквите копачи чија единствена улога е да одзимаат топка и да ја предаваат на креативецот. Модерните ДМ играчи се повеќе со плејмејкерски способности каков што е токму Бускетс, добар дефанзивец и добар играч со топка а тоа се све овие што ги спомнав у првиот ред, па тука би ги додал и Фабињо па и Каземиро.

Детето што ќе гугла ќе биде у заблуда и ќе нема да знае што точно бара.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom