La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Macedon1um

Гостин
Bitch please !!!
Шкендија - Милан на градски. Седиме 3ца неалбанци на трибина со цело Косово. Милан даваат гол. Седиме, дремеме и се погледнуваме меѓу себе како да реагираме на постигнатиот гол. За тоа време цела трибина почнува да се превртува од скокање и викање. Завршуваат и намуртени гледаат кон нас.


Не знаеа дека ние уствари навиваме за Шкендија.
Немавме клубски ознаки само во црвено - црна комбинација бевме облечени.
Kaj Balistite da ne si sednal na tribina ti ? Toa bese eden od polabavite natpevari, povekje navivaci Milan imase na stadion otkolku Shkendija nemase nikakov problem
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Bitch please !!!
Шкендија - Милан на градски. Седиме 3ца неалбанци на трибина со цело Косово. Милан даваат гол. Седиме, дремеме и се погледнуваме меѓу себе како да реагираме на постигнатиот гол. За тоа време цела трибина почнува да се превртува од скокање и викање. Завршуваат и намуртени гледаат кон нас.


Не знаеа дека ние уствари навиваме за Шкендија.
Немавме клубски ознаки само во црвено - црна комбинација бевме облечени.
Bitch please...

2003 година како слабо кревко дете пред да се впуштам во пубертет, татко ми како прволигашки судија му подарија дресој од Вардар на некоја утакмица и едниот дрес седеше тамам на мене...во времето кога играа Вандаир и Брага ...и еден ден си реков ај ќе го носам онака( несвесен за ривалството помеѓу Пелистер(Чкембари) и Вардар(Комити) ) и тамам се погоди на утакмица Пелистер да игра со некој на домашен терен и татко ми беше 4-твр судија и ме зеде со него.

И јас со дресот на Вардар си седнав до Чкембарската трибина лабаво сам како ништо да не се случва....не само што ме гледаа намќор туку никој на радуис од 20 метри не седеше до мене :D


Друга ваква слична ситуација имав пред некој месец кога со тренерки ФФМ лабаво си одам до Лерин и за малце немаше да ме пуштат :pos: :pos: ...цанинарникот ме прашa "Со е то? (покажувајќи со прстот кон аблемот)", јас несвесно Фудбал федерејшн Македонија....ќе ме стрелаа со поглед.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.829
Не е интересно веќе и да ги заебаваме. :toe:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.340
До толку немаат свои идеи, од Барса копираат. Пластично чолско тимче.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Брее кои ремунтади ги гледавме викендов, Иаго Аспас и мадридистата Хуго Дуро :oleee:

Осасуна се исто така тврд орев, па да видиме дали реал ќе остане прв на табела.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Едни од најаките...посебно Нолито какво играчите можеше да биди...ама тое неможи секој да биди професионален како Роналдо...некој ќе игра до 40 години професионално, некој ќе сака повеќе мачиња да дупи и да си живее живот...гледам уште Нолито си ја мазни фризурата со кило и пол гел истурен на косата...сигурно и се прска со парфеми пред да почни да игра за да не му мириса пота.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Си викам ај да го читам Чави.

"Бускетс е најдобар DM во историјата"

Престанувам да го читам Чави.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Си викам ај да го читам Чави.

"Бускетс е најдобар DM во историјата"

Престанувам да го читам Чави.
За најдобар е субјективно да се каже, еден од најдобрите е објективно и тоа сите што се во фудбалската професија го знаат.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
За најдобар е субјективно да се каже, еден од најдобрите е објективно и тоа сите што се во фудбалската професија го знаат.
Не дека е лош, али за да бидиш еден од најдобрите во историјата не треба да имаш слободен пад во формата последните неколку години?

Ест дека сте фанови на Барса ама мислам...

Виера, Рој Кин, Макелеле, итн итн?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Не дека е лош, али за да бидиш еден од најдобрите во историјата не треба да имаш слободен пад во формата последните неколку години?

Ест дека сте фанови на Барса ама мислам...

Виера, Рој Кин, Макелеле, итн итн?
7-8 сезони на врвно ниво имаше сигурно. Правам муабет на неверојатно високо ниво, не дека сега е лош играч, ама не е перфектен како претходно. Сеуште е стартер за Шпанија и Барса, не е пропаднат како жетон.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.639
7-8 сезони на врвно ниво имаше сигурно. Правам муабет на неверојатно високо ниво, не дека сега е лош играч, ама не е перфектен како претходно. Сеуште е стартер за Шпанија и Барса, не е пропаднат како жетон.
Моментално е еден од најлошите а ти викаш не е перфектен како порано.
За тоа дека бил еден од најдобрите можи да ти помини некако :) Макар и тоа е дискутабилно, и јас да играм помеѓу Чави и Иниеста ќе изгледам вансериски :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom