La Liga Santander 2021/22

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.105
1 сат го тумачев стартниот состав и пак не протумачив кој каде ќе игра. Де Пол и Кондогбиа треба да се стандардни на секој натпревар.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Денес Мунуера
Имаше некоја дебата за "среќата" во ЛШ vs лига.
Каков гз вадење две утакмици по ред у 97389 минута Атлетико :D
И лани у тие минути освои титула, Чоло тајм :cautious:
Абе каква среќа Еспањол во второ полувреме посебно последните 20 минути не излезе од сопствен шеснаесетник :) Ги напикаа во шише.
Тоа што екипата не се откажува до последна секунда притиска за гол е друга работа, Чоло до последен свиреж урла кај аут линијата, не губи надеж а со тоа им дава и храброст на играчите да притиснат за гол.
Автоматски споено мислење:

1 сат го тумачев стартниот состав и пак не протумачив кој каде ќе игра. Де Пол и Кондогбиа треба да се стандардни на секој натпревар.
И Лемар :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.667
Поени од реакции
2.974
Денес Мунуера

Абе каква среќа Еспањол во второ полувреме посебно последните 20 минути не излезе од сопствен шеснаесетник :) Ги напикаа во шише.
Тоа што екипата не се откажува до последна секунда притиска за гол е друга работа, Чоло до последен свиреж урла кај аут линијата, не губи надеж а со тоа им дава и храброст на играчите да притиснат за гол.
Автоматски споено мислење:


И Лемар :)
За тајмингот ми е муабетот, во последниот напад на две текми добри бодови извади Чоло, не за утакмицата.
Колку што гледав, шанса не искреираа Еспањол. Атлетико и голот за милиметар не признат и неколку супер шанси имаа.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.105
Денес Мунуера

Абе каква среќа Еспањол во второ полувреме посебно последните 20 минути не излезе од сопствен шеснаесетник :) Ги напикаа во шише.
Тоа што екипата не се откажува до последна секунда притиска за гол е друга работа, Чоло до последен свиреж урла кај аут линијата, не губи надеж а со тоа им дава и храброст на играчите да притиснат за гол.
Автоматски споено мислење:


И Лемар :)
Премногу играчи. Чоло е на слатки маки сезонава.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Лани ова време се збореше за Ансу Фати како за генерациски талент, а Вини беше циган од Копакабана.
Се убаво, ама лани таква беше ситуацијата. Ѕирни кај вас во фан клубот и сами го пцуевте затоа што немаше завршница.
Од друга страна Фати газеше, ама доби тешка повреда, 10 месеци нема заиграно..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Атлетико стандард лошо ја почнуваат сезоната ама судијата денес матер му еба, ги дотолчи, не само црвениот општо се изгуби при крајот.
Де Пол засега ништо не придонесва во тимот ама ајде рано е, да не го кудам пред време.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Атлетико стандард лошо ја почнуваат сезоната ама судијата денес матер му еба, ги дотолчи, не само црвениот општо се изгуби при крајот.
Де Пол засега ништо не придонесва во тимот ама ајде рано е, да не го кудам пред време.
А Гризман? :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.930
Поени од реакции
22.472

Kajgana Shop

На врв Bottom