La Liga Santander 2021/22

Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.023
Поени од реакции
9.468
Познат да не ви е :D
Имаше на социјалните мрежи петиција демек од на аеродром директно на бербер да оди за косата, ги послушал :)
Кој беше овој? А да, оној што ти го пцуеше последните две години на форумот. :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.302
Поени од реакции
16.995
Гризман и лидер во иста реченица ги стави, чао
Освен за Гризман кој си замина како пичка по ниеден играч немам плукано, ама ај да се најш во муабет, досадно ти е тебе те разбирам.
Гризман посекако не го бива, на таа тема мислам дека расчистивме одамна :D
Трампа Гризман - Саул никако нема да биде прифатен, оној кој е вистински навивач на Атлетико никогаш не би прифатил таква зделка, едниот е Атлетико днк другиот се помоча врз клубот и избега како путе да освојувал титули со Меси :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Да расчистиме на тема Гризман, никогаш нема да ми биди драг како личност, како шо ми е Коке, Саул, и остали. Гризман се испосра на велико со неговото заминување од клубот, сега како попче ќе си се врати назад. На првиот натпревар на Ванда ќе има и такви кои ќе го исвиркуваат.

Играчот има квалитет ама е дно дна последните две сезони кои ги изигра во Барселона, уште си стојам на тоа.
Неговото враќање не ми менва, та со него та без него, Атлетико сега не е клуб кој зависи од еден играч па да се траштаме ако замини, клубот има потенцијал и ростер да се бори на секое поле за титула, така да.

Друг муабет е дека Барса го дупна дното со овој трансфер, нормално беше приморана поради финансиска криза и тука Атлетико искористи најповеќе. Му го шиткаш играчот за 120 милиони, попатно им го земаш најдобриот голгетер после Меси за без пари, истиот тој играч ни носи практично титула, и на крај по две сезони го враќаш Гризман на позајмица со дупло помала плата и право на откуп за 40 милиони, прајслес.

Колку брзо се менуваат времињата, пред да дојди Симеоне обратна беше ситуацијата.

За крај, ако дај гол за победа против Барселона, нека му е простено од мене и пд Бога :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.513
Поени од реакции
7.884
Не знам шо е смешно..реално Вини е тешка машинерија од фудбалер..само му треба шутот да го наштелува малце :icon_lol: ...иначе класи подобар од Мбапе :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.592
Поени од реакции
50.823
Не знам шо е смешно..реално Вини е тешка машинерија од фудбалер..само му треба шутот да го наштелува малце :icon_lol: ...иначе класи подобар од Мбапе :D
И пасот.
А без шут и пас ни од Кристијан Тељо не може да е подобар
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Цврц на крајот :icon_lol:
Какво второ полувреме од страна на Атлетико, едноставно искинаа во нападот, Караско и Лемар брутално добри, поготово Лемар, искина поштено :aplauz:
Како притиснаа последните 20 минути, како на стероиди трчаа сите.
Ваков офанзивен Атлетико не сме навикнале да гледаме :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.666
Поени од реакции
2.974
Имаше некоја дебата за "среќата" во ЛШ vs лига.
Каков гз вадење две утакмици по ред у 97389 минута Атлетико :D
И лани у тие минути освои титула, Чоло тајм :cautious:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.930
Поени од реакции
22.471
+10 минути (y)
Ваљда ќе се свестат и другиве судии. Срамота е колку време се задржува и губи за време на утакмица, на крај видиш 4 мин продолжение :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom