La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.979
Поени од реакции
55.059
Da da i arg liga komentira,inaku mislam deka do sega ne komentiral Seria A?

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Не, коментираше само ракомет, Копа либертадорес и аргентинско првенство. Мислам и бразилско ама не сум сигурен.

Сега ваљда го ангажирале и за овие првенства со оглед на тоа што имаат зголемена програма.
Мада пак мислам дека бар у Калчо ќе коментира некои од овие послаби утакмици што се. Али ипак, ако ништо друго Сасуоло-Верона ќе напраи да ти биде интересно.
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
235
Поени од реакции
252
Автоголовов ист беше ко Вардар против Фенер..
Автоматски споено мислење:

Автоголовов ист беше ко Вардар против Фенер..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Рули десет пати излезе надвор од 16 во т кот на натпреварот, ептен лошо се позиционираше цело време, прашање на време беше кога ќе прими смешен гол.
Виљареал правеа цело време контри, многу добар тим скоцкал Емери, ќе бидат интересни оваа сезона. Трикерос е играчиште, каков гол ни шибна свака част.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Barca sign Griezmann from Atleti for €120m. That deal funds Atleti's signing of Joao Felix & accelerates Barca's financial crisis which leads to Luis Suarez joining Atleti for a nominal fee. Suarez fires Atleti to league title & Barca forced to offload Griezmann back to Atleti.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Barca sign Griezmann from Atleti for €120m. That deal funds Atleti's signing of Joao Felix & accelerates Barca's financial crisis which leads to Luis Suarez joining Atleti for a nominal fee. Suarez fires Atleti to league title & Barca forced to offload Griezmann back to Atleti.
Неко меџу нама није наш :ROFLMAO:
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
235
Поени од реакции
252
Нема врска Саул трансферот,официјално е таму зависи од клубовите во ла лига дали стиганле на време
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Нема врска Саул трансферот,официјално е таму зависи од клубовите во ла лига дали стиганле на време
Во моментот кога пишав не беше.
Ако го гледаше Романо на твич 15 пати повтори дека трансферите на Саул, Гризман и Де Јонг се врзани.
Договор имаше но се работеше на документите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Ако успее некако да го реинкарнира Гризман Чоло ќе биди премија, искрено Гризман е мртов веќе две сезони ама и дебелиот беше па титула ни донесе. Да почекаме времето да покажи.
Инаку за трансферот убаво изиграа Атлетико, го бараа Барса Феликс за чиста трампа, беа поштено одјебани, Атлетико му пушти предлог за трампа со Саул, на крај ни Саул ( гарант проблем беше високата плата на Саул ) ни Феликс, си го зедоја Де Јонг :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
На крај ќе освои некој од Виљареал, Севиља и остали :)
Атлетико делува моќно вака на хартија, никогаш немале толку длабок состав.
formation_9_1_2021_ 9_02_59 AM.png
На сите позиции се добро покриени, ќе видиме како ќе ги ротира Чоло, сите комбинации се можни.
Тројцата напред нема шанса да играат, ќе игра Гризман прва постава, Феликс џокер од клупа.
Шта се мени тиче Кореа ќе го зациментирам стартер, најповеќе заслужува и е во страшна форма.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
18.027
Сега Атлетико ја превзема платата или како? Или и Гризман прифати намалување? Дека знам Атлетико го сакаа назад уште на почеток на трансфер периодот, ама и тие имаа проблем со неговата плата.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Сега Атлетико ја превзема платата или како? Или и Гризман прифати намалување? Дека знам Атлетико го сакаа назад уште на почеток на трансфер периодот, ама и тие имаа проблем со неговата плата.
Романо пишува дека Атлетико ја презема фул, мислам дека 25 милиони. За тоа и опцијата за откуп е 40 милиони.

Јасна е ситуацијата во Барса. Додека не се стабилизира ситуацијата со ковидот, Барса нема пари за плати.
Сите 4 капитени намалиа, се согласиле и Умтити, Пјанич, Кутињо и Дембеле да им биде преполовена. Плус без Меси и Гризман ја стабилизираа колку толку.
Лапорта ќе работи се почесто на трансфери како Демир. Млади надежни, плус Ла Масиа.
Јбг, Барто ни еба мајката, овој за 3 месеци не може да ја опораи работата, ама уште 2-3 преодни рока и мислам ќе биде се како што треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom