La Liga Santander 2021/22

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.997
Поени од реакции
6.028
Каква утакмица Леванте-Реал :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.004
Поени од реакции
10.720
Честито титула :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Сеуште не се влезени во ритам играчите, синоќа изгледаа многу лошо на моменти. Елче ми делува на стабилна екипа, ќе останат во Ла Лига и оваа сезона, во одбрана играа многу добро организирано.
Леванте класика во последниве години тврд орев за големите екипи, интересна екипа.

Кореа има три голови на два натпревари, како што застана така и продолжи :love:
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.432
Поени од реакции
50.245
Ова не кажува колку е јак голманот, туку колку е слаба одбраната :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.004
Поени од реакции
10.720
https://sportmanija.mk/simeone-stana-shesti-trener-koj-dobil-zasiluvana-od-vkupno-nad-1-milijarda-evra/

Yes дека е од мак портал, али само преведено е.

1 миљарда потрошено, а само 2 титули :facepalm:
Со сила се прајш ? Колку шо доби засилувања толку и играчи му заминаа, трошат ама и продаваат. Пред две сезони му замина скоро цела прва постава, имаа транзиција и експресно се стабилизираа, по една година станаа шампиони во Ла Лига. ;) Клубот скоро секоја година е плус од трансфери, на пример тоа не можеме да го кажеме за слепецот Пеп.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.189
Поени од реакции
27.810
Kakov car e ovoj so komentira Atl-Viljareal,prav komentatorski glas,fala bogu ne spasija od dosadnite hrvati.

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Сретен Рашковиќ без конкуренција најдобар коментатор на овие простори. Прошлото коло коментираше Болоња-Салернитана и ствараше атмосфера како да играат Барселона-Реал финале на ЛШ.

Пишав и у Серија А темата, се надевам сезонава ќе има доста утакмици што ќе ги води, без разлика дали ќе биде шпанско или калчо.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.784
Поени од реакции
16.381
Сретен Рашковиќ без конкуренција најдобар коментатор на овие простори. Прошлото коло коментираше Болоња-Салернитана и ствараше атмосфера како да играат Барселона-Реал финале на ЛШ.

Пишав и у Серија А темата, се надевам сезонава ќе има доста утакмици што ќе ги води, без разлика дали ќе биде шпанско или калчо.
Da da i arg liga komentira,inaku mislam deka do sega ne komentiral Seria A?

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom